| Lovesecret a întrebat:

Cum as putea sa ma impac cu iubitul meu? El a pus punct pentru ca n-am avut incredere in el si l-am controlat. Recunosc ca am facut asta pentru ca am simtit ca ceva nu era cum trebuie. Desi eram abia la inceputul relatiei nu am comunicat decat foarte putin, ne-am vazut rar, el si-a gasit mereu "scuze" ca nu poate, nu are timp; am simtit ca ma minte mi-a spus ca pleaca de multe ori la rude sau la amici si a stat acasa de fiecare data, l-am vazut ca sta pe mess, vorbeste cu alte fete cica doar "vorbeste" si eu sunt paranoica ca imi imaginam mai multe. O prietena de-a mea mi-a spus ca si cu ea a vorbit pe tagged si badoo si mereu a flirtat cu ea, i-a spus ca e singur. Deja de trei zile a pus punct relatiei si nu mi-a mai raspuns la telefon sau sms si nici eu nu i-am mai trimis de doua zile.Nu stiu daca m-a inselat stand singur acasa si doar vorbind pe mess nu as putea spune ca m-a inselat, dar cand ma gandesc ca poate face cu mai multe ce a facut si cu prietena mea ma ingrozesc. Cand i-am spus ca stiu m-a mintit in fata ca nu e adevarat ca el mereu a fost sincer cu mine si ca mi-a spus unde e de fiecare data si in niciun caz nu era pe mess. Stiu ca am gresit si as vrea sa-l fac sa ma ierte. Credeti ca am vreo sansa si mai ales cum sa-l fac sa vorbeasca din nou cu mine? Imi e dor de el sad

30 răspunsuri:
| FrozEenSoul a răspuns:

Hei, eu zic sa nu te mai impaci cu el. Nu merita. Daca stai sa te gandesti, tu nu ai avut incredere in el, iar el te-a mintit. A-ti gresit amandoi... Dar daca el nici nu iti vorbeste, nu te merita. Cu fiecare dezamagire esti mai aproape de dragostea adevarata. Daca te mai pot ajuta cu cv da-mi PM. Bafta

| Lovesecret explică (pentru FrozEenSoul):

N-am avut incredere pentru ca am vazut ca sta pe mess in loc sa plece unde mi-a spus; si hai sa zicem ca se intampla o data, dar cand se repeta aproape zilnic deja cred ca e normal sa incepi sa-ti pui niste intrebari si cand vezi ca nu te cauta, nu spune ca vrea sa va vedeti sad Ma asteptam sincer la mai multa maturitate din partea lui ca are 30 de ani...

| doarEu001 a răspuns:

Sunt curioasa de cat timp erati impreuna si care e varsta ta.thinking din cate ai spus tu reiese ca el nu isi doreste o relatie stabila asa ca tine.se pare ca esti un fel de part time si nu full.imi pare rau, ca intr-o oarecare parte ma regasesc in povestea ta.si iti spun ca tipul nu isi doreste ceva serios.si nu se merita.eu nu cred ca se ducea la rude, bla bla.ai spus ca nici la suc nu vrea sa iesiti.pentru ca nu doreste sa se afiseze cu tine.e treaba ta cum procedezi.eu ti-am dat un sfat.el ar trebui sa isi ceara iertare, nu tu.incearca sa gandesti la rece; vrei pe cineva care ti se ofera cu portia si te multumesti doar cu minimul de atentie pe care o primesti din partea lui?

| Lovesecret2 a răspuns (pentru doarEu001):

