| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa cred ca un baiat ma iubeste cind el imi spune asta atita timp cind el nu m-a vazut de mult si ca noi comunicam prin intermediul internetului?

5 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Poate fi o legatura mult mai profunda... poate ca s-a indragostit asa "de la distanta". Crede-l. Ce, ai ceva de pierdut?

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Iubirea prin intermediul internetului e cea mai misto ca nu ma costa decat abonamentul de la internet.Asta e partea frumoasa.
Partea naspa e ca oricum, la shut down, tot singur ramai cu gandurile tale.

In cazul tau, nu cred ca vei gasi o modalitate de a-l crede, daca nu crezi in el pur si simplu. Ca nu te-a vazut de mult, nu-i bai, exista webcam, poze. Insa, cu adevarat, cine te strange in brate? Meriti numai cuvintele de iubire, emoticonurile cu :X, big hug si :* sau o imbratisare efectiva? Nimic nu se compara cu realitatea.

Comunicarea face2face va aduce realele probleme. Daca pierzi insa, prea mult pe internet si uiti ca afara poate fi un tip care te poate tine de mana, saruta, alinta, atunci chiar ca e o problema.

Been there, done that. Acuma ma iubesc cu toti pe net, pe cel real insa il tin aproape. Sunt 2 realitati diferite si nu le incurc.

| sigmanet a răspuns:

Poate fi o iubire temporara, poate fi o iubire fizica etc. Incercati sa petreceti mai mult timp impreuna.

| izh56 a răspuns:

Dragoste prin internet? Exista asa ceva?
"Ochii care nu se vad se uita"

| jorkaef a răspuns:

Buna ma numesc alaxe am 25 de ani din buc raspunsul meu este cam asa depinde daca ati avut o relatie serioasa si ai plecat si l-ai lasat asa ok se poate ca u sa i fi lasat o inpresie foarte buna despre u si tea caparat foarte repede si s-a indragostit. dar daca v-ati vazut dupa net si s-a intamplat ceva in trebuie voi sau nu s-a intamplat nimic dupa net parerea mea e ca nu exista iubire vrb din propie experienta