| YoPOFOleTz a întrebat:

Cum a fost primul sarut? plss detalii :X

22 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Pai lasand faptul ca a fost la o varsta putin cam tarzie(la 18 ani)hee heea fost superlove struck eram cu fostul meu prieten in bloc,stateam si vorbeam,la un moment dat m-a luat in brate,ne-am uitat cateva secunde unul la celalalt si apoi s-a intamplatbig grin, nu cred ca pot sa descriu acel moment, pur si simplu a fost frumos si am simtit mii de fluturasi in stomaclaughinglove struck

| Acadeeeaa a răspuns:

A fost ciudatel. Ma enervam ca nu stiu sa sarut si mi-am rugat prietenul sa ma invete. Iti dai seama ca din prima nu m-am descurcatlaughing...

| Nuvăsufăr a răspuns:

French kiss love struck A fost o explozie de plăcere. happy

| catalin188 a răspuns:

Al meu a fost de la persona iubita pe jumatate de gura ceva care ma ridicat la cer.
nevinovat, sensibil, si dulce dulce dulce

| bimboii a răspuns:

Odododo.love struck.Primul meu sarut a fost la 13 ani jumatateelove struck.Eram afara pe o banca si era baiatul asta la care ma dedeamm toata ziuuaalove struck. Apoi seara pe la 10 jumate s a apropiat spree mine cu buzele care erau aproximativ lipielove struck.Eu eram speriata si ma inrosisem.El mi a soptit,, Nu te misca!,, si ne am sarutat:X.A fost magiclove struck...numai ne opream si apoi ne am uitat unul la altu eu fiind confuza si el zambea ne am luat in brate si au urmat althele! A fost fff dulcshe love struck...O explozie de fluri in stomac:X

| Cristina45 a răspuns:

Primul meu sarut a fost intr-o seara de vara eram la mare cu amici, eu stateam pe plaja si le scriam mesaj parintilor laughing)) iar el a venit la mine m'a luat in brate si mia soptit te iubesc si apoi ne-am sarutat si totul a venit de la sine, atunci m-am simtit perfect

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm,eu consider ca primul meu sarut a fost al treilea,pentru ca atunci am invatat sa sarut si a fost ceva ''magic si uimitor,ca in filme'',primul meu iubit.Dar primul sarut a fost la o petrecere, eram foarte nepriceputa, aveam 13 ani,ma atragea putin tipul,dar a fost doar asa de distractie si pentru ca toti aveau parteneri,iar el a incercat sa ma sarute si nu se pricepea prea bine la asta,nu imi amintesc chiar asa de bine,dar stiu ca a fost putin ca scarbos si umed,nu stiam ce fac acolo, nu ma simteam ''in norisori'' si nici nu puteam sa ma iau dupa el, ca nu-mi placea modul lui de a saruta.Am mai avut o incercare apoi cu un baiat de care imi placea mult,dar era prea fitos,pe o banca in parc, si ma incurcam cu limba lui sa zic asalaughing.Iar sarutul meu adevarat a fost in padure pe un deal, la 13 ani jumatate,iarna,inconjurati de zapada,am ramas singuri in varf,in timp ce ceilalti se dadeau cu ''nailonu'',ne-am uitat unul in ochii celuilalt si m-a sarutat,ma simteam asa pierduta si fericita, saruta foarte bine, era foarte de treaba si m-a facut sa ma indragostesc de elhappy.O intreaga povestelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca un c.acat,cu o persoana pe care cand aud de ea imi vine sa scuiphappy

| paezi a răspuns:

Stiu ca iti raspund acum adica dupa aproape 2 ani.dar na laughing
So primul meu sarut (adevarat) a fost pe la 15 ani. abia intrasem la liceu si era un baiat care mi-a atras atentia...dar din pacate era impreuna cu ''cea mai frumoasa fata'' din liceu deci nu aveam nici o sansa totusi am inceput sa vorbim pe facebook si sa ne imprietenim doar ca prieteni, el nu avea nici un gand pentru ca avea o iubita pe (cred eu), si nu ii spusesem ca il plac sau ceva..era doar o amicitie intre noi dupa cam 4 luni fata acea s-a despartit de el pe motiv ca nu-l mai iubeste (nu la iubit niciodata) dar de fapt de vreo 1 luna era impreuna cu alt baiat mult mai popular decat si in ziua cand fata s-a despartit de el statea pe banca din curtea scolii si plangea, pentru ca chiar o iubea pe fata respectiva m-am dus sa-l ''consolez'' si sa vad ce s-a intamplat atunci el m-a sarutat si a spus ca e mai bine ca s-a despartit iar acum respectiva fata e geloasa si incearca tot timpul sa-l recastige ii trimite mesaje de parere de rau..si el amuzat mi le arata si mie laughing avem vreo 2 ani impreuna si e perfect happy o poveste lunga dar frumoasa, zic eu laughing

| inesa_4773 a răspuns:

