| numaiuna a întrebat:

Cum as putea sa cuceresc un baiat? Ce le place baietilor cel mai mult la fete? Ma refer la aspect fizic si nu numai. Va rog, raspundeti-mi la intrebare.
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Raduuuuuu a răspuns:

Pai la baieti trebuie sa fie o fata frumoasa, sa se lase greu dar nici prea sa nu se creada ca fata nu e interesata de acel baiat.Noua ne mai place si cand fete vorbesc despre viata lor le zici baietilor ce iti place la un baiat.
Incearca sa nu fii piti in preajma lui deoarece o sa te barfeasca fetele si el o sa afle si o sa creada ca esti pitipoanca.
Incearca sal duci intr-un loc linistit si sa vorbesti cu el si sa-i spui direct ca-l placi pentru ca un baiat no sa-ti spuna nici odata ca te place. Daca i spui unui baiat ca-l placi sa-i spui direct si daca se uita in jos incearca sa te joci in parul lui. Si cam asa cuceresti un baiat big grin...BAFTA sper sa ai succeswinking

13 răspunsuri:
| MasterYoda a răspuns:

"Tainuid sub clar de luna,
Ea-l intreaba pe baiat:
- Ce sa fac,
Dau jos chilotii,
Sau guma de mestecat?"

| Rebecadulcic a răspuns:

Pai le plac fetele cu fite,care cedeaza greu, slabe, amuznte, cu forme, care nu se lasa vrajite de oricinetongue

| angishik a răspuns (pentru Rebecadulcic):

Asta nu e cel mai imp! in primul rand un baiat nu suporta fitele unei fete! in al doilea rand tr sa ai si creier, nu doar forme!

| Rebecadulcic a răspuns (pentru angishik):

Da ai dreptate, dar sa fiu sincera eu cunosc in general baieti caro-ra le plac fitele....bine nici in exceslaughing

| DarkBlood32 a răspuns:

Dezbracate,desigur. Cu buna inima lasata de la Dumnezeu. Sa aiba inima de piatra, sa fie fata desteapta. Baiatul trebuie sa cucereasca o fata prin gesturi si aspectul interior.
O fata poate cuceri un baiat daca ar avea si bun simt si simtul umorului. Sa fie si ea cu capul pe umeri. Nu una care scuipa pe geamurile masinilor, care fumeaza iarba.

| Fantastic7 a răspuns:

Baietilor le place in primul rand sa fii frumoasa, cat mai atragatoare.
Amuzanta.
Inteligenta.
In general, sa ai cat mai multe calitati.

| Kristelle a răspuns:

Pentru a cucerii un baiat ai nevoie de un aspect fizic placut (aspectul fizic, fura privirea, caracterul, fura inimi). Din punct de vedere fizic, baietii aprecieza sanii si fundul in mod special. Pentru a cucerii un baiat, trebuie sa fii tu insati, sa fii sincera si un pic misterioasa. Nu trebuie sa le dezvalui totul despre tine, in doar cateva zile,,, lasa-i pe ei sa fie interesati de tine...sa te descopere incetul, cu incetul! Sper ca ti-am fost de folos. Succes!:*

| Mariuca4562 a răspuns:

De la par ingrijit la alegerea hainelor sunt multe, dar nu-i nimic, o sa-ti explic detaliat cum poti fura inima unui baiat, dar ai grija sa nu ''fi prinsa" daca ma intelegi. Daca nu esti tu o sa "fi prinsa" in fapt.Adica atunci cand te dai altcineva, iar acea persoana se indragosteste de tine cea falsa, iar in progul iubirii afla ca nu esti tu o sa-l doara si o sa te considere o enervanta.FII TU!
Sa incepem cu detaliile care nu trebuie sa lipseasca.
-Parul
Daca nu esti atenta cu el risti sa strici ce ai construit.Trebuie sa-l ai mereu aranjat, sa-ti pese cum arati, sa fi o domnisoara in toata firea.Fi spontana! Incearca ceva nou mereu!
-Hainele
Hainele sunt la fel de importante ca si parul.Nu trebuie sa fi banala! Sunt sigura ca si tu esti genul de domnisoara care zice ca nu are destule hainewinking, dar nu este un motiv de plangere.Nu spun ca trebuie sa te imbraci la fel in fiecare zi, dar nici ca trebuie sa iti iei haine noi din 2 in 2 zile.Hainele se pot combina in multe feluri! Ba chiar poti sa le dai un aer aparte un un nasture mai special sau cu un model facut cu vopsea textila.
-Tenul, corpul
Tenul trebuie sa-l speli in fiecare zi, fara sapun, caci usuca pielea, sau in loc de spalat poti sa te dai cu demachiant crema de la doina, este foarte bun, apoi sa stergi fata.
Corpul - Fa un dus aproape in fiecare zi, foloseste deodorant, parfum rafinat si multe altele.Ai mare grija! Nu te da cu parfum la subrat! Multa lume face asta dar e o porcarie! Daca te dai apar broboane!
-Dintii, buzele, masti
Dinti spalati cel putin seara.Trebuie spalati o data, apoi clatesti, a doua oara, fara a clati, doar scuipi, apoi daca ai un produs special pentru albirea dintilor ar fi minunat! Apoi apa de gura. Dintii trebuie spalati seara, dimineata, si atunci cand mancam ciocolata, sau produse colorate.
Buzele trebuie hidratate cu un balsam.
Pentru cosuri si acnee o masca care contine 3 lingurite de miere si una de scortisoara, tinuta pe fata 10-15 minute ar fi perfect, apoi spalata fata cu apa calduta.
A da si era sa uit! Daca ai probleme cu colaceii bea un pahar mare de apa cu 10 -15 minute inainte de masa, iar ziua bea in total 2 l de apa! Chiar daca iti mai place de acel baiat si ai dat deja funda, ma poti ajuta dand nota 10 raspunsului meu si raspunzandu-mi la intrebari.

| DiaVp a răspuns:

Majoritatea baietilor(aia nesimtiti)se uita dupa "forme" si la felul cum te imbraci(daca porti sutien,daca te imbraci sexy etc) si nu prea ii intereseaza aspectul moral.
Dar unii baieti sunt interesati de inteligenta, felul de a gandi, bunatatea, maturitatea etc.
Este bine sa astepti pana gasesti baiatul care sa te accepte asa cum esti, si sper sa-i accepti si tu defectele si calitatile.
Mult succes! big grin big grin big grin

| planor a răspuns:

DECI....caracter fizic? trebuie sa ai asa cat de cat... insa cel mai mult conteaza cum te comporti, de exemplu zambeste pupal pe obraz cand plecati sau pus si simplu,, te pup ..pa!'' sau pe mess dai un :*. fundita?

| SkynyBlood a răspuns:

Bag picioarele cand ma duc la liceu si vad cate una cu ''parbriz'' misto las capul in jos pentru ca nu o cunosc deci ar trebui sa-ti faci amici oriunde te-ai duce rolling on the floor

| Looovveeee a răspuns:

Baietilor le place ca fetele sa fie amuzante, frumoase si inteligente.