| ValyCos a întrebat:

Cum activez wireless pe laptop? Am Windows 7. Raspunsul bun primeste fundita.

9 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Vezi ca in dreapta jos in systray pe desktop ai o pictograma in forma de scarita, da clik pe ea si acolo in fereastra care se deschide ai sa observi reteaua ta wireless (este prima), clik pe conectare ->scrie parola de la wireless si... enjoy! Esti conectat wireless!

| virus5381 a răspuns:

Depinde ce laptop ai la unele ii Fn + F8 altele au botoane speciale. Zi ce laptop ii si iti voi zice cum sa iti activezi wirelessull

| WiRus a răspuns (pentru virus5381):

Am si eu un compaq presario cq 56 cu wifi incorporat si nu stiu sa-l activez

| Cupes_Nicusor_1970 a răspuns (pentru virus5381):

Tosiba

| c8cilu a răspuns:

Incearca s-a apesi f2big grin s-I mi-e mi s-a intamplat la fel.sad

| ValyCos explică:

Am : msi cx623

| ME12 a răspuns:

În continuare, iată paşii care trebuie parcurşi:

- Apasă pe butonul Start şi apoi selectează Control Panel.
- Click pe Network and Internet si apoi selecteaza Network and Sharing Center
- Click pe Change adapter settings
- Selectează Wireless Network Connection
- În fereastra care apare caută numele conexiunii Wireless aparţinând modemului tău
- Selectează numele reţelei după care apasă pe Connect
- Introdu codul de securitate pentru reţeaua Wireless
- Apasă pe Connect
- Apasă Close

| Kena a răspuns (pentru ME12):

Eu am aceeasi problema.
numai ca la mine nu arata wireless network connection apare doar local area connection

| tinaa27 a răspuns (pentru ME12):

Daca nu apare wireless connection si nici alta conexiune ce se poate face?