Primul meu sarut a avut loc in masina eram in bratele unui prieten, anotimplul iarna, ne uitam unul la altul si el m-a sarutat spontan, dupa care eu am raspuns deja cu un sarut, a fost ceva special a fost cu mult timp in urma insa reamintindu-mi imi trec fiori si acea senzatie nu o pot uita!

| ToxicEcstasy a răspuns:

Paiibatting eyelashes. eram fata in fata cu el si a incercat sa ma sarute. si m`am indepartat si am spus :"ciuudat" si apoi ..nu am mai vorbit cu el pana a plecat. era ceva special. il iubeam si ma iubea. da tot m`am simtit groasniclaughing). apoi am fugit dupa el sa`mi cer scuze si l`am luat in brate. asa a fost primul meu sarut x_X

| WolfyDy a răspuns:

Ei bine a fost in tabara de vara la Mamaia.Eu si cu cele mai bune prietene ale maele(Cristina, Iulia si Teodora)ne indreptam spre cabana noastra si ne-am intalnit "din intamplare" cu fratele Cristinei Alexandru.El se dot dadea pe lnga mine, dar eu il respingeam.Peste o saptamana era balul de sfarsit (era tabara de muzica). Cu muzica clasica, pop, hip-hop, etc.Si eu inca nu aveam partener dar cand l-am vazut pe Alex mi s-au imuiat picioarele, aveam fluturasi in stomac si m-am dus la el si m-am asezat langa el incercand sa nu isi dea seama ce am de gand sa fac.Inaite sa imi pun in actiune "planul de atac" big grin sa apropriat de mine si mi-a distrus planul imbatabil;(.Era destul de intuneric si imi era frig ca sa ma incalzes imib frecam mainile.El si-a dat jos jacheta de piele si a pus-o pe mine si m-a luat in brate.De atunci iesim impreun.A sosit balul si ca parteneril avem pe Alet lol.La sfarsit, adica pe la 3 dimineata am ramas eu, Alex, m fetele(c.m.b.p ale mele si iubitii lor.Alex si-a luat chitara si am inceput sa cantam.M-am simtit ca in Camp-Rok.A fost uimitor.La sfarsitul cantecului ne-am strans lucrurile si ne-am us spre cabana.Eu nu imi stateam in cabana cu prietenele mele ci intr-o alta cabana langa cea a profesorilor, din cauza unei batai cu mancare la cantina din cauza mea. UPSI! Ceilati erau in cabane, doar noi doi sub cerul istelat m-a lipit de perete, s-a uitat in ochii mei si m-i-a spus "Te iubesc din toata inima mea." i atunci m-a sarutat.A fost pur si simplu...WOW! Acel sentiment nu se poate descrie.Si de atunci nu ne-am mai despartit.Decat o data.Dar ne-am impacat.Ne-am certat din nu stiu ce cauza peo banca si eum am zis:
-Te urasc!
-Eu si mai mult(el)!
peste 10 min. amandoi nu ne-am mai miscat de pe banca si Alex a zis cu lacrini:
-Imi pare atat de rau!;(
-Si mie!(eu);(
Ne-am luat in brate si amandoiplangand.laughing big grin
END
Sper ca v-a placut.; D

Fundita?

