| anonim_4396 a întrebat:

Cum ar fi mai bine sa-i spun unei fete ca imi place de ea? Prin mesaj sau fata in fata? Cred ca e mai bine fata in fata dar am multe emotii sad

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este indicat sa lasi deoparte timiditatea si emotiile, sa-ti faci curajul necesar pentru a discuta cu ea fata in fata si astfel sa-i spui ca iti place de ea. Numai daca vei proceda in acest mod, doar in acel caz vei avea posibilitatea sa observi reactiile ei precum si mimica care va apare in mod cert pe chipul ei. Succes!

| Iulian03 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Daca ii spune ca ii place de ea o sa rada de el si o sa spuna la toate prietenele ei

| alexalx1234 a răspuns (pentru Iulian03):

Ai dreptate. Nu va spune doar prietenelor ei, dar si baietilor si va ajunge bataia de joc a tuturor.

| anonim_4396 explică (pentru alexalx1234):

Gandirea voastra este tipica varste baietasilor de cel mult 12-13 ani. rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru Iulian03):

O asemenea convingere (ca de gandirea logica si rationala nici nu poate fi vorba) este tipica baietilor ''smecherasi de cartier'' de cel mult 12-13 ani. rolling on the floor

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai liniștit că în aprilie fac 20.

| anonim_4396 explică (pentru alexalx1234):

Acum 13 ore | Xchop43 a răspuns (pentru corbulalbrosu):
Stai liniștit că în aprilie fac 20.
In acest caz este si mai grav. laughing Fiindca denota ceva mai mult decat... infantilism.

16 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Uneori frica nu o sa treaca, asa ca trebuie sa o facem speriati

| ania a răspuns:

Cand esti pregătit din toate punctele de vedere, psihologic, materal să o poti cere de nevastă și să îți întemeiezi o familie.Altfel e abureală.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poti sa ii zici prin mesaj, sa vezi ce reactie are. Poti sa nu o faci prea serios prim mesaj, doar asa sa vezi la ce se gandesti. Dupa puteti sa va intalniti si vedeti ce faceti.

| Emilian65 a răspuns:

Lasa emotiile si spune-i fata in fata ca o iubesti cu adevarat.

| Inferno a răspuns:

Nu ii spui niciodata asta, decat daca exista intre voi deja o conexiune emotionala puternica.
Eventual ii spui in gluma ca e simpatica si ca vrei sa iesiti la un suc. Dupa totul se rezuma la un joc nonverbal in care poti discuta si despre cartofi atat timp cat transmiti mesajele nonverbale corecte.

| Sofer a răspuns:

Fața în fața când te întâlnești cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Întâi de toate, încearcă să îți dai seama dacă e interesată de tine... apoi, dacă dă semne cât de mici (dar plauzibile) că este, spune-i în față că o placi. Fii curajos...și dacă tot te refuză, nu-i capăt de lume. happy Totuși, ce vârstă ai?

| DangerF a răspuns (pentru anonim_4396):

16, aproape 17 :/

| TFL007 a răspuns:

Fata in fata dar nu ii zic direct ii arati ....prin mesaj niciodata

| Xinnicut a răspuns:

Am mai rasp la o intrebare de genu uitate la rasp mele