| anonim_4396 a întrebat:

Salut, as vrea sa ma ajutati si pe mine putin sa-mi deschid mintea.Am fost impreuna cu un baiat timp de o luna, l-am placut foarte mult insa el m-a parasit pentru alta.Deja sunt 4 luni de cand nu mai suntem impreuna si in aceste luni m-a ignorat.Caci invatam in acelasi Univer. Uneori il mai salutam, alteori il ignoram eram suparata pe el insa nu pe mult timp.Acum cu cateva saptamani in urma mi-a trimis un link cu o pagina de-a surorii sale sa votez, iar de la asta am inceput sa vorbim.N-am vorbit mult ca aveam impresia ca il deranjez cu intrebarile mele. Dupa care a urma deja el sa ma salute la Univer, imi zambeste, prietenele imi spun ca ma urmareste atunci cand nu-l privesc.O data ne-am intilnit in drum spre Univer. si am vorbit, am glumit iar seara i-am scris cu gandul ca o sa-mi scrie inapoi in alta zi, dar degeaba astept ca nimic.Imi pune like pe Facebook la orice poza cu mine, pe cand inainte nici ca nu existam pentru el. Poate ca sunt naiva si nu ar trebui sa ma gandesc, dar nu stiu ce sa cred in asta, ar vrea sa se intoarca sau ca ma vede ca o prietena?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E clar. Ești doar în friend zone. Și nu ai șanse să primești mai mult.
Ar fi bine dacă ai reuși la rândul tău să te detașezi și să rămâneți amici.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Probabil te considera ok, insa nu te place.
Se poarta frumos cu tine pentru ca te respecta, probabil ati putea fi prieteni, insa te simte ca inca esti interesata de el, si pastreaza distanta ca sa nu-ti dea impresia ca poate fi ceva intre voi.
Incearca sa accepti situatia, sa-l privesti doar ca pe un amic.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu cred ca e o prietenie. El nu mai incearca iar sa fie cu tine. Dar nu te mai gandi atat. Stiu ca mna... ai fost cu el. Dar asta e. Eu zic ca daca el te face sa te indoiesti de ceva, atunci nu merita interesul.

| CravataAlbastra a răspuns:

El cred ca vine la tine daca are vreo "problema". Trebuie sa fi mai indiferentă cu el, nu zic sa nu-l saluți, doamne fereste, doar sa nu ii mai dai atata importanta.

| TheFragranceMaster a răspuns:

Imi pare rau pentru tine dar se pare ca esti ''rezerva''.
Te-a lasat pentru alta dar vrea sa ramineti pieteni(ca nu se stie niciodata cind ramai in pana), te urmareste cu privirea stiind ca prietenele tale il vad, tehnica e veche.
Iti pierzi timpul, e momentul sa treci peste.
Are balta pestisori stai linistita.