| Pericoldeexplozie a întrebat:

Cum as putea impresiona un baiat? Dau fundita :*

Răspuns Câştigător
| amalia025 a răspuns:

Depinde cum e caracterul său!
Dacă e timid, sau mai sălbatic. Nu poţi impresiona un băiat sălbatic, în același mod în care impresionezi un tip timid.
Însă dacă e genul timid, v-aţi putea face temele împreună. Să citești cărți împreună cu el. Chestii de acest gen!
Dar dacă e genul mai nebunatic, se schimbă treaba!
Dacă e persoana care este populară printre colegi, ar trebui să-l cucerești cu indiferența ta. Dar dacă ești prea populară, nici măcar nu va ști cine ești.
Trebuie să fii sociabilă, dar până la o limită. Încearcă să ieşi puţin în evidență când eşti cu el. Aşa te va considera interesantă, diferită de celelalte fete.
Când zic "ieși în evidență" nu mă refer la ceva vulgar, ci doar ceva simplu şi modest, gen: "ştii cumva unde este clasa x?" sau "îmi poţi împrumuta un pix?", sau ba chiar să cazi întâmplător pe hol (asta, la școală) pe lângă el, chiar dacă acest lucru va însemnă că te faci de râs, dar poate aşa te va observa.
Succes!

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prin felul tău de a fi, nu prin artificii!
Pa, pa.

| FemeiaPisică a răspuns:

Un băiat se cucereşte prin naturaleţe!
Fii întotdeauna ceea ce eşti şi dacă ceea ce eşti nu este îndeajuns pentru "cineva", înseamnă că acel "cineva" nu este îndeajuns pentru tine.

| Bubulin4ik a răspuns:

Cu un comportament decent, un machiaj dragut, cu un zimbet mereu pe fata, si ochi dulci si fii sincera :X :*:*:* Bafta!

| Azµre a răspuns:

Nu trebuie să îl impresionezi ca să te placă, trebuie să fii naturală!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Fii tu însuţi, asta contează cel mai mult în viaţă, să fi tu însuţi!
Te pup!

| DARCEINGEĂL a răspuns:

Prin felul tau de a fi.

| ladyalexan a răspuns:

Pai ai putea sa fi tu,nu altcineva, dar, in caz ca asta nu merge, ai putea sa te imprietenesti cu el si sa afli ce ii place, cum se comporta etc.Eu consider ca daca nu a descoperit pana acum frumusetea ta, asta este pierdera lui.happyBafta cu el!

| cocowx a răspuns:

Fa-te cat mai frumoza posibil(macheaza-te, rujaza-te si fa-ti o frizura atragatoare), fi tandra, comportate frumos cu el doar cand nu sunt altii de fata si fi cat mai feminina(inclusiv gesturi)