N-am putut activa contul de ieri si am facut altul azi care merge. Eu implinesc 28 luna viitoare si eram impreuna de o luna jumate, de data asta s-a petrecut totul foarte repede comparativ cu relatiile anterioare.El mi-a spus ca vrea o relatie stabila, serioasa, sa ne mutam impreuna, sa vedem cum ne intelegem si in final sa ne casatorim, sa avem copii. La suc am zis ca poate nu vrea sa mearga ca nu are bani, nu mai lucreaza de aproape 3 ani,nu-si gaseste nimic, dar suprinzator are bani de benzina, de pizza ca-si comanda sa-i aduca acasa, de tequilla, vin, bere.Mama lui e plecata din tara si ii trimite bani, dar nu cred ca nu mai de la ea are bani.Ce ma intriga pe meine e faptul ca sta acasa si pe mess, net, tot felul de site-uri de socializare si nu numai, rar pleaca 2-3 ore si atunci m-am gandit ca poate se intalneste cu alta sau vine alta la el.Eun tip pretentios si nu vorbeste, nu se intalneste cu oricine, are un orgoliu si o ambitie foarte mare, e si foarte egoist.Eu l-am iertat pentru multe lucruri,am trecut peste, el nu poate sa faca asta desi stie ca e vinovat.I-am spus ca l-am vazut la anumite ore pe mess si mi-a spus ca nu e adevarat si pur si simplu m-a mintit in fata cu asta. Problema la amandoi e ca nu avem unde sa cunoastem pe cineva, el spera probabil ca pe net va gasi, eu nu cred ca pe net voi gasi un barbat in regula si asa cum imi doresc.El avea momente si momente, cand era tare dragastos si dulce si apoi se schimba, in decurs de cateva ore chiar.

| doarEu001 a răspuns (pentru Lovesecret2):

Tu ai o varsta si ar fi trebuit sa inveti din relatiile anterioare.ma simt oarecum ciudat dat fiind ca eu, care am 19 ani iti dau sfaturi.dar sunt si eu cu cineva care are 29 ani, avem o relatie serioasa de 1 an si ceva, si crede-ma, sunt de parere ca unii barbati se maturizeaza tare greu.oh go on din cate povestesti tu, el nu e un tip foarte sociabil, nu lucreaza(uau, inca 2 asemanari cu iubitul meustraight facehappy dar deja e ciudat ca isi petrece atata timp in casa.te-a invitat pe la el? cred ca a sarit prea repede cu casatoria, copii doar ca sa impresioneze. poate tu ai de la el asteptari prea mari, sa gandesca mai matur, sa nu te minta ca altii de 20-25 ani.dar se pare ca asa face.gandeste-te la relatiile pe care le-ai avut.cu ce este el mai special? poate tu ai facut o obsestie cu varsta ta, ca nu mai gasesti pe altcineva.dar asta nu inseamna ca trebuie sa accepti lucruri din partea cuiva doar pentru a avea pe cineva.inca esti tanara.barbati disponibili sunt.cauta pe cineva care e dispus sa isi petreca timpul cu tine si sa te iubeasca.pentru ca din cate vad ai multe de oferit.nu se merita. tipul nici nu stie ce vrea de la viata.si nu prea da doi bani pe sentimentele tale.lasa-l, daca simte ceva pentru tine si vrea sa se schimbe, te va cauta el.dar nu iti mai face sperante alaturi de cineva care nu meritahappy

| Lovesecret2 a răspuns (pentru doarEu001):

