| Sebastian222 a întrebat:

Cum as putea ca sa am mai multa incredere in mine? sunt emotiv. de ex: la scoala cand trebuie sa raspund, inainte stiu lectia si cand raspund parca ma blochezstraight face funda

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Crede în tine și că ești capabil să faci față oricărei situații, plăcute sau neplăcute.
Pa, pa.

| Oana92 a răspuns:

Cand trebuie sa raspunzi incearca sa nu privesti nici spre colegi, nici spre profesor, poarta-te de parca ai repeta tu singur pentru tine, parca ai citi din caiet. Bafta!

| Ycu a răspuns:

E din cauza varstei, cu timpul cand o sa ai realizari in viata, o sa vezi ca toti cei din juru tau nu sunt neaparat superiori ba chiar majoritatea inferiori, trebuie sa ii privesti pe cei din juru tau ca pe niste persoane la fel de simple ca si tine. Ca exercitiu acasa cand incerci sa zici lectia, poti sa repeti in oglinda, o sa te ajute. Cheers.

| crack123 a răspuns:

Hmmm, raspunsuri destul de clasice... Din punctul meu de vedere e mult mai simplu, fa-i lucruri care te scot din zona de confort cat mai des, iar acele lucruri nu vor mai fi problematice pe viitor.

| Werimar a răspuns:

Salut, sunt multe de discutat legat de chestia cu increderea in tine. Eu ti-as sugera in general sa incerci sa faci lucruri noi, sa incerci sa vorbesti mai mult, sa participi in conversatii etc. Faza cu increderea in sine e ca vine treptat. Nu incerca sa iti propui chestii foarte greu de realizat, pentru ca o sa esuezi si dupa o sa te demoralizezi. Ia lucrurile incet..gandeste-te ca nimeni nu este atent la tine si asteapta sa faci prima greseala ca sa te taxeze. Nu ai nimic de pierdut. Salut, sper ca te-am ajutat happy