| RAY a întrebat:

Cum a fost ultima despartire? Fetelor daca nu va place de un baiat la prima intarnire cum i transmiteți asta? dai si voi baieti cum transmiteți asta unei fete?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normala,nimic special, oricum nu tineam prea mult la el.Hm,pai i-o spun direct."Esti de treaba, dar nu simt nimic pentru tine, nu esti genul meu.Ramanem prieteni."Simplu.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Dar cat ati fost impreuna?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

5 sau 6 luni.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

La inceput te a atras din punct de vedere fizic?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da,dar nu numai.Insa nu era chiar genul meu si oricum a fost o prostie ca am acceptat de la bun inceput.

60 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Am lăsat-o pe o bancă și m-am dus la un supermarket să îmi iau ceva de mâncare și băut. Mă săturasem de ifosele ei. Apoi i-am blocat numărul de telefon și profilul pe Facebook. Și cam aia a fost. La un moment dat am dat peste ea în parc. A tras de mine să mă uit la ea, să îi zic ceva. Nu avea rost. Mi-am văzut de drum.

| RAY explică (pentru Bacemi):

Cred ca fiecare om merita o explicatie, dar te inteleg, nu se mai putea, eu nu am inteles niciodata de ce nu a mai vrut EA sa fie cu mine, apoi mi am dat seama singura =GELOZIA extrema

| Bacemi a răspuns (pentru RAY):

Problema era tocmai faptul că avusesem nu doar o singură conversație cu ea. Am încercat să duc muncă de lămurire dar nu aveam cu cine. Ea voia doar drepturi, nu și responsabilități.

| RAY explică (pentru Bacemi):

Cu o minte nebuna nu poti avea o conversatie normala

| Bacemi a răspuns (pentru RAY):

Mie îmi zici. Nu mi-a fost ușor să renunț la relație. Îi simțeam lipsa seara. Îmi lipseau plimbările noastre. Țineam mult la ea. Îmi plăcea că în compania ei puteam fi cine sunt eu, fără să port măști. Era în cele mai multe cazuri o persoană autentică, spontană. O prezență plăcută. Dar lipsa de caracter nu am putut-o suporta.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Bacemi):

Bad boy! straight face Nu ai suflet.

| Bacemi a răspuns (pentru GoldenZenith):

Nu știi toată povestea.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Bacemi):

Nici nu cred că vreau. laughing

| Bacemi a răspuns (pentru GoldenZenith):

Nu crezi că vrei. Iscoditoare mică ce ești laughing
De fapt chiar e o poveste interesantă. Not your tipical love story.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Bacemi):

Iscoditoare? Eu?
Ai greșit oglinda.batting eyelashes

Hai, vorbeste-mi despre date-ul tau eșuat!

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Ultima despărțire...
În urmă cu doi ani am primit un mesaj pe telefon,în care el mi-a spus că ar fi mai bine să rămânem amici.End of story.
Cum spun unui băiat că nu îmi place? Pur și simplu, să nu își facă speranțe, doar că puțin mai subtil, să nu se simtă incomod.
Poate e ceva care se poate schimba în timp, nu se știe niciodată.

| whatevernvm a răspuns:

Nu cred ca mai tin minte. cred ca imi gasisem pe altcineva si voiam sa o rup cu el ca nu mai avea rost si sa-mi fac alta relatie

| RAY explică (pentru whatevernvm):

Si ai fugit la el fara sa te desparti de el?

| whatevernvm a răspuns (pentru RAY):

M-am despartit de el si dupa mi-am facut alta relatie, am zis mai sus

| RAY explică (pentru whatevernvm):

Bravo

| sweetys a răspuns:

1.Groaznica! Nu a vrut sa inteleaga si m.a terorizat doua luni. Nu am mai vrut sa ies din casa numai ca sa nu il vad. A trebuit sa ii fac o lista cu toate motivele si ca i le explic ca unui idiot. Dar intr.un final a prins ideea si m.a lasat in pace.
2. Incerc sa il ignor sa evit sa ies cu el sau ii zic ca mai mult decat prietenie altceva nu poate fi intre noi.

| Freya1 a răspuns:

Cu suferinta si urmarile de rigoare.Incerc sa il cunosc mai bine sa comunic cu el caci poate are alte parti bune care ma atrag iar daca totusi nu se intampla asta pastrez o anumita distanta sa isi dea seama ca nu poate fi ceva la mijloc iar daca insista ii spun ca nu il plac in acel sens si sper sa nu se supere

| Doub a răspuns:

Super super wow
o experienta din care am avut multe de invatat

| RAY explică (pentru Doub):

E bine ca ai invatat ceva din asta, poti invata si de la prietena ta doar asta e domeniul ei, mintea umana

| whatevernvm a răspuns (pentru RAY):

Mersi, ray, o invat eu tot ce trebuie

| Doub a răspuns (pentru RAY):

La capitolul relatii gandim diferit

dar tot o iubesc :X

| whatevernvm a răspuns (pentru Doub):

Si eu te iubesc

| RAY explică (pentru whatevernvm):

Sau o poti lasa sa invete singura prin propile ei experiente si asa mintea umana nu poate invata fara un impact emotional

| RAY explică (pentru Doub):

Fiecare om e diferit doub, ca viitor psiholog e bine sa ti cont de gandirea altora asa descoperi mintea umana cat de cat

| WaterDrop a răspuns:

Hey, RAY! Doar zic ca, nu poti ajunge la prima intalnire daca nu`ti placea persoana respectiva catusi de putin.Restul sunt aberatii, uite ce raspunde prima persoana si pricepi ideea, lul.

| RAY explică (pentru WaterDrop):

Dar cum cunosti respectiva persoana daca nu te ai vazut niciodata cu ea/el? vorbim de un contact virtual, clar real nu ajungi acolo

| GoldenZenith a răspuns:

Ca o despărțire. Ciudată și lacrimogenă.

