| Nastia a întrebat:

Credeti k are un viitor o relatie dintre o adolescenta d 16-17 ani cu n baiat d 21-22? pareri pro si contra va rog, ...mssss

Răspuns Câştigător
| sym0nyck a răspuns:

Nu vad de ce nu ar merge o astfel de relatie? diferenta de varsta nu este prea mare, dar depinde de la ce se asteapta fiecare din relatia asta.
eu, de exemplu`. tot cam la varsta asta mi-am inceput relatia cu fostul prieten... si a durat nici mai mult nici mai putin de 2 ani de iubire si intelegere. poate ca ar fi tinut relatia si acum. dar cum eu am fost nevoita sa plec din tara... am fost nevoita sa rup si relatia :-|.
sper ca a ta sa dureze mai multbatting eyelashes iubire maxima!

16 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu... De obicei se intampla ca el sa te "creasca", iar mai apoi sa pleci la facultate, sa dai de alti oameni... sa vrei mai mult/altceva si sa-i dai papucii... Asta se intampla de obicei... dar... de ce ai nevoie de pareri?

mlm
| mlm a răspuns:

Daca voi va iubiti intr-adevar si exista compatibilitate intre voi doi, nu vad de ce sa nu mearga, important e sa nu te iei dupa nimeni, asculta-ti glasul inimii, in general nu varsta conteaza.Bafta.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Depinde acum de cele 2 persoane. daca se iubesc si chiar isi doresc sa fie impreuna nu vad ce nu ar fi bine. happy

assiris
| assiris a răspuns:

Nu. Garantat Nu. Am curajul sa pun pariu pe ce vreti ca nu va dura decit un timp relativ scurt.

eileen
| eileen a răspuns:

Are un viitor dar peste vreo 3 ani asahee hee esti inca mica, concentreaza-te pe scoala, lasa baietii acum.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Depinde numai de voi si de ceea ce inseamna pentru voi aceasta relatie...chiar daca esti mica de varsta asta nu inseamna ca nu poti iubi sau nu reuseti sa pastrezi o relatie.
Depinde de fiecare dintre voi ce ofera in aceasta relatie...
Poate continua daca aveti aceleasi idealuri si dorinte... daca unul dintre voi nu ofera pe cat se asteapta de la celalalt, s-ar putea ca celalalt sa sufere si sa cedeze...si astfel relatia sa clacheze.

| Nastia explică:

Am uitat sa va spun:nu eu sunt fata cu un baiat d 21-22,. e vorba d altcineva,.winking

| DenissaDeea a răspuns:

Da cu siguranta are foarte mari sanse, cunosc un cuplu cu varstele aceste si formeaza o familie si se inteleg de minune. Varstele 17-22(5 ani) sunt niste diferente de varste normale sa formeze cuplul perfect si sa se potriveasca.important e sa se iubeasca si sa isi doreasca sa pastreze aceasta relatie definitiva/ori cate obstacole iar sta in cale acestei relati, daca cuplu doreste sa fie fericiti au sanse.

| nicky a răspuns:

Da de ce nu. Fratele meu avea 17 ani iar prietena lui 15 cand s-au cunoscut, au avut o relatie de 6 ani dupa care s-au casatorit, acum el are 26 iar cumnata mea 24 si au si o fetita impreuna de 8 luni si sunt casatoriti de 3 ani.

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Daca e iubire, da... daca nu atunci n-o sa dureze mai mult de 5 luni happy

| Lory_2572 a răspuns:

Are, dar nu una de durata.La un moment dat va veti da seama amandoi ca vreti si altceva, char daca acum vi se pare ca va doriti sa fiti o viata impreuna...cu cat timpul trece... o sa imi dati dreptate.

| zu a răspuns:

Depinde de firea celor implicati in relatie, uneori poate dura, alteori poate da gres.

| BabyWL a răspuns:

La intrebarea asta am citit si eu raspunsurile cu atentie. pentru ca si eu is intr o situatie similara. La noi e minunat. il iubesc, ma iubeste, ne dormi sa fiu unul cu altul pentru totdeauna. Deci daca exista iubire adevarata SE POATE! Bafta :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu?
La urma urmei diferenta nu e chiar atat de mare.Si nu e nevoie sa stati o viata impreuna, cat va simtiti bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincera sa fiu nu mi se parehappy...am 17 ani si am fost cu un tip de 26 de ani a fost o relatie lunga, serioasa...
... daca cei doi se iubesc si se inteleg atunci nu vad ce le-ar sta in cale...nu e o diferenta foarte marehappy...
... dar cateodata si varsta are rolul ei...desi la inceput nu conteaza diferenta...pe parcurs ne dam seama ca de fapt conteaza...
... dar orice incercare moarte nu arebig grin...
...depinde de fiecare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca va merge...