Nu trebuie sa te simti ciudat, eu ar trebui sa ma simt asa si n-am o obsesie legata de varsta mea, imi stiu viata si traiesc din plin crunta realitate.N-am avut multe relatii si cel mai mult a durat 3 luni una, primul sarut l-am avut la 25 de ani sad N-am cunoscut nici 10 barbati, cu multi dintre ei m-am vazut doar o data sau de doua ori ca mi-am dat seama ba eu ba ei ca nu ne potrivim, cu cei cu care am stat mai mult am iesit in oras la o cafea, la un film sau la plimbare.Am fost marginalizata in scoala ca eram grasa, copii la bloc n-am avut, in liceu am fost numai fete, la facultate daca au fost 3-4 baieti in tot anul, acum lucrez doar cu 3 femei si efectiv n-am unde sa cunosc pe cineva,n-am nici cu cine sa ies in oras. Am slabit in primii ani de facultate si arat foarte bine (asta mi-au spus mai multe persoane inclusiv el),nu beau,nu fumez,nu merg in discoteci si asta a fost si un minus in cazul meu ca n-am avut unde sa cunosc pe cineva. Mai am cativa prieteni de varsta mea dar au copii, au deja alte probleme, nimeni nu cunoaste pe cineva cu care sa-mi faca cunostiinta. El la fel, are foarte putini prieteni din cate mi-a spus, cei de varsta lui tot cu copii, unul singur e singur si se vad extrem de rar si in rest are cativa care au peste 50 de ani. El a fost primul care a vorbit de casatorie,copii,nu eu,asta m-a surprins.Ce are el special? Amandoi gandim la fel in ceea ce priveste o relatie,ce ne dorim de la partener,cum sa ne traim viata, avem foarte multe puncte in comun, amandoi am crescut singuri la parinti si probabil suntem si mai dificili, el insa are un orgoliu mult prea mare si nu lasa de la el chiar daca greseste. Ne-am mai certat pana acum, eu mereu l-am iertat si l-am cautat ca el si-a pus ambitia si nu m-a cautat, statea si atunci toata ziua pe net si in casa; ne-am impacat o data, am facut sex si apoi 5-6 zile nu mi-a raspuns la apeluri sau sms. Si acum eu il sunam si l-am intrebat daca e acasa, daca are treaba si imi spunea ca pleaca, ca e ocupat si apoi i-am spus ca am intrebat ca vroiam sa ne vedem si raspunsul lui era ca si el vrea sa ne vedem dar nu poate...am incercat de mai multe ori in aproape si mereu acelasi raspuns.Aseara am descoperit ca sta pe net si cauta sex, are conturi pe site unde doar asa ceva se cauta sad si a intrat acolo ultima data cand mie mi-a spus ca se duce in vizita la niste prieteni. Eu nu i-am cunoscut niciun prieten, nu m-a prezentat niciunei cunostinte. Simt ca ne potrivim totusi si daca si el ar lasa ambitia, orgoliul la o parte sunt convinsa ca am putea sa avem o relatie frumoasa. El are experienta, a avut relatii de durata, a fost si logodit, de asta ma asteptam sa fie mai matur si sa aiba mai multa rabdare cu mine si sa comunicam mai mult. sad

| doarEu001 a răspuns (pentru Lovesecret2):

Pfoa, o adevarata poveste, dat fiind ca a durat foarte putin relatia.acum inteleg poate de ce te agati atat de mult de relatia asta.dar stii, tipul asta profita de faptul ca il cauti mereu indiferent ca a gresit el si iti doresti in continuare sa aveti o relatie.dar o relatie se face in 2.nu in unul.tu mai degraba esti dispusa sa iubesti pentru doi, sa faci compromisuri pentru doi si chiar sa iei vina aspura ta cand celalalt e de vina, chiar daca nu sunteti de mult timp impreuna. spui ca aveti multe in comun, ca stiti ce vreti de la partener.acum te contrazic.tu ai vrea sa isi faca timp pentru tine, sa ai parte de afectiune, sa faci parte din viata lui...se pare ca nu prea iti impartaseste aceste dorinte.si chestia cu casatoria.hey, nu tot ce zboara se mananca.chiar daca are 30 ani nu trebuie sa crezi tot ce spune.nu mai fii asa de naiva si incearca sa te gandesti mai mult la situatie.si chiar daca tu ai avut o copilarie mai trista, iar viata ta nu a fost exact cum ti-ai dorit tu asta nu inseamna ca oricine poate sa se joace cu sentimentele tale si sa accepti orice doar pentru ca nu crezi ca o sa mai intalnesti pe cineva.cum crezi ca va fi viata ta cu el? eu nu o vad ca fiind una roz.nu stiu, dar ori el este o ciudatenie de om, putin sociabil, foarte inchis si prins undeva in lumea lui virtuala si are sentimente fata de tine dar habar nu are sa se exteriorizeze si sa iti arate asta, ori are o problema grava in a stii cum sa se poarte cu o femeie si nu-i pasa de ceea ce simti si nu are nicio intentie sa isi faca un viitor alaturi de tine. uite ce e, m-a impresionat povestea ta pentru ca este un pic trista, dar nu se merita omul asta.iti zic ca nu o sa dureze si se va termina urat si vei suferi mai mult.eu zic sa incepi sa iesi...nici nu stiu.inscrie-te la niste cursuri, sala, locuri unde ai putea sa intalnesti persoane noi.sunt sigura ca undeva se afla o persoana speciala pentru tine.pentru ca acest barbat "matur", "cu experienta" nu pare ca tine la tine.

