| RAY a întrebat:

Baieti, ce va place la o fata?

Fetelor, ce va place la un baiat?

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place la o fata sinceritatea si modul cum se poarta. Nu fugii dupa caruta care nu te asteapta si nu te lasa inselat de un zambet fals happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de vârstă pe care o ai. Fie ca ești fata fie ca ești băiat, cu trecerea anilor și cerințele difera: mie una, îmi place ca un bărbat sa fie în primul rand: sa fie educat, respectuos și sa impună respect, sa fie deștept și încrezător. Sa știe ce vrea de la viata și sa nu depindă de nimeni. Iar cu mine, sa fie iubitor, tandru, înțelegător, amuzant... Cred ca cer prea multelaughing)

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Iar cu mine, sa fie iubitor, tandru, înțelegător, amuzant... Cred ca cer prea multelaughing)
nu chiar, e ceva normal, doar ca astfel de baieti nu sunt si ceea ce va atrage

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Pe mine nu știu dacă ma atrage sau nu asta la un baiat/bărbat, dar știu ca aproape toate aceste calitati le are partenerul meu și tocmai de aceea mi-am petrecut aproape 8 ani pana în prezent, lângă el și spre ca vor mai fi mulți ani de acum încolo!

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ce frumos, si inca mai esti atrasa fizic de el Mirela?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Categoric, da! Nu știu ce tine relația noastră, dar crede-mă ca parca am fi la începutul relație. Nu zic ca nu avem și momente de tensiune, dar ceea ce ne leagă este mai puternic decât acele momente

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ma uimesti

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

laughing nu ar trebui! Chiar sunt cupluri care "supraviețuiesc" tuturor greutăților și reușesc sa se iubească si rămână împreună.

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. Asta CREZI ca iti place, si crezi asta pentru ca nu iti place (in mod constient), ce iti place la un barbat (in mod instinctiv). Nu ai cerut multe deloc, meriti tot ce ai cerut, dar barbatii descrisi de tine nici nu isi gasesc partenera, isi gasesc in ultima instanta, prin arnjament.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Dar mirela, mai ales cu feminismul asta modern

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când e supusã, blândã, sensibilã, grijulie pentru ai fura sufletul :}

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu fie ignoranta, grasa sau sa aiba copii din relatii anterioare. Astea trei din start exclud orice atentie din partea mea din diferite motive. In rest... zgomot de fond, detalii relative. Toti suntem oameni si daca avem vointa incredere si comunicam se poate trece peste aproape orice.

Acum sa trecem la ce imi place:

1. Sa nu fie ignoranta
2. Sa nu fie ignoranta
3. Sa nu fie ignoranta
4. Sa nu aiba pretentii
5. Ah, vorbeam totusi de ce imi place straight face Pardon, ce mi-ar place... Un fund extra special
6. Sa aiba mintea deschisa, deci sa nu sufere de principii, orgolii si sa fie indoctrinata cu diverse ideologii. De preferat sa fie atee dar nu m-ar deranja religia atat timp cat nu ar fi un factor de influenta in deciziile importante din viata.
7. Sa nu fie mai urata decat mine
8. De preferat sa nu fie mai proasta decat mine
9. Sa fie cinica si sarcastica si sa tina la glume (sarcastice, sau dupa caz, "de-a dreptul pur si simplu laughing" )
10. Sa aiba cam aceeasi experienta in relatii ca si mine (virgina ar fi perfect - daca nu ea, macar una din prietenele ei cele mai bune - hmm, daca are, dupa caz)
11. Sa imi ceara direct ce vrea, fara ocolisuri si sa inteleaga ca sunt om cu toate tiglele pe casa si inteleg probabil orice ar avea sa-mi spuna, sau dupa caz sa-mi ascunda
12. Sa aiba conceptul ca o relatie, pe durata ei inseamna un mod de viata normal, incredere totala, comunicare, intelegere, nu o obligatie, un titlu de statut social, o lupta, sau o afacere, nici vreun beneficiu unilateral din una dintre parti sau vreun sacrificiu. O relatie trebuie sa fie doar o balanta unde ambii au aceeasi greutate.

| BadAngel3 a răspuns:

La un baiat in general, respectul si vocabularul. Asta vorbind din punct de vedere caracteristic. Degeaba arata el bine daca isi "baga" instrumentul in toti si in toate. Automat, ma face sa imi intorc privirea si sa nu vreau sa am vreo tangenta de orice fel cu el.
Sa nu se comporte narcisist sau sa minta. E normal, toata lumea mai minte din cand in cand, cu sau fara intentie, cu anumite motive. E altceva cand iti faci un obicei din a minti si deja face parte din tine.
Baietii care stiu sa faca cu ochiul la orice fata si sa scoata limba pentru ca ei cred ca e sexy, nu e ok. E doar stupid, imatur si neatragator.

Din punct de vedere fizic, prezentabil happy. Desigur, nu fat-frumos cu armura de aur, dar macar sa stie sa aiba putina grija de sine.

big grin

| KevinLevin a răspuns:

La o fată să fie Blondă, cuminte, deşteaptă, încrezătoare, bună la suflet, puternică, ambiţioasă, să fie fată de casă, bună în pat laughing

Sincer să fiu brunetele nu prea mă atrag pe mine. Dar mai mult mă atrage dacă au ochi albaştrihappy

| sylviu3777 a răspuns:

Mie imi plac grasele de 100 chintale(1000 kg)

| ficusdegradina a răspuns:

Imi place la o fata dedicare si loialitate onesta, rationalitate si inteligenta, capacitatea de a se dezvolta ca om( sa fie adaptabila adica ) si, normal, aspectul cat mai voluptos posibil, desi se accepta aspect ca atat mai rau cu cat poseda mai multe din celalalte trasaturi happy.