| PauLa89TuLbUrE a întrebat:

Ce as putea face sa trec peste o despartire mai usor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci, sa incepem cu inceputul, papadie. In primul rand, nu porni cu ideea ca ''trebuie sa-l uit''.Nu poti uita nimic! Ideea e ca poti sterge pe cineva din mintea ta, dar din inima nu! Mai pe scurt, solutia e simpla. TREBUIE SA AJUNGI SA NU-TI MAI PESE DE EL! Asta-i tot! Poti face asta, ocupandu-ti timpul cu altceva si gasindu-ti alti prieteni. FUNDA!(Hai ca ti-am scris frumos, draga! Da-mi te rog funda happy )

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca accepti ideea ca o relatie nu poate dura la infinit si asa cum are un inceput, tot la fel are si un sfarsit, atunci iti va fi mult mai bine.

| Axys a răspuns:

Imi pare rau imi dau seama ca ti greu!
Dar gandeste pozitiv incerca sa spui nu am pierdut nimic ci doar timp! nu iti pierde timpulcugandul asta sunt despartit happy aneste pozitiv esti libera sanatoasa si cu siguraanta frumoasa! deci incerca saa fi primista te vei stresa mai tare gandindu-te doar la asta, plimbae incerc saiti faci tu un plan maine fac aia poimaine faca aia fa-ti ceva incat sa iti treca zioa altfel invita pritenele daca ai pe afara happy nu stiu cat deconvingatoare sunt dar daca erai din Iasi cu siguranta mer face placere sa te cunosc ca prietena sunt de fel foarte vorbareata si mai ales glumeata persoanele care tec prin asta cam cu persoane ca mine asa ar trebuie sa tea crede-ma ca uita de suparare big grin si eu sa nu crezi ca n-am fost despartita stiu pe propria pele cum e. dar na Dumnezeu te vainari tu sa fi optimista

| PauLa89TuLbUrE explică (pentru Axys):

Multumesc de sfaturi..In fine..eu sunt din Piatra Neamt..Si..sa stii..ca si mie mi-ar face placere sa te cunosc. laughing. As avea o intrebare..Cati ani ai? laughing

| al9264 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=u4HtpaXp7Qw
Glumesc. Poti sa iti cauti alinarea cu ajutorul prietenelor sau familiei. Just sayin

| Lorelay1212 a răspuns:

Tumblr..scrii acolo tot ce simti :3

| Elia13 a răspuns:

Este cam greu sa uiti aceea persoana :/ cum timpul vei uita ( te vei obisnui cu lipsa lui) dar in acest timp ocupati timpul cu ceva frumos, distractiv fa orice care sa nu te duca gandul la el!