| MegaOmega a întrebat:

Cum arata pentru voi relatia perfecta?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| madyddd a răspuns:

Nu exista. !

| LeontinAndrei a răspuns:

Relatia perfecta nu exista, ci este un termen discutabil si interpretabil. Din punctul meu de vedere dragostea reciproca este ceea ce conteaza cel mai mult intr-o relatie. Acum, daca este sa luam in considerare certurile ce adesea au loc in cupluri, trebuie sa aducem in discutie si zicala "Dragoste fara cearta nu exista", deci... nu pot spune ca relatia perfecta este fara cearta, deoarece acea relatie nu va tine si este bazata pe minciuni.

| bibi4v a răspuns:

Eu il iubesc, el ma iubeste, ne intelegem, putem tine o discutie interesanta, putem avea o dezbatere de idei cu argumente bine puse la punct, putem sa ne contrazicem dar sa nu ne certam. perfectiunea e atinsa in momentul in care statutul fiecaruia in relatie e acelasi. nu mi-ar place sa ma tina sub papuc sau viceversa. idealul e greu de atins, dar drumul pana acolo e frumos happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

FIecare are parerea lui dupa felul lui de gandire si sistemul lui de raportare la ceilalti!

| theoflorin a răspuns:

Ceea ce vrei tu e ceva utopic.Nu exista iubire ideala.Intotdeauna vor fi "ups and downs" intr-o relatie asa cum sunt si in viata.Tot ce vrei probabil este sa existe o persoana care sa te inteleaga pe deplin si sa te iubeasca pentru ceea ce esti.Asa se intampla de obicei, daca nu ai fost iubit(a) astfel incat sa te simti asa, ai tendinta sa aspiri spre idealuri. Uita-le! Gandeste-te ca va veni siziua aceea cand iti vei intalni perechea si toate vor fi asa frumoase incat sa te multumesti cu ce ai si sa nu mai iti doresti dragoste ca-n basme...