| SCUFY a întrebat:

Cu treceti voi peste faptul ca sunteti inselat/a? oare durerea trece mai usor daca acceptam?

Răspuns Câştigător
| laraandy a răspuns:

Oare durerea trece mai usor daca acceptam? sa stii ca nu. din contra, nu mai ai incredere in el, daca pleaca in oras cu prietenii iti este teama sa nu fie in alta parte, daca mai intarzie putin, te gandesti cu cine e, dc nu a ajuns acasaa, ce face...etc.stai mereu cu grija
Daca as fii inselata, m-as desp de el cu toate ca stiu ca o sa-mi fie f greu, dar macar stiu ca nu ma mai consum atat, sunt constienta ca nu se va schimba si va ramane la fel, esti libera si disponibila sa. ti traiesti viata.
daca treci peste asta.deja el te va lua drept de proasta si va face din tine ce va vrea, de aceea pune piciorul in prag atunci cand e momentul.asta nu e ceva sa ierti.

9 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Ha? Sa ma insele? Oricat m-ar durea, inchei imediat orice fel de relatie. E unul din lucrurile care nu are iertare sau scuza. Daca accepti, sa fii sigura c-o va mai face si a 2 oara.
Dragostea e pura. Impuritatea de-a trada (insela) ruineaza iubirea.

| dydy22 a răspuns:

Eu nu as accepta asa ceva sub nici o forma.

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Trec cu tavalugu peste ei. Durerea "trece" numai cu morfina. Durerea din suflet ramane o perioada buna orice ai face. Asa ca daca il/o iubesti mai acorzi o sansa

| SCUFY explică:

Sori era ``cum``dormeam putin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai xum sa treci peste ...eu un nu accept asa ceva. se termina tot exact in momentul ala nu conteaza catzi ani sunt in urma sau ce sentimente.asa ceva nu am iertat si nu voi ierta niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaaa.santem atat de sinceri incat ii dau dreptate lui harciog; ne-am indragostit ca dracu; tu de mine eu de altu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Accepti numai daca in urma discutiei cu el i-ti dai seama ca din cauza ta sau a rutinei ce s-a instalat intre voi tea inselat. daca a vrut doar ex pune-l pe jar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune intrebarea asta sicelor care au familie si copii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Durerea trece, dar tradarea? mai poti avea incredere in acea persoana? asta decizi doar u... dar ai grija sa nu-si faca un obicei in a te insela, s-ar putea sa regreti ca l-ai iertat