| anonima455 a întrebat:

Care vi se pare vârsta potrivită de a începe o relație?

Răspuns Câştigător
| AnastasiaK a răspuns:

Cunosc 3 cazuri de relatii incepute cand partenerii aveau 14-15, 15-15 respectiv 16-17 si au ramas impreuna, unii s-au si casatorit dupa 8 ani si au facut copii. Iar daca doar eu stiu 3 cazuri, ma gandesc ca mai sunt destule...deci de ce 18? Daca ai noroc si intalnesti pe cineva cu care te intelegi bine mai devreme, ii dai cu piciorul doar pentru ca dupa standardele sociale nu sunteti destul de maturi?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

15-16, dar ceva asa copilaresc cu intalniri, pupat etc. pentru relatii intime mi se pare inca devreme

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când iubești pe cineva, aceea e vârsta potrivită.

| Andreeush a răspuns:

După 17 ani.

| Sofer a răspuns:

Sunt fete care deja la 14 au si copii laughing tu ce crezi? Ele incep sa aiba relatii de acum chiar si mai devreme.

| Holiday a răspuns:

Una care sa duca la casatorie, copii, etc, dupa 25-27 de ani.
De pe la 15 ani poti incepe sa experimentezi ce inseamna diverse tipuri de relatii pentru a sti ce sa alegi si ce ti se potriveste cand va veni vremea unei relatii serioase.

| Plato a răspuns:

Cel putin 18, dar chiar si atunci doar daca intalnesti pe cineva special, nu asa de dragul de a avea, sau de gura lumii.

| Justme1997 a răspuns:

17, 18

| mirceakitsune a răspuns:

Dupa 16 ani

| UserulAnonim a răspuns:

Varsta potrivita este atunci cand consideri tu, cand te simti pregatit/a! In Romania varsta de consimtamant sexual este de 15 ani, dar este okay oricand crezi tu ca ar fi mai bine sa iti incepi viata sexuala.

| xreuvy a răspuns:

Daca vrei ceva serios de la 18, dar daca tie ti se pare asta doar o joaca 14, 15

| AnastasiaK a răspuns (pentru xreuvy):

Cunosc 3 cazuri de relatii incepute cand partenerii aveau 14-15, 15-15 respectiv 16-17 si au ramas impreuna, unii s-au si casatorit dupa 8 ani si au facut copii. Iar daca doar eu stiu 3 cazuri, ma gandesc ca mai sunt destule...deci de ce 18? Daca ai noroc si intalnesti pe cineva cu care te intelegi bine mai devreme, ii dai cu piciorul doar pentru ca dupa standardele sociale nu sunteti destul de maturi?