| SzoboSintiaAlehandra a întrebat:

Cum ar trebui sa ma masturbez pentru a-mi provoca maxima placere, am incercat si cu castraveti si banane dar nu am reusit...

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Erau castraveti din Turcia?

| corbulalbrosu a răspuns:

Fetele si femeile se masturbeaza cu intentia de a-si provoca o excitare cat mai intensa, pentru ca vaginul sa le fie ''inundat'' de secretie lubrifianata si a atinge starea de orgasm. Pentru a si reusi, este indicat si de preferat ca masturbarea sa fie una combinata, adica sa fie mangaiate zonele erogene externe cum ar fi sanii, interiorul coapselor, zona anala, labiile, clitorisul, etc. in combinatie cu masturbarea interiorului vaginului prin ''degetica'' sau folosind anumite obiecte de forma lunguiata, ori jucarii sexuale speciale (dildo, penis artificial, vibrator, etc.). In acceptiunea generala, se apreciaza/considera ca orgasmul feminin este definit ca fiind gradul suprem de voluptate care apare la incheierea unui contat sexual sau a unei masturbari placute si relaxante, reprezentand de fapt punctul culminant al procesului de excitatie sexuala. Probabil ca doar practicand masturbarea combinata, vei reusi sa--ti provoci orgasmul dorit, reprezentat de descarcarea fizica de energie care afecteaza intregul corp si se manifesta prin contractii ritmice si spasmodice ale muschilor vaginali si anali, pulsatii care se produc in ritm alert/rapid, cu o frecventa de circa 1 secunda intre ele, care ca timp efectiv de manifestare se pot produce pe durata cuprinsa intre 10 si 20 de secunde. Se zice ca : ''incercarea moarte n-are.'' Succes!

| MihaiNicu23 a răspuns:

IA un vibrator de la sex shop sau iti chemi iubitul la tine, te ajuta el. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă și tu altfel de "castravete", o fi vreunul dispus să te ajute cu problema ta.