| Michiiiiiiiiii a întrebat:

Crezi in dragoste virtuala?
Ti s-a intamplat?
Cat dureaza: pe moment sau ceva mai mult timp?

10 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Este acelaşi lucru cu banii virtuali. Ce sumă vrei să-ţi fac cadou?

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Da.cred
mi s-a intamplat cand m-am indragostit de cleverbotbatting eyelashes
a fost dragoste virtuala+dragoste la prima vedere!

| Lacoste a răspuns:

Nu cred in asa ceva, este o intruchipare a mintii.

| emabrumareanu29 a răspuns:

In general dragostea prin intermediul internetului nu a durat.Desigur,mai sunt si exceptii. Depinde de cuplu si de personalitatile fiecaruia. Daca aveti incredere unul in celalalt, de ce nu?

| laury4ever a răspuns:

Am avut o frumoasa poveste de dragoste virtuala. Am fost 3 ani impreuna, ne-am intalnit fata in fata dupa 1 an iar apoi ne vedeam din ce in ce mai des. Eram din orase diferite. Asta s-a intamplat acum foarte mult timp cam 8 ani insa cred ca a fost cea mai frumoasa si speciala relatie pe care am avut`o. Vorbesc si acum cu tipul chiar daca nu mai suntem impreuna. Am ramas cei mai buni prieteni. Dupa parerea mea orice relatie ar trebui sa inceapa virtual pentru ca in felul acesta ai timp sa te cunosti. Pentru ca pe internet sau telefon asta poti face sa comunici foarte mult. In schimb acum de la 2 saptamani impreuna se trece la altceva. Pentru mine au fost 3 ani minunati, 3 ani in care l-am iubit sincer si eram cea mai fericita.

| laury4ever a răspuns:

Sa va dea D-zeu mult timp de acum inainte! Nu multi trec printr-o astfel de relatie si de aceea nu cunosc cu adevarat cat de speciala poata fi o asemenea legatura intre doua persoane care ajung inainte de toate sa se respecte si apoi sa se iubeasca.

| Daniaa a răspuns:

Da m-i s-a intamplat si mie acum catva timp!
Sigur ca da. daca este o dragoste adevarata si sunt sentimente bine cladite normal trece peste distanta. se fac sacrificii imense si o sa va intalniri daca este vorba de tine! In dragoste si in razboi totul este permis!

| Raizen a răspuns:

Ar merge in cazul celor de virste mai mici sub 14 ani deoarece nu sunt foarte atrasi de contactul "face to face"dar depinde si de persoana.

| XpLoD a răspuns:

Nu are rost sa fii indragostit VIRTUAL. Si banuiesc ca dureaza cateva minute. e doar pe moment.