| Vlad162 a întrebat:

Cum as putea posibil sa trec peste o despartire dureroasa de prietena mea? Ce as putea sa mai fac?

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

In asemenea situatii, cui pe cui se scoate, adica gaseste-ti alta iubita.

| RAY a răspuns:

Tu crezi ca asa usor o vei uita atunci nu simnti iubirea cu adevarat, sa nu te minti ca ai uitat-o accepta iubirea fata de ea, in timp o vei uita

| neutrino a răspuns:

Sa taci si sa rabzi!

| Demonull a răspuns:

Sa iti chinui mana dreapta si cand obosesti stanga, serios?
De ce vreti voi sa uitati? nu merge totul inainte? ce a fost, a fost va altceva cu alta.dar ti a placut ce a fost..nu e nevoie sa uiti

| Thextruexme a răspuns:

Sa sterg tot ce iti aminteste de ea si a iti cauti un hobby care sa iti placa si sa t distraga atentia.Noroc.

| Scarpinici a răspuns:

Sa treci peste este o expresie relativa. Orice dragoste adevarata va ramane mereu in inima ta, asa ceva nu poti sterge cu buretele. Cel mai bun lucru pe care il poti face este sa iti ocupi mereu timpul cu ceva, astfel incat sa nu mai ai momente cand sa te gandesti la trecut. Fai lucrul asta, si in combinatie cu timpul, o sa te ajute sa te simti mai bine. Te vei obisnui, ai nevoie doar de ceva nou in viata ta.

| Bisscu a răspuns:

Înghețata le rezolvă pe toate. Cred-mă.

| Karina1333 a răspuns:

Am fost si eu in situatia ta. happy Acum depinde si daca esti fata sau baiat. Incearca sa nu asculti melodii triste (nu ajuta), ci cat mai energice. Incearca sa razi mai mult, sa-ti petreci muult timp cu prietenii tai, dar nu in anturajul lui/ei caci iti vei aminti de persoana respectiva si iti va trece cheful. La mine a mers. Si chiar daca crezi ca nu va merge, insist, nu vei regreta.
O zi faina. happy

| Hello_Neeah_1994 a răspuns:

Pai acum depinde! Daca inca va iubiti. poate ar fi bine sa va impacati asa numai sufera nici unul! Dar sincer si eu sunt cam in aceiasi situatie si nu prea exista medicament pentru asa ceva doar timpul! Tipul.si speranta! Eu as spera sa va impacati