Răspuns utilizator avertizat
| pompom a răspuns:

Pai... eram la tara.Acolo am cunoscut o fata pe nume Romyna, avea 16 ani. Eu am 14.Am inceput sa jucam adevar sau provocare. Dupa o ora de provocari am ajuns sa ne sarutam pe gura. Eu o placeam( eram in limba dupa ea) aveam emotii. Sarutul a durat cat 3 secunde dar nu am simtit nimic special. Abia dupa ce am ajuns acasa am inceput sa realizez ce sa intamplat.In urmatoarele 5 zile ne-am sarutat de vreo 20 de ori. Ultimul sarut a fost cel mai frumos.Pasional,Lung si pe neasteptate.

| VanessaLove04 a răspuns:

A fost un sarut

| Alexina a răspuns:

Primul meu sărut a fost in ultimul an de grădinița, deși era in joaca. Un coleg care ma plăcea le-a zis asta si celorlalți, care ne-au închis in debara. Apoi el m-a sărutat. Si așa a fost. Bine... Si eu il plăceam pe el, si am continuat cu asta pana in clasa a treia, cand de fapt totul fusese doar o atracție fizica, pentru ca nu simțeam ca il iubesc si nici ca el ma iubește... Dar primul meu sărut ADEVĂRAT, a fost la sfârșitul clasei a 5-a cand un coleg pe nume Rareş, care era chiar colegul de banca, m-a sărutat in timpul unei pauze. După, mai întâi i-am dat o palma, apoi numai puteam sa ma concentrez la ore pentru ca ma gândeam numai la asta. Acum încă suntem impreuna.

| DENNYSA1234 a răspuns:

Primul sarut a fost magic si frumos. Primul sarut este o amintire care tio amintesti toata viata. Simti cum mii de fluturari iti zboara prin stomac. Ai emotii si vrei sa intorci timpul ca sa mai savurezi inca o data momentul acela de vis

| DENNYSA1234 a răspuns:

Primul sarut a fost magic si frumos. Primul sarut este o amintire care tio amintesti toata viata. Simti cum mii de fluturari iti zboara prin stomac. Ai emotii si vrei sa intorci timpul ca sa mai savurezi inca o data momentul acela de vis.

| Marilena_Ada_1976 a răspuns:

Bună! Știu ca răspund la aceasta întrebare după mult timp dar...scriu povestea primului meu sarut pentru alții pe care încă nu l-au avut și se uita la comentarii.
Eu am avut chiar azi primul sarut.Sa înceapă povestea...
Eram în scara blocului unde sta el. Îl sun eu ca am ajuns după 3 min vine. Ne uitam unul la altul cam așa vreo 30 de secunde fără sa vorbim după îmi spune sa închid ochii. Mă bufnește rasul și radem amândoi. După am închis ochii, am simțit cum se apropie de mine, mi-a dat parul la o parte și m-a luat de gat cu ambele maini știți voi cum fac băieții. Și după m- a sarutat. A trebuit doar sa deschid putin gura de vreo 2 ori si el de alte cateva ori atat.A fost simplu a trebuit doar sa mă iau după pașii lui. Nu trebuie sa aveți asa mari emoții. El a mai trecut prin asta dar a spus ca nu a fost la fel cu celalalte fete. Acum mna ăsta a fost primul meu sarut. Succes celor care zilele astea vor avea și ei primul lor sarut?

| Floare3333333 a răspuns:

In club, dupa cateva shot-uri de tequila cu un baiat dragut, care imi placea. A fost dragut, a fost frumos. A fost primul meu sarut adevarat. M-am simtit bine.

| Andreuu a răspuns:

Pai,primul meu sarut a fost la 12 ani intr'o zi de iarna cand ningea minunat. A fost mai timid, sa zic.Era intr'un fel "planuit". Si desi eram unul langa altul,din cauza emotiilor, vorbeam prin mesaje.(Cam ciudat). Dupa care mi-a spus : "Pregateste'te!". Uimita, i'am spus : "Trebuie sa ma si pregatesc?", dupa care m'a sarutat dintr'o data.Cateva secunde ramasesem tacuta,plina de emotii,nu stiam cum sa reactionez. Dupa care urmatoarele cuvinte au fost : "Ce dragut!". Asta s-a intamplat intr'o scara,unde eram singuri. Apoi a vrut sa coboram.M'a luat de mana, am coborat, dupa care cand trebuia sa plece m'a mai sarutat o data si a plecat.Sincer,nu stiam ce sa mai spun.Nu ma mai gandeam la nimic altceva, decat la momentul acela incredibil.Parca era un vis.Ramasesem amutita.Nu aveam reactie. Ceva mirific. Un sentiment de nedescris.

| mariuzionuz a răspuns:

A fost spontan si un sarut sponta este cel mai tare