| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am o intrebare care probabil o sa va para putin cam ciudata...sunt bine venite si raspunsurile fetelor dar cred ca in acest caz ale baietilor sunt mai folositoare... M-am ¨Cam impacat¨ ca sa zic asa cu fostul meu prieten si as vrea sa stiu cum il pot face sa ajunga sa ma iubeasca? Mentionez ca momentan comunicam doar prin intermediul internetului deoarece eu sunt in alta tara.

Răspuns Câştigător
| deiadenisa a răspuns:

Eu zic sa nu-l sufoci cam mult. Nu-i pune intrebari gen "de ce ai fost acolo si nu m-ai anuntat"? Fi mai dragastoasa si daca el zice ca asa e asa sa fie. Uneori, nu e bine sa-i accepti totul si nu-i spune toata ziua ca il iubesti.Ar fi pierderea ta pentru ca daca ii zici cam des el se invata cu faza "Ma iubeste si imi iarta orice". Oricum vb lui "SaveTheNature" ..Nu-i pune nici o conditie niciodata. E perfect.

5 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Eu o sa fiu direct si sper sa nu te supy.
Sa nu-i pui nici o conditie niciodata.
Sa vorbesti putin si bine decat mult si prost si fara rost.
Sa nu-l suni din 5 in 5 min si sa-l intrebi ce face din 5 in 5 minute.
Vezi ce hobby are el si incearca sa-i faci cadou ceva legat de hobby-ul lui. Discutati mai mult ce il intereseaza pe el decat pe tine.

| stef112 a răspuns:

Nu o sa tina iti zic eu. prin internet..hmm niciodata

| AllForOneAndOneForAll a răspuns:

Daca este fostul si v-ati impacat mai simte ceva pentru tine.sa aveti ceva serios trebuie sa vii in tara lanca el.relatiile la disanta nu prea tine..si sa te iubeasca cum vrei tu trebuie o demonstrezi sa arati ca meriti si poarta ca atare.BAFTA

| Nim3niAltul a răspuns:

Momentan vorbeste normal cu el sa simta ca ii esti aproape ajutal si dai sfaturi daca are nevoie, daca e nevoie pune pe cineva sa il urmareaca sa fii sigura ca nu te inseala daca chiar il iubesti mult si el spune asta.ai grija sa nu profite de tine.Cand vei veni langa el si totul e bine, fa tu prima mereu primul pas sa vada ca chiar il iubesti cu adevarat.succes!

| Alexlaexalex a răspuns:

Pai... daca va "iubiti" ori o sa te intorci tu la el ori el o sa vina la tine.Sau daca el te iubeste nu o sa te insele si o sa astepte pana termini tu munca sau ce faci in tara aia.Parerea mea! Funda?