| anonim_4396 a întrebat:

Crezi ca exista o varsta potrivita pentru a incepe o relatie sau pentru a te casatori?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Pentru o relatie o varsta potrivita e aia in care te simti pregatit, multe relatii incep inca din adolescenta, dar alea-s o joaca de copii mai mult, cat despre casatorie, teoretic o faci cand te simti pregatit, practic foarte multi se grabesc si se casatoresc de la varste fragede sub presiunea societatii inapoiate si majoritatea casatoriilor concretizate la varste de genul sunt un mare fail, drept dovada rata divortului e in continua crestere, nici nu ma mir...
Eu as zice ca varsta potrivita pentru casatorie e pe la 30 de ani, atunci ajungi cat de cat la maturitate mentala ca om si se presupune ca deja ai o cariera si poti oferi unei viitoare familii cate ceva, nu o lasi in c00rul gol.

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Omul NU este proiectat sa fie monogam

| RAY a răspuns:

25 ani casatorie femei, 30 ani insuratoare barbati, prima relatie intre 16-20 de ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna ziua!
Cred că dacă ai 18 ani sau mai mult, ai dreptul să te căsătorești, să ai relații, să faci sex etc. Așa că cred că este o vârstă potrivită să faci ce s-a spus și anume +18 ani!

| Sistemulxxl a răspuns:

Cand vei putea intretine este momentul casatoriei.

| CumShooter2022 a răspuns:

Nu mai intreba intrebari de handicapata