| Sufletel_3419 a întrebat:

Cu doi ani in urma m-am intilnit cu un baiat cu doi ani mai mare ca mine, relatiile noastre nu s-au prelungit mult timp.Acum de vreo saptamana ma cheama seara la drum.cam isi face treburi, imi aduce cite un caiet sau alt ceva...nu stiu ce sa fac.Cum sa ma comport, imi place foarte mult de el. DaU fUnDa!

3 răspunsuri:
| dan_2834 a răspuns:

Incearca sa ii acorzi atentie.El vrea sa iti atraga atentia intr-un fel, sa se bage in seama cu tine si gaseste orice pretext. Daca spui ca iti place de el, cred ca ar trebui sa ii spui sa vezi ce reactie are sau ce iti va spune. Cert este ca si el te placewinkingDiscuta cu el.Comporta-te cu el ca si cum te-ai comporta cu baiatul care iti place,fara nici o retinere. Daca nu ai curajul sa ii spui ca iti place de el, incearca sa glumesti cu el, sa razi cu el.Asta o sa ii dea de inteles ca te simti bine in preajma lui si ca il placi la fel cum te place si el. Poate ca nu stie cum sa iti spuna ca te place intr-un mod mai deosebit sau pur si simplu vrea sa vada daca u simti la fel pentru el si asteapta momentul cand sa iti spuna ce are pe suflet, ce simte pentru tine.

| TimisoaraKBOOOM a răspuns:

Fii sincera si spune`i ca`l placi dar nu direct.Mai intai intreaba`l ce parere are despre tine dupa aceea tu iti spui parerea fata de el si gata. Succes.

| Drag0s a răspuns:

E eviidennt. de ce te cheama tocmai p tine? nu mai sunt altele? sau etc. ti-ai pus intrebarile astea? pentru ca daca raspunzi la ele. este evident ca si el te place.
Deci e simplu. zi ceea ce simti. si ceea ce vrei. cum vrei sa decurga lucrurile. dar nu asa imperativ. si eu iti garantez ca o sa zica da. si veti fi fericiti. pon cand doreste sufletelul tau.

Succes! (cu tipu)