| 2420 a întrebat:

Cu un salariu lunar de 1561 RON plus 300 RON bonuri de masă poți avea speranța vreodată că vei avea o familie?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mas insela amarnic. Mai mult merge o relatie la comun acord sa fie sex, stat impreuna & cheltuieli la jumate in casa. Copilu necesita alti bani, e scumpa intretinerea lui. Decat so duca rau mai bine nu, bani putini nu merita treaba.

| Emilian65 a răspuns:

Da.

| Sofer a răspuns:

Poți avea o familie dar 1 singur nu vei reuși sa întreții familia. Sa iti poți plăti facturile si taxele și sa ai o mașină.

| alina2k18 a răspuns:

Daca nu platesti chirie da.
Gasesti tot o bugetara ( invatatoare, educatoare, infirmiera) si ai sperante.
Jobul nu-l poti schimba?
Si un curier la glovo sau sofer pe uber part time face mai mult ca tine...

Răspuns utilizator avertizat
| haileewatson a răspuns:

Depinde unde esti si cel stil de viata ai. Daca ai rate la banci sau chirie, cu banii astia nu poti supravietui. Parerea mea este ca pentru o familie cu un copil ai nevoie de cel putin doua salarii minime pe economie (fara rate, fara datorii si fara chirie). In orice caz, chiar daca incepi de jos ar trebui sa inveti si sa muncesti ca sa te dezvolti si sa castigi mai multi bani pe viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă lucrează și iubita, desigur!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de câți membrii are.
Dacă ai un singur copil, mai merge 1561 de RON dar dacă ai 7, trebuie să te reprofilezi.

| gogugogugogu a răspuns:

Da, dar nu in chirie.

| Mititica12 a răspuns:

Doar daca veți lucra amandoi?
In viata totul se ia de la zero doar sa găsești persoana care sa stea cu tine?
Doar ca in România, salariile sunt foarte mici si de obicei ajungi la rate pentru ati lua ceva bun si scump