| AndraEatsyourBrain a întrebat:

După părerea voastră, cum ar arăta relaţia perfectă?
celui mai frumos răspuns dau funda.

Răspuns Câştigător
| AdeVero12 a răspuns:

Ce drăguț.
Relația perfectă nu ar putea fi descrisă prin cuvinte. Atunci când privești acea persoană să ai fluturi în stomac și acea drăguță roșeață în obraji ca în prima zi în care ai cunoscut-o. Să simți furnicături când îi atingi mâinile, obrajii, buzele. Să nu vezi nimic cu excepția persoanei respective. Să zbori, să visezi în doi. Să ai în minte ochii ei. Să zâmbești când te gândești la ea, să vă completați reciproc. Defectele să fie calități. Și toate bucuriile și necazurile să fie împărțite la 2. Cam așa aș vedea relația perfectă, dar părerea mea e alta: nu există relație perfectă. Prefer relație defectă. Defectele persoanei de lângă tine să te facă să o iubești. big grin

9 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Relația perfectă?

Se bazează pe respect, comunicare, iubire.

Când vezi doua persoane care se iubesc și îți împart fericirea între ei atunci chiar poți spune că au o relație perfectă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O relatie, care sa mearga pe principiul; mai fericit cel ce da, decat cel ce primeste.asa amandoi vor fi neobositi in a se ferici unul pe altul asta fiind telul vietii lor si vor trai ca in rai.asa e la mine.si tot am impresia ca ea da mai mult, si nu pot sa o intrec.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relatia "perfecta"se construieste in timp si se bazeaza pe incredere,sinceritate, fidelitate, comunicare, intelegere si multa, multa iubire.Mult noroc.

| Ƨirenia a răspuns:

Cei doi sa semene!

| AdeVero12 a răspuns:

Mulțumesc pentru fundă. Am crezut că nu îți place comentariul meu pentru că am scos în evidență acele detalii cam lungi. big grin Mulțumesc! :*

| AndraEatsyourBrain explică (pentru AdeVero12):

Mi-a plăcut chiar foarte mult, şi mi-a făcut plăcere să-l citesc. :*

| BitZaBiTzA a răspuns:

Relatia perfecta ii greu de gasit trebuie sa va iubit foarte mult sa nu aveti certuri si alte chesti sa va faca sa va despartiti sunt ca niste capcane in care cand ai calcat pe ea teo prins trebuie sa fie iubire adevarata nu numai prin vorbe ci prin fapte si trebuie pretuita

| PandaBear7 a răspuns:

Eu consider ca relatia perfecta ar trebui sa fie bazata pe prietenie, sinceritate. sa fie amandoi uniti, astfel vor putea trece prin toate. nu sunt de parere ca ar trebui sa te indragostesti de aspectul cuiva, ci de suflet. frumusetea e trecatoare, si la o anumita varsta o sa se aiba decat unul pe celalalt si nu o sa mai aiba o viata sociala. vor fi doi batranei care vor vrea decat o persoana cu care sa discute pentru a nu se simti singuri, nu va mai conta aspectul...

| GeoGeorgiCool a răspuns:

Nu cred ca exista relatie perfecta dar perfecta ar fi:incredere, sinceritate, intelegere, iubire cred ca astea sunt cele mai importante