"Îmi pare rau, dar nu ești genul meu! Mi-a făcut plăcere, in schimb. "

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Dar nu ai fugit la altul cand ai vazut ca nu il mai iubesti nu?

| DenisaNicoletaG a răspuns (pentru GoldenZenith):

Ma uimesti @GoldenZenith laughing

| GoldenZenith a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Eu uimesc pe toată lumea thinking
Pup, Deni.

| DenisaNicoletaG a răspuns (pentru GoldenZenith):

Uimesti, uimesti... esti plina de surprize, scumpete! kiss
Pup si la tine... muah love struck

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai as fi in cazul asta cat se poate de bland,sa nu fiu rau cu ea cand ii spun, daca o sa reactioneze OK, nu e nici o problema, daca o sa reactioneze urat, asta e!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic iesit din comun. Ii spun in fata ca nu m/am simtit bine si nu as vrea sa o mai vad.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

In ambele cazurii?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Care ambele cazuri? Am pierdut eu notificarea in care spunea ca m/am despartit de actuala prietena? laughing Ar fi ceva tare asta

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Pai alte relatii nu ai avut?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Serioase nu. Prostelile nu conteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deşi au fost 6ani de relatie, despartirea a fost aproape usoara, cel putin pentru mine.

Eu i-as spune cu frumosul ca nu ne potrivim.

Have fun!

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Zambareato iubirea s-a dus de mult poate de aia

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Cu siguranta s-a dus
^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost lungă, foarte lungă, extrem de lungă și destul de nașpa.
Iar dacă nu îmi place de un tip la prima întâlnire, pur și simplu îl las să observe singur asta din comportamentul meu, mai lipsit de afecțiune și de vreo altă intenție, dacă nu-și dă singur seama, îi explic ce chestii de ale lui nu se potrivesc cu ce chestii de ale mele și gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In aeroport.
El:-Vreau sa vii cu mine!
Eu:-Ar fi bine sa pleci, acum!
Daca nu-mi place de el, sunt absolut convinsa ca va intelege acest lucru singur, inainte ca intalnirea noastra sa ia sfarsit.happy

| Xelon a răspuns:

Mi-a spus ca nu ma poate ierta si asta a fost, m-am rugat de ea nu a vrut sa ne impacam si mi-a spus sa nu o mai caut, asta a fost tot.

Răspuns utilizator avertizat
| OAly a răspuns:

Daca nu-mi place un baiat la prima intalnire incerc sa nu-l las sa vada asta dar nu-i raspund pozitiv la provocari de alte intalniri. Ii spun ca nu prea am timp. Daca insista sunt nevoita sa-i spun ca nu e genul meu si ca n-ar merge o relatie intre noi.

| RAY explică (pentru OAly):

Foarte bun raspuns, asa sa faci mereu, nu zona prieteniei si aiureli, ba nu te plac si asta e

Răspuns utilizator avertizat
| Evolettee a răspuns:

Ultima despărțire...mi-am dat seama că băiatul era doar pe "interes" bineînțeles că nu a avut de câștigat nimic laughing, începuse să se poarte urat și i-am zis bye bye. După ceva timp tot el mi-a dat mesaj sa ne împăcăm, a realizat ce a pierdut sa zic așa, și nu am zis-o din punct de vedere fizic că sunt eu mare frumusețe sau ceva, ci pentru că după ce nu a mai fost cu mine a avut parte numai de ratate. Da siiii...l am refuzat bineînțeles. Dacă nu îmi place de el la prima întâlnire ii spun pe față și aia e laughing

| RAY explică (pentru Evolettee):

Numa fete sincere am in lista mea de prieteni vad

| KindKid17 a răspuns (pentru RAY):

Esti fata?

| RAY explică (pentru KindKid17):

Nu,acum am vazut ca am scris la feminim

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Tare faza rolling on the floor

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Am tendinta asta de a scrie cateodata la feminim, observ

| Evolettee a răspuns:

Normal că sunt sinceră laughing. Bine da nu te gândi că o voi spune intr-un mod urat "ba mie nu mi place de tine și nu vreau sa fim împreună ", sa sune mai frumos laughing

| RAY explică (pentru Evolettee):

Normal ca nu, doar ai educatie, bun simt, unui om gras nu i spui ba da ce gras i spui, dar transmitem asta inconstient

| Raileanu_Olguta_2000 a răspuns:

Zic ca am pe altul)))) (gluma) zici ca ceva dintre voi s-a stin si nu mai e la fel cred...ah da! si ca va fi mai bine pentru amandoi )))