| Shinobi03 a întrebat:

Salutare TPU, imi place de o fata de la scoala si ei de mine si nu problema e ca nu stiu ce sa vorbesc cu ea, cand o vad in fata mea ma blochez, vreau niste sfaturi ce as putea sa vorbesc cu ea...

6 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Poti sa o intrebi ce crede ea despre chinurile iadului, cam cate milioane de ani o sa fierbem noi in cazanele alea...chestii de astea. Subiecte sunt destule. Cum te plangi ca nu ai despre ce vorbi?

| Chitaila a răspuns:

Ooo, dragostea nu-i asa ca-i frumoasa?
Sfaturi...
Ce sa zic...
1. Fetelor le place cand le vorbesti de ele(sunt foarte egoistehappy
2.Ascultale ce spun si afirma-le pozitiv ce te intreaba.
3.Gaseste lucruri pe care le aveti in comun si discutati cat mai mult despre acestea(le place astahappy
4.Invit-o la o plimbare(la telefon daca iti e rusine)
5. I-ai un cadou frumos (le place foarte tare cand vad ca faci un asemenea gest), dar nu ceva inutil, ar fi perfect un ursulet sau un trandafir(niciodata sa nu dai unei fete mai mult de 2 trandafiri daca nu este un buchet)
Ce ti-am zis mai sus sunt sfaturi ca sa o cuceresti 100%... dar ca sa intri intr-un dialog cu ea e diferit de la o persoana la alta dar ar merge bine sfatul numarul 4.
Sper ca te-am ajutat.Si succes cu fata.

| Shinobi03 explică (pentru Chitaila):

Mersi happy o sa tin cont de sfaturi, este prima mea iubire...sti cum e laughing

| hitman112 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la cat e de frumoasa si la cat de mult o placi.winking

| Colourss a răspuns:

Vorbeste cu ea normal! Gasitit chestii in comun! Si daca si ei ii place de tine atunci cu siguranta puteti fi impreuna! Gasiti voi multe subiecte de comunicat dupa ce ai sa o cunosti mai bine!

| TheVampireGirl a răspuns:

In primul rand fa. ti curaj si du. te spre ea.Intreab.o ce face si daca vrea sa iesiti undeva.De exemplu la un suc.Sau..un filmsmug. Acum depinde si de varsta pe care o avetithinking Aici e mai complicat.big grin. Oricum. fa. ti curaj! Doar esti baiat.Bafta!:3.