| vladimirovici a întrebat:

Cu ce scrieti?
Cu pixul sau cu stiloul?
De ce?
Ce considerati ca e mai bun dintre pix si stilou?

Răspuns Câştigător
| MyFirstLove a răspuns:

Cu pixul pentru ca aluneca pe foaie si scriu mult mai repede,,., pe cand stilou mai zgarie foaia, mai ii curege cerneala oh go on
Pixurile Bic si Pelikan sunt cele mai bune happy

9 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Scriu cu stiloul de cand ma stiu, iar acum sunt a XII-a. Nu scriu niciodata cu pixul pentru ca imi deformeaza scrisul si nu am aceeasi viteza de scriere cum am cu stiloul.Mi se pare si mai estetic scrisul cu stiloul si-mi permite sa sterg cu picul daca am gresit si nu-mi umplu foile cu taieturi si pete de corector.

| elasexygagica a răspuns:

Cu manalove struck

| Izabelaisa a răspuns:

CU (Pix) ADICA (Dragoste) sau (Stilou) (Sex) raised eyebrows!

Wtf ce dracu de intrebare pui la o cateogorie total diferita de intrebarea ta straight face oh go on!

| zuzu a răspuns:

Pixu`. Nu ma obosesc sa imi incarc stilou'oh go on Plus ca stilou. Pateazahappy

| aleexuţ a răspuns:

Cu stiloul. scriu mult mai frumos cu stiloul iar cu pix scriu ca naiba.

| GreuMaiEsteSaGasestiUnNumeOriginal a răspuns:

Pana acum cateva luni scriam cu stiloul, iar acum cu pixul.Cu pixul e mai bine din mai multe puncte de vedere:nu te manjesti(sa fim seriosi,oricat de scump ar fi un stilou,tot majeste),nu trebuie sa reincarc cu rezerve, nu scrie intrerupt(se mai intampla la stilou), e mai ieftin si mult mai practic(nu trebuie sa car mereu in penar rezerve si pic).Iar faza cu deformarea scrisului e un pret prea mic
pentru celelate beneficii.Asculta de un om cu experientalaughing.

| Manticore a răspuns:

Cu pix. Nu mai pierd timpul cu incarcatul si sa ma manjesc pe mana cu cerneala de la stilou

| NyanCat a răspuns:

Stilou
Pentru ca nu vreau sa-mi deformez scrisul ( oricu deja scriu urat laughing ), pentru ca scriu mai repede, chiar daca scriu urat scriu mult mai frumos decat cu pixu, daca misar terimina stiloul i timpul unei teze si nas avea alt stiloul mi-as putea pune rezerva dar daca nu as avea alt pix ceas face? ai zice unui coleg sati impruute? laughing nu cer ca tiar da xdD, imi place mai mult albastrul de la stilouri, s sincer nu prea pot roade pixu cand ma plictisesc
Funda? :X

| qazxsw a răspuns:

Cu stiloul este mai bine parearea mea. am citit celelalte comentarii lasa-te si s-a spus ca stilourile nu's bune pentru. ca curge cerneala sau se majeste de cerneala. pai acum depinde si ce fel de stilou folosesti. caci sunt si stilouri se proasta calitate si se mai intampla si asta. dar daca inti ei un stilou bun nu se intampla. eu scriu cu un stilou de aproape 2 ani si nu mi s-a intamplata pana acum sa imi curga cerneala. in plus scrii mai repede deoarece aluneca mai bine pe foaie. iar daca scrii cu pixul iti deformezi scrisul. eu am observat o diferenta atunci cand scrii cu pixul si atunci cand scriu cu stiloul. daca scriu cu stiloul scrisul meu pare mai citet, mai ingrijit si mai frumos. pe cand daca scriu cu pixul ai impresia ca este un scris oribil uneori laughing big grin. sper ca te'am ajutat. iti sugerez sa scrii cu stiloul. Fundita? puppy dog eyes