| Lovesecret2 a răspuns (pentru doarEu001):

Cred ca ce vreau eu vrea orice persoana si anume afectiune, timp petrecut impreuna, nu il vreau sa fie non-stop cu mine dar nici sa vorbim doar cateva minutele la telefon pe zi.Nu sunt genul ala de femeie care controleaza si uramreste orice miscare daca nu am motive, nu stressez partenerul, n-am facut nici cu el si nici cu altii in trecut. Si el are probleme de socializare e adevarat, mi-am dat seama de asta neavand multi prieteni, nevazandu-se cu ei, a avut si o functie de conducere si mereu a avut atitudinea de sef si inainte de a lucra, asta e felul lui de a fi.Simte ceva pentru mine de lucrul asta mi-am dat seama, nu se exteriorizeaza aici e problema lui, a suferit in trecut si e posibil ca din cauza asta sa nu se mai deschida si sa fie mai indiferent si distant chiar daca stie cat tin la el.Nu sunt naiva si nici n-am fost, m-a mirat si pe mine ca mi-a vorbit despre copil si casatorie, mi-am dat seama ca asta isi doreste si el in sufletul lui, ceva insa il opreste si-l face sa se comporte asa.Nu accept orice pentru ca n-am unde sa mai cunosc pe cineva, nici de la el n-am acceptat orice ci mai multe decat pana acum de la oricine altcineva pentru ca e altceva cu el, asta am simtit, de asta n-am renuntat la el chiat ca m-a enervat cateodata de m-a scos din sarite.N-am la ce cursuri sa ma inscriu, am cautat si efectiv nu am ce sa fac decat sa ma duc la unele unde sunt adolescenti, as arata penibil eu la varsta mea cu unii de 16 ani, nu crezi? La sala nu pot sa ma mai duc din cauza unor probleme de sanatate care imi afecteaza coloana.Chiar n-am unde sa ies si sa cunosc oameni, am mai iesit in oras dar rar cu cateva prietene la terase sau cafenele, dar acolo n-ai cum sa cunosti pe cineva.La film sau la teatru am fost si tot nimic, vine putina lume in general si perechi de obicei sau grupuri de adolescenti.Si sincer nu o sa-mi bata nimeni la usa sau la geam si sa fie acel potrivit pentru mine, dar nu am ce sa fac.Sa umblu singura pe strazi e aiurea si penibil, sa stau singura pe o banca si in jur familii sau cupluri iar e penibil si oricum nimeni nu intra in vorba cu nimeni si sa ma bag eu in seama nu vad rostul, neavand copii nu ma pricep la acest subiect si sa deranjez un cuplu nu merge sa fim serioase.M-am gandit mult la orice varianta posibila si ar mai ramane decat una pe care nu o aleg si anume religia, sa ma duc la biserica, sa ma duc in excursii organizate de biserica pentru tineri, nu sunt o persoana atat de credincioasa incat sa ma bag in astfel de chestii.

| doarEu001 a răspuns (pentru Lovesecret2):

Chiar imi pare rau pentru ca aceasta "rutina" si faptul ca tu ai spus ca te-ai impacat cu soarta ta si ca nu mai ai speranta, nu te-a facut decat sa intri in depresie.iar el, barbatul chipurile matur si cu experienta, nu te va face sa te simti mai bine. daca ar fi asa nu ai mai veni sa ceri sfaturi despre cum sa faci sa te ierte el, cand nu esti tu vinovata pentru aceasta situatie.mi se pare ciudat tipul.ma intreb cum se purta in relatiile anterioare si ce femeie ar fi rezistat sa aiba o relatie lunga cu el.nu te consola cu faptul ca, gata ai gasit pe cineva si e suficient.trebuie sa si merite. oricat de mult vrei sa scapi de singuratate nu asta e solutia, sa accepti o viata trista si deprimanta, lipsita de afectiune sau atentie.hmm si cand am zis de cursuri, m-am referit la cursuri pentru bucatari sau hair stilist etc.stii tu.acolo ai putea sa iti faci prietene.nu conteaza ca ar fi mai tinere cu cativa ani.cu care ai putea sa iesi, sa cunosti oameni.sau cauta in orasul tau locuri unde se fac voluntariat.ai putea sa faci asta in timpul liber.nu stiu.incerc doar sa iti dau ideisad ca e pacat.se vede ca esti o fata de treaba.si nu meriti sa suferi si sa te agati de sperante false.si o relatie care este doar in capul tau.eu cred ca el nu considera ca voi formati un cuplu si nu merita.alaturi de el, in acest ritm o sa fi foarte nefericita.nu fii o persoana slaba in fata lui, pune-i conditii.ca vrei sa va vedeti mai des, ca ai nevoie de atentie. daca nu doreste atunci pa.nu merita sa iti mai pierzi timpul.du-te si fa o shimbare de look, vopseste-ti parul, machiaza-te, incearca sa te simti tu bine in pielea ta.cand iesi pe strada, fii mai increzatoare.ar putea ca cineva sa te abordeze.nu mai fi asa pesimista.o sa rasara soarele si pe strada ta!

