| Christinne a întrebat:

Dragoste virtuala. Pro sau contra? raised eyebrows

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Pro daca are aplicabilitate. Nu are rost asa ceva cu o fata de la mii de km distanta cand stii ca nu se poate. Dar daca e cineva din oras sau de aproape merge. Daca e posibilitatea unei intalniri fata in fata sunt pro.

| Firefly a răspuns:

Contra.
Niciodata nu stii cine se poate ascunde in fata calculatorului. Oamenii tind sa isi creeze o alta personalitate pe internet.
Si chiar daca ar exista "dragoste", daca acele persoane nu se intalesc face-to face relatiile se vor raci. (Ochii care nu se vad, se uita). Fiecare are viata lui departe de lumea virtuala.
Totusi exista si exceptii.Rare,dar exista.Ca sa ai o astfel de relatie trebuie sa ai o incredere (eu as numi-o oarba) in partener.Aceasta incredere se castiga foarte greu si se pierde foarte usor. Dar speranta exista...

| Marii a răspuns:

Contra. Mi se pare o maaare prostie, aia nici nu se numeste dragoste. happy

| Zâmbărici a răspuns:

Contra.NU EXISTA IUBIRE VIRTUALA. Cei care cred asa ceva se mint singuri, nu isi dau seama cat gresescoh go on.Comunicarea pe internet iti poate ocupa timpul liber, schimbi o vorba dar in niciun caz nu vorbesti cu un tip de doua zile pe net si ii spui te iubesc cand nici macar nu l-ai vazuthappy

| gabriela a răspuns:

Categoric " Contra"!

| irina20 a răspuns:

Contra

| X a răspuns:

Pro dupa cum zicea si margo din virtual totul e posibil

| Fvn a răspuns:

Contra total!

| Momo_4574 a răspuns:

Nici pro nici contra
pro pentru ca poate iesi ceva din relatie, dar mai greu cu cea la distanta...care are putine sanse
contra pentru ca tot ce iti zice persoana respectiva, pote fi o minciuna iar tu crezi si speri ca iese ceva(in unele cazuri asa se intalmpla) sau cine stie este cu alta persoana de unde este pers respectiva si pe net ca tine tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PRO! Am trecut prin asa ceva.