| T30D0RA a întrebat:

Am fost la dentist pentru o carie, mi-a pus medicament si nu mi-a plombat-o definitiv. Ma cam doare, oare trece durerea? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Depinde ce ai acolo pe post de medicament. Daca este anestezic pentru distrugerea nervului, te va durea pana acesta va muri. Daca este un simplu pansament iti va trece dupa ce iei un calmant. Daca durerea persista trebuie sa spui medicului ca ai avut aceste dureri, inainte sa puna plomba!

4 răspunsuri:
| afrodita3333 a răspuns:

Da trece.medicamentul acela la pus ca sa omoare nervul. poti lua aulin daca te doare asa tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa treaca. Daca te doare tare, ia calmante, dar nu o sa tie durerea o vesnicie.O sa treaca.

| cristina10cris a răspuns:

Trece te doare de la acel pansament.

| Alicia15 a răspuns:

Iti va trece, asa am patit si eu.winking