| Lovesecret2 a răspuns (pentru doarEu001):

Asa ciudat a fostsi in relatiile anterioare din cate am afla, mereu a fost egoist si orgolios, stiuca i-a placut mereu sa vorbeasca cu emei pe net acum nu siu daca a si ajuns sa faca sex cu toate, insa prietenei mele i-a spus ca facut foarte multe lucruri la viata lui.Nu ma am cum sa vrbesc cu l pentru ca nu imi raspunde la sms, la telefon, nu ma mai duc la usa lui asta i-amsi spus.Nu sunt cursuri pentru bucatari la ine in oras, in ceea ce priveste hairstyling nu ma atrage asa ceva si nici voluntariatul, nu ma vad facand asta si nici nu simt chemarea.El a fost cel care a spus ca sunt iubita lui, ca avem o relatie ec.Ma machiez in fiecare zi pentru mine in primul rand si apoi ca ma duc la servici sau la cumparaturi de exemplu, parul e vopsit cu 2-3 nuante diferite si am si o tunsoare super din aceea asimetrica, ma simt bine e cu mine si sunt multumit de felul in care arat, ti-am spus ca am slabit de ani buni si arat bine chiar foarte bine dupa unii(asta vad si in reactiile de pe strada in sensul ca sunt privita).De abordat nu m-a abordat nimeni vreodata chiar daca arat bine, nesimtitii si taranii nu-i iau i calcul.Singura mea problema e pesimismul, mai am mici momentede optimism sau uneori sunt complet indiferenta.Traiesc prezentul care e dureros si cam stiu cum va fi viitorul si in ceea ce priveste serviciul si faptul ca nu voi avea cu cine sa ies, unde sa cunosc pe cineva...cam asta e sad

| doarEu001 a răspuns (pentru Lovesecret2):

Pai din moment ce nu iti mai raspunde la tel sau sms crezi ca mai vrea ceva de la tine? eu zic ca deja nu mai sunteti impreuna si ca ar trebui sa il uiti. daca voia ceva serios, acum pe bune, oricat de orgolios ar fi el, tot te-ar fi cautat.acum e treaba ta.eu am incercat sa iti deschid ochii si se pare ca nu sunt singura pentru ca din cate vad si alte persoane te-au mai sfatuit si cam acelasi lucru ca si mine.ai face bine sa nu il mai cauti, nu vezi ca e in zadar? te amagesti singura si e pacat pentru unul ca el.vad ca a renuntat deja la relatia voastra.iar tu esti cam singura care nu vrea sa vada asta.stiu ca iti doresti pe cineva langa tine.dar daca simte ceva pentru tine te va cauta si va incerca sa mearga relatia. sper sa iti dai seama ca esti prea buna pentru el, ca ai un suflet minunat si iti doresc sa ajungi sa cunosti pe cineva cu care sa te poti intelege, sa te iubeasca si sa te faca fericita.asculta de sfaturile celor care ti-au raspuns la intrebare si chiar daca nu avem acea experienta de viata necesara sa putem sa spunem exact ceea ce e bine si ceea ce e rau, un lucru este sigur.si acela e ca toata povestea frumoasa in care voi doi aveati lucruri in comun si planuri de viitor a fost doar in mintea ta. tipul a reusit sa te imbie cu vorbe dulci si bla bla si cam te-a lasat cu ochii in soare. sper sa gasesti o solutie.eu am incercat sa te ajut cum am putut.pentru ca imi pare rau sa vad cum oameni buni au o viata nu tocmai fericita.sad si mai ales cand apar in viata lor oameni rau care ii ranesc si mai mult.

