| Teomari a întrebat:

Cum arata relatia perfecta pentru voi? Funda raspunsului celui mai argumentat... Vreau parere si de la baieti!

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Relatia perfecta nu trebuie sa existe ca sa fie descrisa.

Intr-o relatie perfecta, pentru mine, partenerii se simt la fel de atrasi fizic unul de altul, la fel de indragostiti unul de altul, au aceleasi preferinte sexuale, se inteleg bine in pat si in viata de zi cu zi cand vorbesc despre nimicuri sau pun la cale planurile din perioada urmatoare.

Intr-un cuplu perfect nici el nici ea nu inseala, sau daca amandoi isi doresc isi pot condimenta relatia cu cate-un sex in trei ici si colo.

In relatia perfecta preferintele lor se completeaza - in materie de muzica, de filme, de mancare, zic completeaza pentru ca nici macar intr-o relatie ideala ei nu trebuie sa aiba aceste preferinte identice, ci doar complementare.

In relatia ideala ei se saruta si se tin in brate cu orice ocazie, isi iau flori si nu sunt materialisti, isi vorbesc dulce si nu se lovesc niciodata.

In relatia ideala cei doi imbatranesc impreuna.

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cum arata relatia perfecta... uite-asa:

http://i.imgur.com/AJPDBpW.png

Relatia perfecta e adaptata fiecarei perechi, n-o poti inchide in reguli rigide.
Relatia mea perfecta e un secret in doi si norocul sa fiu unul din ei.
:)

| madyddd a răspuns:

Am renuntat in timp sa mai cred ca exista relatia perfecta...acel tip de relatie la care viseaza oamenii, ca va veni "the one"si ca ai sa traiesti fericit pana la adanci batraneti alaturi de acea persoana.
Si totusi...relatia perfecta inseamna sa lupti pentru ceea ce iubesti. Inseamna sa il accepti pe omul de langa tine, cu bune si cu rele. Inseamna sa fii sincer si sa comunici cu cel cu care ai ales sa iti cladesti un viitor. Inseamna sa iei toate acele calitati si defecte si sa transformi relatia intr-una perfecta, asa cum o vezi tu, nu cum o vede mama, tata, prietenii de cartier sau marii psihologi si guru, specialisti in d'ale dragostei...

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
In ziua de azi, greu gasesti asa ceva, dar eu stiu cum a rezistat a mea relatie, sunt cu sotul meu de 26 de ani, avem 2 ingerasi, am trecut prin apa si foc, dar am ramas impreuna, multi ne voiau despartiti, dar dragostea si devotamentul nostru a invins. exista iubire/respect/au existat si certuri/ dar gand exista dragoste, infrunti realitatea si cobori cu picioarele pe pamant.
Am stiut amandoi ce vrem de la viata, am stiut sa facem fata tuturor greutatilor, si cel mai important este ca am cladit totul prin munca si dragostea noastra, asa ca, nu avem ce sa ne reprosam, nu am fost bogati, dar datorita iubirii noastre, am devenit bogati sufleteste stiind ca avem 2 ingerasi minunati, un print si o printesa, sunt mari, si sunt mandria noastra..asta inteleg eu prin relatiea perfecta..sa fii alaturi de cel pe care il iubesti la bine si la rau, iar la noi asa este, mai ales ca de 13 ani sunt bolnava, iar sotul a dat dovada de toata dragostea din lume, nu a dat bir cu fugitii, si ma ajuta in tot ceea ce trebuie sa fac.
O seara bunahappy

| Awesom a răspuns:

Relatia ideala e aia in care nu exista certuri si cei doi se iubesc ca la inceput in fiecare zi.Nu exista.

| neutrino a răspuns:

Asa ceva nu exista, nu exista nimic perfect, dar o relatie poate fi minunata daca ce-i doi se iubesc si si-si doresc acest lucru.

| cristimihailov a răspuns:

E o intrebare simpla cu raspuns care tine mai mult de fiecare.

In princpiu, este relatia in care:
1. Exista comunicare si vointa de a fi impreuna.
2. Exista atractie.
3. Libertatea unuia se termina acolo unde incepe libertatea altuia.
4. Exista incredere.