| Valutzzzu a întrebat:

Cum a-ati reactiona daca a-ti fi inselati? A-ti acorda a doua sansa, sau considerati ca cine greseste o data o face si a doua oara?

Răspuns Câştigător
| Liviucu a răspuns:

Am fost inselat, am banuit, am aflat, dar am iertat. Si acum regret. Nu, nu regret ca am fost atat de fraier, ca na, am suflet bun si asta sunt eu. Regret ca i-am mai dat o sansa, pentru ca apoi nu s-a mai oprit. Deci, nu ierta ce e grav, vei fi luat de prost si oricum tu iesi in pierdere!

Daca nu sunt fidele, nu sunt de nasul tau...

37 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

As considera doar ca este libertate si nimeni nu mai poate fi sclavul nimanui...

| mona a răspuns:

Amandoua variante sunt corecte...as acorda o a doua sansa si fi sigura ca cine a inselat o data, va calca pe bec si a doua oara

| daηă a răspuns:

Dacă aș iubi foarte mult persoana respectivă, poate că i-aș mai da o ultimă șansă.

| Vix999 a răspuns:

L-as parasi fara drept de apel.
Dar nu pentru ca m-a inselat ci pentru ca a fost atat de prost incat a permis ca eu sa aflu. happy

| Valutzzzu explică (pentru Vix999):

Bun raspuns! scurt si la obiect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ati* se scrie legat. Eu n-as putea sa uit, deci nu cred ca as acorda si o a doua sansa. Acum depinde cat de puternice sunt sentimentele pentru persoana respectiva.

| blueheart a răspuns:

Cine iubeste cu adevarat nu-si inseala partenerul. Pentru mine nu exista a doua sansa. Nu ar merita. Merit mult mai mult decat sa fiu inselata sau mintita.

| Hevnoraak a răspuns:

"Cine trădează, trebuie să moară".
Dar depinde de gravitatea trădări.

| Valutzzzu explică (pentru Hevnoraak):

Mai mai! nici chiar asa. Nu mai merita o sansa, dar nu trebuie sa moara!

| Hevnoraak a răspuns (pentru Valutzzzu):

Nu trăiesc după jumătăți de măsură. Dacă eu aș putea să mă dedic persoanei respective 100% și să stau cu ea până, la sfărșitul timpului dacă e nevoie, ea de ce nu ar putea?
Nu e mai simplu să-mi zică ca nu mai merită să fim împreună?
Părerea mea e că după ce ai înșelat odată se fisurează relația permanent.

| Valutzzzu explică (pentru Hevnoraak):

Normal ca da! Dar stii si tu moartea nu e o solutie, e suparare pe moment, iti trece si mergi mai departe ( alaturi de alta persoana bineinteles).

| Hevnoraak a răspuns (pentru Valutzzzu):

Moartea ca metaforă.

| Valutzzzu explică (pentru Hevnoraak):

Asa da!

| Hevnoraak a răspuns (pentru Valutzzzu):

Dar varianta proprie, nu iese din ecuație niciodată.

| Valutzzzu explică (pentru Hevnoraak):

Normal! Suntem liber arbitru.

| BlackEyedGirl a răspuns:

As ierta, dar i-as zice ca daca se mai intampla o singura data, am terminat-o.

| d3javw a răspuns:

Is baiat si iti spun sincer ca nu as mai acorda nici cea m-ai mica sansa Daca as fi sigur ca m-a inselathappy

| Valutzzzu explică:

Tin sa se inteleaga ca nu am fost inselat( nu acum), vreau doar parerea voastra. Oricum nu as acorda a doua sansa.

| Xennofull a răspuns:

Depinde cata incredere mai ai in persoana respectiva, si cat timp te-a inselatsi cu cine.

| danielcoman32 a răspuns:

Eu am fost inselat, si am si inselat la randu meu, mai toti inseala, mai devreme sau mai tarziu, fii istet si traiaste-ti viata.

| CapitanulEvident a răspuns:

In locul tau as pune mana pe o carte de romana sa nu te mai faci de ras...

| KooKoo a răspuns:

Nu mai acord nici oi sansa

| abNb a răspuns:

Ai putea sa ii dai inca o sansa!

| Valutzzzu explică (pentru abNb):

Tu chiar nu ai citit raspunsurile?

| darius1001 a răspuns:

Mai acorda-i ultima sansa dar spune-i ca daca si adoua oara se mai intampla s-a terminat.

| kim33 a răspuns:

Daca ierti crezi ca nu se va mai intampla odata increderea dintre voi a fost spulberata dar tine cont si de sentimentele tale noi zicem dar tu gandeste si hotaraste

| AndreyFCD a răspuns:

E si o expresie:Sometimes the best person who can relive your heart is the one who broke it.So daca chiar ti la acea persoana merita sa ii dai a 2-a sansa.

| valiboy87 a răspuns:

Daca iubesti cu adevarat persoana respectiva cu siguranta ii vei mai putea acorda inca o sansa, cu toate ca vei ierta din dragoste nu vei putea uita niciodata.Cum poate regreta el/ea pentru ce a facut poti ajunge si tu sa regreti pentru ca nu vei stii niciodata cum ar fi fost.Din greseli invatam toti...

| exicodili a răspuns:

Depinde si de situatie.Dar cei mai multi iarta, chiar daca se bat cu pumnul in piept ca nu ar ierta asa ceva

| PurpleBubble a răspuns:

Sincer daca te iubea cu adevarat nu te insela. daca relatia nu merge bine si unul dintre parteneri nu mai simte nimic.dc sa continui daca te-a inselat inseamna ca nu te iubeste atat de mult.eu zic sa faci cum iti spune inima. daca chiar iubesti, atunci continua relatia, dar daca nu ai incredere pune-i punct.e alegerea ta, viata ta.

| AndreiAnD2013 a răspuns:

Eu zic ca ar fi frumoas sa o ierti ca ispita e mare, si nimeni nu e perfect, deci iarto funditabig grin

| Valutzzzu explică (pentru AndreiAnD2013):

Dar tu ai fi dispus sa ierti? ca asta era intrebarea de fapt-

| fetitzacareiubeste a răspuns:

Buna.Din perspectiva unei fete zic sa ii mai acorzi o sansa daca chiar tii cu adevarat la ea...Adica si fetele acorda sanse, nu vad de ce tu nu ai acorda una. Vorbeste cu ea deschis, afla si povestea ei si impacati-va...Succes! :*

| Madamada1994 a răspuns:

Si eu am fost inselata si inca sunt dar inca il las sa creada ca nu stiu nimic. uite id meu daca vrei sa vorbim madutsmadam

| Smileygirl23 a răspuns (pentru Madamada1994):

Si asta ar trebui sa fie. iubire?happy

| Smileygirl23 a răspuns (pentru Madamada1994):

Oricat de grea ar fi schimbarea si cat de mult as tine la el, nu as acorda o doua sansa. In primul rand pentru ca niciodata nu as mai putea avea incredere deplina si in al doilea rand pentru ca nu l-as putea niciodata ierta in totalitate.

| Felicia_Pol_1982_sd9v a răspuns:

Cine o face o data o face si a-2-a oara, ii clar