| Vlad162 a întrebat:

Cum as putea posibil sa trec peste o despartire dureroasa de prietena mea? Ce as putea sa fac?

10 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Să te apuci de desenat, construit orice hobby e bine venit.

| Lizzu a răspuns:

Nu ai prea multe optiuni.
Timpul rezolva,dar nu peste noapte.
Poti cauta activitati care te tin ocupat,sporturi de exemplu,pentru ca iti pun in miscare mintea si organismul si nu te lasa sa te gandesti la altele.

Dureaza un pic pana trece durerea pe care o simti. Dar va trece,crede-ma. Toate trec in final. Va ramane doar amintirea,dar fara suferinta.

Nu stiu cati ani ai, dar in viata mai intalnesti si situatii dureroase si situatii placute. Trecem prin ele si atat.
Conteaza ca ai avut o relatie, au existat momente frumoase mai mult ca sigur, iar faptul ca s-a terminat te invata sa fi mai puternic un pic si pe viitor mai atent la persoane, la reactii, la felul in care trebuie sa te porti si sa gandesti.Din toate invatam ceva.

Totul va fi bine.

Răspuns utilizator avertizat
| MihaiGe a răspuns:

Sa ti spui ca viata merge mai departe si vei intalni si alte fete.

| Xenya a răspuns:

* Poti sa incerci sa iti incarci timpul cu tot felul de activitati pentru a iti tine mintea ocupata.
* Timpul o sa isi faca cel mai bine treaba indiferent cat o sa te straduiesti tu.
O seara buna!

| OtipaOarecare a răspuns:

Buna.
In primul rand cred ca iti este greu daca incerci sa uiti tot ce a fost intre voi, sa treci peste...
In al doilea rand, ranile acumulate se vindeca in timp. Nu vei putea intr-o zi, doua, sa uiti tot ceea ce voi ati creat.
Elibereaza-ti programul de alte activitati mai putin interesante si iesi cu prietenii la un suc, o bere. Mai petrece timpul cu familia ta, citeste ceva, orice iti poate distrage atentia de la ea.
Daca e nevoie descarca-te unui prieten bun si te vei simti mai usurat. Apoi, mergi mai departe, caci iubitele vin si pleaca pana cand iti gasesti aleasa.

Mult noroc:*

| Ovidiu_Boboc_1967 a răspuns:

Fa-ti o alta prietena si ai s-o uiti cu siguranta.

| CapitanulEvident a răspuns:

Sinuciderea pare singura optiune

| Angelaaa a răspuns:

Nu te mai gandi la ea.
Evita tot ce iti aduce aminte de ea.
Iesi afara si nu te inchide in tine.
Du-te sa cunosti alte fete.
Ocupati tot timpul asa nu te gandesti la ea happy

| alexxandradaniela a răspuns:

Daca o iubesti ca pe ochii din cap, nu ai cum sa treci peste. trebuie sa te impaci cu ea si sa fiti din nou impreuna! In dragoste si razboi totul este permis! Funda?