| Lovesecret2 a răspuns (pentru doarEu001):

Am zis eu ca l-am mai sunat sau i-am mai trimis mesaje zilele astea? Nu, i-am dat in ziua aia si a doua zi si gata.Am pus intrebarea ca sa vad daca cumva cineva are o idee cum as putea sa ma impac cu el in conditiile in care e atat de dificil.Eu nu continui sa cred ca inca avem o relatie desi nu vorbim deloc, am inteles din tacerea lui multe si lucururile in comun n-au fost doar in mintea mea, planurile legate de casatorie sau copil nu mi le-am facut, doar unele legate de o relatie frumoasa si care va dura de data asta comparativ cu cele din trecutul meu.Intrebarea am pus-o si pentru ca am vrut si niste pareri ale unor persoane care nu ma cunosc personal si care are fi influentate de acest lucru si mi-ar lua cumva mie apararea daca m-ar cunoaste, atat.Nu stiu daca va aparea o persoana asa cum spui si tu ca merit... poate am eu de dus o cruce si sa platesc greseli sau pacate ale parintilor mei sau bunicilor, cine stie sad Si daca-mi permiti un sfattongueUNE PUNCT RELATIEI TALE! Nu are rost sa mai stai cu el oricat de mult il iubesti sau te-ai obisnuit cu el, nu are rost chit ca ar fi primul tau iubit in sensul primul cu care ai facut dragoste, nu conteaza ca sunteti de 1 an impreuna si cate si mai cate.Atata timp cat el nu te accepta asa cum esti si iti interzice anumite lucruri asta nu e relatie, nu te iubeste pentru ca cine te iubeste te accepta asa cum esti (cum de exemplu eu il accept pe fostul meu si l-am acceptat asa cum a fost). Gandeste-te foarte bine la asta pentru ca e pacat, esti inca foarte tanara, ai unde sa cunosti baieti comparativ cu mine sad si sa ai o relatie normala!

| doarEu001 a răspuns (pentru Lovesecret2):

Eu am incercat pe cat posibil sa iti ridic moralul si sa te ajut asa cum am putut.sad imi pare rau ca nu am putut sa fac mai mult dar sper ca eu si ceilalti am reusit, cel putin intr-o mica masura, sa te facem sa realizezi ca acest om nu merita si ca inca mai exista barbati si chiar iti doresc sa intalnesti pe cineva.sau macar sa iti faci o prietena cu care sa poti iesi si sa te mai distrezi.iti multumesc pentru sfaturile pe care mi le-ai dat si tu.stiu ca ai dreptate ca nu esti prima persoana care imi spune ca nu e potrivit pentru mine si stiu ca e o relatie bolnavicoasa.doar ca am fost prea lasa sau prea orbita de iubire sa ii fac lui pe plac incat sa ma mai gandesc la mine.el este un barbat care arata foarte bine si probabil ca asta i s-a urcat la cap si are impresia ca lumea e a lui.in ultimile 2 luni m-am schimbat mult si ne certam zilnic.ne-am despartit de cateva ori si tot el ma cauta dupa cateva ore.astept sa incep facultatea si sa vad cum decurg lucrurile.da, intr-adevar a fost cel cu care mi-am inceput viata sexuala.si as fi vrut ca primul sa fie ultimul dar se pare ca nu va fi exact cum mi-am dorit.eh, aici vorbeam despre tine si problemele tale. sper sa isi gaseasca toate o rezolvare, pentru ca singuratatea e boala grava.mai astept cate un mesaj pe privat din partea ta sa imi spui cum iti mai merge.si sper sa aud numai de bine!:*

| Lovesecret2 a răspuns (pentru doarEu001):

Trimite-mi un mesaj privat si vorbim mai multe, eu nu pot sa trimit fiind membru junior.

| neutrino a răspuns:

