| Camelutsaa a întrebat:

Buna love struck vreau sa aud pareri love struck voi ce credeti despre adolescenta? Sau despre iubirea adolescentina. Unii cred ca e prea devreme sa ai o relatie acum. Dar voi, ceilalti, ce credeti?

Răspuns Câştigător
| stefyeli a răspuns:

Nu stiu ce sa zic despre asta tongue adolescenta - e perioada in care crezi ca totul e al tau, ca totul ti se cuvine, ca poti avea tot ce vrei...happyhappyhappyhappy iubirea adolescentina - te siimti f rebel. si daca ai intalinit persoana,, potrivita" cum zici tuh.in momentu ala crezi ca toata lumeea e a tah.eu am 14 ani. nu pot zice ca am experienta f mare happyhappyhappyhappy dar despre o relatie in perioadaa adolescetiei. Dc nu? eu acum nu am relatie si nici nu am avut pana acum. dar uneoori ma simt foarte singura. foarte singura.si as vrea sa am pe cineva langa mine. daca voi gasi persoana potrivita. care sa ma accepte asa cum is. dc nu? mama si tata se cunosc si se plac de la 15 ani... si s-au regasit pe la 27. s-au casatorit la 30. si se placeau reciproc din copilarie. Parerea mea este ca daca gasesti perosana portivita si va iubiti. simti sentimentu asta.dc nu? :X:X:X:Xlove struck Fundita?

5 răspunsuri:
| Dean1996 a răspuns:

Adolescenta este perioada in care te cunosti,te descoperi,este o perioada "placuta" cum zic adulti,eu inca nu pot spune nimic pentru ca trec prin ea,atunci cand voi trece DE EA,voi putea spune ceva. Iubirea adolescentina mi se pare in regula,dar atunci cand esti intr-o relatie cu cineva CU CAP,gandesti,nu te pui si tu cu primul vazut ca e sexy,sau popular sau mai stiu eu ce, nu, sau pe la 15-16 ani sa le vezi pe aici cu intrebari gen: Suntem de jumatate de an impreuna... facem sex?". Alea mi se par prostii,sa-ti distrugi copilaria asa devreme,inteleg,sa faci o greseala,Doamne fereste,se intampla, dar sa te gandesti deja, de la.varste mai mici de 15 ani la sex nu e bine,face rau la psihic.Ce pot sa spun,adolescenta este perioada in care te descoperi,iti dai seama ce poti,o perioada considerata placuta de adulti,asa cum am mai zis,iubirea adolescentina e de cele mai multe ori o iluzie,nu am zis mereu, am zis de cele mai multe ori, eu una nu pot spune prea multe pentru ca am 15 ani si nu am avut niciun prieten pana acum, dar va las cu o melodie despre adolescentii care o ador:))
http://www.youtube.com/watch?v=k6EQAOmJrbw&ob=av3e

| Bubbchac a răspuns:

Pai da ceilalti? Asta inseamna parinti. laughing Iubirea de adolescent e iubire de adolescent totusi. Ai parte mai mereu de esecuri. Ce sa zic, daca simti o iubire intensa pentru acel baiat, daca ai fluturasi in stomac cand ii auzi vocea, si nu il poti privi in ochi, poate tongue Iubirea de adolescent este tanara, vulnerabila, dar nu este gresita. Nu ii asculta pe cei ce iti zic NU, pentru ca ei sunt doar speriati, pentru ca probabil au trecut si ei prin dezamagiri in tinerete. Incearca sa te bucuri de iubirea ce i'o porti cuiva acum, pentru ca mai trarziu te casatoresti... sad ai copii... sad se duce dracu fericirea tanara laughing
Bye bye kiss app, am 12 ani big grin

| GeoloveTwilight a răspuns:

Relatiile sunt cele mai pure in adolescenta. Bine, nu ma refer la hai sa-mi iau si eu gagik ca-i bun rau.Nu! Ma refer ca in adolescenta ai parte de prima dragoste. Majoritatea oamenilor. Si daca ajungi sa iubesti pe cineva si sa te iubeasca in schimb, nu are rost sa renunti la dragoste pentru ca esti prea tanara. E adevarat ca lipsa de experienta intr-o relatie, poate sa va raneasca pe amandoi. Tu trebuie sa stii doar ca nu exista varsta pentru dragoste atata timp cat ea exista. TREBUIE SA AVETI INCREDERE SI INTELEGERE UNUL IN CELALALT. Iar daca nu e impartasita/sau nu stii daca e fa tot ce poti sa fi-ti impreuna.(sa nu ajungi la disperare). hai succes! si cat mai multa dragostelove struck

| Casandra a răspuns:

Dragostea nu asteapta pana te faci mare... dragostea te loveste cand te astepti mai putin

| Camelutsaa explică:

V-as da tuturor fundita puppy dog eyes