Întrebare recomandată | PapushaDeCristaL a întrebat:

decii am o problema...la scoala,de fiecare data cand ma asculta in fata clasei eu ma inrosesc la fata, stiu din cauza emotiilor dar se intampla mereu chiar daca stiu lectia...totusi m-am saturat sa fiu ca un mar rosu de fiecare data cand raspund! cum as putea sa scap de asta?

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Esti emotiva si probabil si stresata, fii calma cand raspunzi, imagineaza-ti ca esti numai tu in clasa

| PapushaDeCristaL explică (pentru mona):

De fiecare dat fac asa...imi imaginez ca sunt doar eu singura, stau calma dar...pff nu ma pot controla

| MrAnderson a răspuns:

De ce sa fii timida?

Daca stii raspunsurile, fii calma, si totul va fi bine.
Nu ai de ce sa te temi.

| Chøço a răspuns:

Exerseaza in fata oglinzii. Sigur vei progresa.

| cristinel98 a răspuns:

Să ai incredere in tine şi să nu-ţi pese de ceilalţi

| larisuka99 a răspuns:

Esti emotiva si probabil si stresata, fii calma cand raspunzi, imagineaza-ti ca esti numai tu in clasa.

| paralela45 a răspuns:

Daca te lasa profesorul/profesoara, roag-o sa iti dea voie sa iti pui mainile la urechi sau sa inchizi ochii. Pentru mine a functionat. Practic, ma inchideam in mine si ma auzeam numai pe mine spunand lectia.

| SufletzelRanith a răspuns:

Nu este nimic rau in a fi emotiva... asta e felul tau de a fi nimeni nu este perfect daca comenteaza colegii tai ceva spune-le asta : ''mai intati asigurate ca tu nu ai defecte apoi comenteazama pe mine ''