| Fantaspirit2k23 a întrebat:

Cum as putea sa mă remarc,sa cuceresc o femeie daca eu sunt mai tăcut? Maică-mea nu avea deloc școala și vorbea cu toată lumea,nu era rușinoasă,timida,era foarte tupeista in orice și al dracu când cineva o supăra! Eu nu pot sa înțeleg de ce sunt tăcut,sa fie de la depresie sau așa este personalitatea mea? Mă cam irita mult chestia asta,dar chestia ciudata este că daca o fata nu vorbește cu mine eu nu prea știu ce să o întreb,am impresia că e aroganta sau nu mă place,dar una care vb cu mine și eu incep sa vorbesc și uneori mult desi eu sunt relativ tăcut! Înainte îmi dădeau vrăjeală fetele că arătam super ok,bine și pe net aveam "vrăjeală" strong,dar când mă vedeam cu ele nu prea știam ce să spun,asta fiindcă și ele tăceau. Cine se mai regăsește în același story? Oare ce as avea? Cum as putea sa mă schimb? Timid nu sunt deloc,dar de multe ori nu știu ce subiect sa deschid când cei din jur nu vb cu mine. Cum as putea sa îmi dau seama daca am abilități de comunicare sau nu!? Cu ce fata m-aș potrivi daca sunt așa? Introverta,extroverta? La fel de tăcută sau sociabila? Dar uneori sunt imprevizibil și nu par deloc depresiv,chiar eu vb mai mult daca acei oameni sunt faini,și eu am o capacitate incredibila de a-mi da seama cum sunt oamenii de langa mine,unii oameni îmi dă o energie negativă că nici o vorbă nu mai sunt in stare sa o rostesc,toată energia mi-o preia,de obicei oamenii falși evident!
S-ar putea îndrăgosti o fata de un bărbat relativ tăcut?
Cred că din cauza că am stat izolat în casă din cauza depresiei sunt așa,sau așa am fost mereu,că de mic nu prea socializam,eram mai retras și din nou relativ timid.
Dati-mi niste sfaturi de abordări cu o fata de la locul de munca,de pe strada daca se ivește,și în orice loc că nu prea înțeleg de ce sunt tăcute in preajma mea și nu vb cu mine decât dacă mă bag eu in seama,sunt și mare cât de cât dar nu cred că le întimidez.
Dati-mi niste sugestii dragii mei frumoși ce metode sa pun in aplicare în cazul meu să nu mai fiu plictisitor? Bine,acum sunt și că am pierdut bani la prostiile alea de păcănele,când am bani sunt mult mai pozitiv și vorbăreț dar tot nu vb mult ca alții. Daca maică-mea care nu avea o clasă putea și eu care am fost bun la învățătură de ce prea pot? Maică-mea nu avea nici cultura generala deloc,dar o plăceau oamenii,pe mine parca mă urăsc oamenii, simt că le sunt foarte antipatic! Poate confunda tăcerea cu aroganta sau figurile.
Din cauza faptului că eram mai tăcut am pierdut extrem.de multe în viață,și aveam.o atracție incredibila la femei,poate mă credeau șmecher și de aia sau din cauza fizicului!
Acum incep din nou să arăt aproape ca atunci la fizic, după 12 ani nu am îmbătrânit deloc la chip, ar trebui oarecum.saa impun fiind mai făcut dar sunt un tip liniștit.
Eu le am cu psihologia dar nu pot eu însumi sa mă ajut, pot pe alții dar pe mine nu.
Mai bine eram urat dar sa fii excelat la capitolul seducere și comunicare că toți din familia mea care în mod trist au mai puține studii decât mine gen 7-8 clase dar rup la agățat gagici.
Probabil va întrebați de ce dorești acest lucru sau sa mă accept pe mine așa cum sunt,nu mai merge in era noastră să fii tăcut, mi greu sa cred că te-ar putea place o fata frumoasa așa, îți ia fata și unul urat daca are vrăjeală strong și e sociabil.