El te minte si tu ii ceri iertare. Tinerii trebuie sa mearga inainte, nu inapoi.

| Lovesecret explică (pentru neutrino):

Ai si tu dreptate. Nu mai suntem chiar asa tineri, el are 30 de ani si ar trebui sa fie mai matur si sa nu se comporte asa. I-am cerut iertare pentru ca l-am verificat si ar fi fost mai bine sa ma abtin si sa avem o discutie, acum e prea tarziu cred... sad

| MrAlex a răspuns:

Tu nu ai gresit cu nimic..iti spun sincer astawinking el a gresit si el te-a mintit... daca chiar vroia ceva serios cu tine nu baga minciuni ca pleaca undeva ci statea de vorba cu tine big grin sincer? degeaba stai cu el ca nu vei avea o relatie serioasa

| Lovesecret explică (pentru MrAlex):

Ma simt vinovata ca l-am verificat si apoi tot eu am iesit vinovata...El are 30 de ani si ar fi normal sa se comporte altfel, nu ca un pusti care nu stie ce vrea sau sa umble cu minciuni.

Răspuns utilizator avertizat
| soriinaa a răspuns:

In primul rand, scoate-ti din cap ideea ca ai gresit tu cu ceva. Ceea ce ai facut e foarte normal si nu ai gresit cu absolut nimic. Unicul care a gresit in toata treaba asta a fost el. Care e un imatur si da vina pe tine pentru ca stie si el ca e de fapt vina lui, dar desigur ca orgoliul lui barbatesc nu il lasa sa si-o asume. In al doilea rand, chiar daca ti-e greu, ar trebui sa il uiti si sa mergi mai departe. Pana la urma daca chiar te iubea cu adevarat, sau macar tinea la tine, intelegea ca tu chiar tii la el si l-ai controlat pentru ca iti pasa de el, pentru ca il iubesti, nu iti baga asta drept o scuza ieftina ca sa se departa de tine. Nu are el ce sa-ti ierte tie, eventual tu lui, indiferenta si lipsa de iubire de care a dat dovada. Deci lasa-l, uita-l si nu te mai gandi la el. Sunt destui baieti seriosi, care stiu cum sa se poarte cu o fata, sa o faca sa se simta iubita si fericita. El, nu te merita. Si nu merita sa te simti vinovata pentru greselile lui. Oricat de dor ti-ar fi, lasa-l, mergi inainte, nu inapoi. Mai bine acum, decat mai tarziu, cand ajungi sa pui si mai mult sufelt, si daca acum ti se pare greu, si simti ca nu mai poti de dorul lui, ai sa vezi atunci. Tine minte doar caa orice sfarsit e un nou inceput. Baftaa;*

| Lovesecret2 a răspuns (pentru soriinaa):

Stie ca tin la el si il iubesc si vreau sa fim impreuna si tot e indiferent si orgolios, asa e el nu doar ca e barbat, asa e firea lui, pot spune ca la el e dubulu orgoliul fata de normal.El nu greseste niciodata dupa el, eu am gresit mereu.Imi este foarte greu sa il uit, am pus deja foarte mult suflet, mai mult ca niciodata. Si cu gasitul altor baieti e si asta mai greu ca am deja o varsta si eu si nu am unde sa cunosc pe cineva; el sta pe net macar desi nu stiu daca si ajunge sa se vada cu altele, dar eu nu cred ca pe net voi gasi un barbat serios.Ma asteptam la mai multa maturitate din partea lui la 30 de ani sad

| Lovesecret2 a răspuns (pentru soriinaa):

Tot eu sunt, n-am putut activa contul facut ieri si l-am facut pe acesta aziwinking

| soriinaa a răspuns (pentru Lovesecret2):

