| shainitainii a întrebat:

Credeti in dragoste virtuala?

15 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Da.

| RAY a răspuns:

Eu nu cred nici in aia reala nu cred ca virtuala trebuie sa fii foarte credul sa crezi in asa ceva, e doar vrajeala, minciuna, ipocrizie atat in plus de ce sa te compliici cand poti avea ceva real?

| T0T a răspuns:

Poate exista, dar va fi ceva dezamagitor.

| LoveSleep a răspuns:

Cu siguranță.
Adică no', nu mai bine stai în fața monitorului să vorbești cu ea? Că doar e frig afară.
Și da, nu cred.

| Dariusuu a răspuns:

Nuuu.

Deoarece nu există iubire prin cablu.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Da.
Daca amandoi nu mint in legatura cu personalitatea sau mai stiu eu ce, nu vad de ce n-ar fi bine. thinking

| Xpressurself a răspuns:

Pai iubeste-ma si ai sa vezi. de altfel cunosc un cuplu care s-au casatorit asa acum vreo 8 ani de zile. au doi copii asa, ea din baia mare si el dim Bucuresti.
asadar indrazneste happy

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Da.am avut mai multe relatii care au inceput pe internet si au continuat bine cand ne-am intalnit. e mai bine asa pentru ca in cluburi etc. intervine atractia sexuala ce poate da impresia falsa ca e afectiune.

| immaBeast a răspuns:

Nu cred nici în aia reală, ce să mai zic de dragoste virtuală?! :~)

| Dolyta a răspuns:

Nu.

| forthewicked a răspuns:

Crezi în Moș Crăciun?

| CodrutEnergy a răspuns:

Nu. E o joaca. E o interactiune impersonala.
Cred ca poate sa-ti placa cineva online dar nu cred ca trece pragul de la crush la cea mai profund. Bazele oricarei relatii nu se formeaaza sanatos in virtual, increderea nu se construieste astfel.
E adevarat ca nici realitatea nu garanteaza sinceritatea, poti sa te prefaci usor si in RL, dar nu stiu, e mult mai uman si lucrurile decurg mult mai natural face2face si nimic nu se compara sa asisti la ceva impreuna, sa imparti acel moment cu cel de langa tine.

| catanavip a răspuns:

Dragostea apare in timp cand incepi sa cunosti persoana cu calitati si defecte, dragostea virtuala la care te referi tu este mai repede o atractie puternica.

| Diaconescu_Ionut_1995 a răspuns:

Normal. sa fim seriosi. in j\ziua de astezi aporape 3 sferturi din cupluri isi au inceputul pe facebook