| RaulAndreiCris a întrebat:

Cu un strop de sperma dat in vaginul unei fete poate ramane isarcinata?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, chiar daca picatura este mai mica decat varful unui ac

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poate ramane insarcinata si de la 1 singura picatura de sperma, daca fata este in perioada fertila.

| corbulalbrosu a răspuns:

Totul depinde de momentul ciclului menstrual in care acel strop de sperma ajunge in vagin. Asa cum este pusa intrebare la modul general si raspunsul oferit poate fi la fel de ambiguu fiindca atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se forma o sarcina este cuprinsa intre 0 si 100%. Sarcina se poate forma DOAR/NUMAI in cazul in care/daca acea sperma ajunge in vagin intruna din cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Dacă e în perioada fertilă, da - e foarte posibil.

| Emilian65 a răspuns:

Da, dacă este în perioada fertila.

| HazelEyes77 a răspuns:

Da un singur strop de sperma e suficient sa ramana gravida.

| ShamelessQboy a răspuns:

Desigur!
Dacă se întrunesc toate condițiile, si cu jumatate de strop se poate!

| GazzaRecordsRo a răspuns:

Da, bineinteles ca poate ramane insarcinata

| Anonimul1233 a răspuns:

Sansele sunt de 50% conform unui studiu. In principiu, da, deoarece un spermatozoide ajungand la ovul se intampla. Iti recomand sa iti faci un test de sarcina sau sa vizitezi un medic specialist.

| Petric_Diego_1991 a răspuns:

Sunt mult mai mici sansele, dar da.