| Skadred a întrebat:

Cum as putea sa-i spun prietenei mele ca nu mai vreau sa fiu cu ea?

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

E bine sa ii spui adevarul, si adevaratul motiv pentru care nu mai vrei sa fi cu ea, cel mai bine e sa fi sincer, ca asa e corect si frumos.

| madalicious a răspuns:

Buna!

hmm. intalneste`te cu ea fata`n fata si spune`i ca nu crezi ca va mai merge aceasta relatie pentru ca nu te simti pregatit sau ceva de genultongue

| Ellena a răspuns:

Ai putea sa te intalnesti cu ea face to face si sa ii explici ca nu mai poti continua relatia ea sigur va vrea motive, explicatii si ar trebui sa gasesti macar una buna, sigur ai tu un motiv!

| zanabuna a răspuns:

O intrebare f greahappyintalneste. te cu ea fata in fata si spune-i ca relatia nu mai merge si crezi ca este mult mai bine sa mearga fiecare pe drumul lui. o sa iti ceara explicatii...insa tu trebuie sa fii pregatit... spune-i ca iti pare rau si ca daca vrea sa ramaneti amici este ok...

| alina88 a răspuns:

Cat mai direct cu atat mai bine! Apoi cum crezi tu ca daca te iubeste si tu nu o iubesti o vei rani mai mult dca stai cu ea asa din mila si nu-i spui... apoi cu ca mai repede ii spui cu atat mai bine pentru amandoi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu si la obiect : Nu mai merge relatia asta, sorrywinking
xoxo
by dydee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau, dar nu cred ca va merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu mult curaj si sinceritate. Fara sa o ranesti, dar ferm si ii spui si de ce. Este boala fetelor sa stie "de ce". Este cel mai corect.