Aaaa, okk, deci eu credeam ca sunteti adolescenti, iar el e vreun smecheras de-asta care n-are ce face si n-are habar cum sa se poarte cu o fata. Acum, sincerr, la varsta voastra, ar trebui deja sa va ganditi la o relatie serioasa, adica, mai excat, casatorie, copiii, alea alea, nu sa va certati din prostii din astea. Deci, crede-ma ca asta a fost doar un pretext pentru a pune punct. Si lasa-l in pace. Uita-l, chiar daca ai pus suflet si ti se pare greu. Cred ca stii dejaa, ca poti trece peste, chiar daca mai greu. Si stiu si eu, desi am doar 17 ani; d, ca majoritatea femeilor, cand ajung dupa 25 de ani si inca nu au o reatie stabila, gata, se panicheaza, si pe primul pe care il gasesc, gata, nu il mai lasa, ca daca nu isi mai gasesc altul. Si dupa parerea mea, e gresit. Oricine are pe cineva doar pentru el, iar daca tu nu l-ai gasit inca, inseamna doar ca poate nu a fost momentul, dar nu dispera, esti inca tanara, ai timp. Si pana la urma, stii cum se zice, mai bine singura, decat intr-o companie proasta. Daca ar fi sa va impacati, cum zici tu ca e foarte orgolios, gandeste-te, odata i se pune pata, se enerveaza sau ceva si vrea sa va despartiti. Are rost sa-ti pierzi timpul cu un asa om?! Cand in timpul asta ai putea sa iti cauti pe cineva cu care chiar sa fii fericita. Vrei sa stai toata viata inchisa in casa, fara sa iesi, fara sa faci nimic, doar sa stai pe net, sau sa-l vezi pe el cum sta?! Are totusi 30 de ani, ma indoiesc ca il mai poate schimba cineva. Gandeste-te binee si nu face o greseala pe care o poti regreta toata viata. Baftaa;*

| Lovesecret2 a răspuns (pentru soriinaa):

Problema mea e ca oricum stau in casa ca n-am cu cine sa ies si unde sa ma duc in afara de servici, cumparaturi cand am nevoie si extrem de rar mai ies in oras la un suc. N-am nicio solutie ca sa ies din situatia asta din pacate sad Si sa caut barbati pe net in niciun caz n-am sa fac asta ca m-am lecuit si am auzit atatea si de la alte persoane.Recunosc ca-mi este greu sa ma impac cu ideea ca sunt singura si asa voi ramane. Daca citesti raspunsurile pe care le-am dat anterior unei alte fete vei intelege mai bine situatia mea...

| soriinaa a răspuns (pentru Lovesecret2):

Dada, le-am citit. Nu stiu ce sa-ti zic, dar nici sa stai cu un baiat care nu simte nimic pentru tine, care practic nu te baga in seama si la care nu-i pasa de tine, nu-i o solutie. Poate pare absurd, darr cumva, candva, cineva tot va aparea in viata ta. Trebuie doar sa ai rabdare si incredere ca acest lucru se va intampla. Daca mereu esti pesimista si iti spui intotdeauna ca tu nu ai cum sa gasesti un baiat, pentru ca nu iesi sau chestii de genu, atunci nu rezolvi nimic. Trebuie sa fii optimista si sa crezi in tine. Nu vei ramane singura, nimeni nu e singur pe lumea asta si nimeni nu ramane asa. Nu stiu, poate e doar in capul meu sau poate sunt eu prea mica, dar eu chiar cred cu tarie, ca fiecare are pe cineva pus de-oparte, pe cineva numai pentru el si ca mai devreme sau mai tarziu, acel cineva tot apare. Incearca sa iti cauti cumva o prietena, cu care sa iesi mai des, la o plimbaree, la un suc sau oriunde. Sau daca ai deja o prietena, care e singura, incearca sa te apropii mai mult de ea, sa iesi mai des cu ea, cat de des poti. Si nu neaparat special pentru a cauta baieti, pur si simplu pentru tine, sa te mai relaxezi, sa vezi lucrurile altfel, poate. Trebuie sa existe o solutie, ai incredere. Te pupp;*

| Lovesecret2 a răspuns (pentru soriinaa):

N-am unde sa-mi gasesc o prietena singura, cele pe care le am sunt maritate cu copii sau au iubiti si nu au timp sa iasa si chiar unele abia se descurca cu banii.Cand am avut n-am iesit sa caut barbati, n-am facut asta niciodata.Chiar daca in adancul sufletului si eu cred ca fiecare are pe cineva pus deoparte imi este foarte greu sa mai fiu optimista.La mine e deja o rutina zilnica sad