| Tzoulia a întrebat:

Cum arata la voi o seara romantica intre un cuplu?

4 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Liniste(maxim o muzica relaxanta in surdina), masa aranjata frumos de mine, luam cina la lumina lumanarilor(bineinteles am facut pui la cuptor), un vin rosu bun(atentie sa nu ma imbat, ca stric tot... fac urat la bauturalaughing dupa care ma bag in cada plina cu apa si petale de trandafiri, pe care a pregatit-o el(cica sa nu faci baie dupa ce ai mancattongue); eu ma balacesc, el ma spala peste tot. Dupa care punem un film (bineinteles romantic) si eu plang cu lacrimi de crocodil! Continuarea, dupa posibilitati...

ps. ce punem pe pat, ca petalele le-am bagat toate in cada?

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

@domnitza de deasupra... e usor sa dai copy-paste.Foloseste-ti propiile cuvinte si imaginatia.Ai dat un copy-paste inutil, in care se spune cam acelasi lucru care l-am spus si eu si culmea ai dat stupid!
Nu cumva faci abuz de voturi?(vezi regulamentul)... 196 de stupid din care vreo 25 doar azi.

| BeHappyForMe a răspuns:

Pentru el cina romantica

pai mai intai alegi o tinuta sexy si provocatoare!

Pregateste-ti lenjerie intima cu ciorapii cu portjartier si o pereche de pantofi cu toc inalt, cui. Nu uita de coafura si machiaj, accentueaza ochii si buzele, chiar daca incalci normele de stil in machiaj: in pat poti fi extravaganta!

Intimitatea este cea mai importanta

Va puteti hrani si servi cu bautura unul pe celalalt. Relaxati-va, bucurati-va de conversatie. Fii calda pasionala cu iubitul tau. Ia in calcul o baie spumanta sau un masaj cu uleiuriaromate, preludiu, pentru o noapte de neuitat. Aceasta ar fi si un moment bun de incercat tehnici noi, pozitii, e bine sa-i dai tot ce ai mai bun din tine, ca sa-l recuceresti!

Mancarea ai grija sa comanzi din timp mancare gata preparata sau in cel mai rau caz sa cumperi alimente semipreparate ce nu au nevoie de prea multe operatiuni pentru a fi bune de mancat.

Lumanarile si luminile scazute creeaza un efect aparte indiferent de tonul pielii tale si cu siguranta contribuie in mod decisiv la crearea unei atmosfere romantice.

Muzica poate avea o influenta foarte mare in crearea atmosferei romantice, insa ai grija sa nu o dai prea tare ( altfel nu veti mai reusi sa comunicati). Poti sa accentuezi si mai mult efectul romantic al muzicii alegand melodii specifice perioadei cand voi doi v-ati intalnit prima data. Si daca intalnirea voastra nu se desfasoara sub lumina plina de magie a stelelor, atunci poti opta si pentru un film la televizor. Alege un clasic cum ar fi Casablanca sau A place in the sun.

| Mike_7143 a răspuns:

Nu ma pot concentra pentru un raspuns relevant cand iti vad poza asta de profil. :p