Răspuns Câştigător
| DonEnnioSalieri a răspuns:

Dar nu trebuie sa te remarci pentru a agata gagici, fiecare om are un stil unic al lui si o personalitate definitorie care prinde contur odata cu varsta, practic atragi ceea ce esti tu si nu trebuie sa schimbi asta sau sa te schimbi pentru nimeni, de ce ai face compromisuri privind propria ta persoana pentru cineva pe care il iubesti? e absurd, pentru ca stii ca persoana respectiva te va aprecia doar pentru ca te-ai schimbat…
Uite, poti sa te bagi in seama cu o colega si o intrebi cum ti-a fost ziua, cum se simte si in functie de cum ii citesti chipul( ai spus ca te pricepi la psihologie, deci stii sa citesti oamenii) intri in vorba cu ea, daca e tacuta exista trei posibilitati : e mai timida cu tine, nu e interesata de tine sau nu aveti o discutie interesanta.
De fapt, discutiile interesante vin cand ambii isi doresc asta, de ce sa te straduiesti doar tu cand se observa ca persoana cu care discuti nu e interesata?
Uite, desi poate suna ridicol iti spun ca lucrurile cu adevarat marete au la baza chestii micute, azi putin maine putin mai mult decat astazi si tot asa, asa este si in relationarea om cu om, trebuie sa formezi o conexiune cu persoana si sa fie impartasita si din partea ei pentru a putea forma o relatie foarte minunata.
Niciodata nu am inteles de ce se pune accent pe fizic atat de mult, ultimele doua relatii le-am avut cu doua tipologii foarte diferite de oameni, una era lipoveanca iar cealalta rusoaica.
Prima nu m-a placut deloc de la inceput, desi stiam ca nu ma place mi-am propus privindu-ma in oglinda ca o sa fac pe dracu in patru sa ma placa si am impresionat-o prin felul meu de a fi, nu financiar nu cum aratam.
M-a cunoscut suficient de bine cat sa ma iubeasca, pe urma ca m-am pierdut in propriile mele ganduri si ambitii de am pierdut-o e alta poveste.
Tipa era precum rusoaica, perfectiunea intruchipata asta din punct de vedere moral, efectiv niciodata nu am crezut ca am sa intalnesc un om suficient de ‘ frumos ‘ la caracter incat sa raman efectiv masca, ma rog m-am convins prin fapte si lucruri pe care le facea nu vorbe pentru ca nu cred in asa ceva happy
Desi nu m-a placut la inceput pe parcurs efectiv s-a indragostit de mine si am fost cateva luni frumoase cu ea dar crede-ma ca lunile alea au fost ani pentru amandoi dupa caracterul meu m-a dezucat degradandu-ma.
Cu rusoaica a fost la fel, desi nu o placeam eu si ea stia asta ea s-a ambitionat si mai tare sa fie impreuna cu mine pana cand am decis sa ii dai o sansa, cu ea a fost mai diferit pentru ca stapanea psihologia, stia sa te joace pe degete si intr-o zi atat i-am spus asta.
Iti ofer fericirea mea pentru nefericirea ta, accepti? Cu promisiunea ca poate am sa ma indragostesc si de tine, desi eu nu o placeam fizic, desi avea o fata inocenta si un corp jos palaria.
A acceptat si mai departe a inceput ‘ inceputul’ sfarsitului meu, pentru ca ce a trait ea cu mine a fost teroare, eu am distrus cea mai frumoasa poveste de dragoste din nou din cauza problemei pe care o am de nu exista tratament psihiatric ci doar adjuvante.
Ideea pe care vreau sa o trasez e ca nu conteaza fizicul intr-o relatie, de ce spun asta? Pentru ca atractia e pe moment, restul sunt detalii ce fac diferenta.
Ultima m-a iubit foarte mult, a facut atat de multe sacrificii pentru mine si eu nu am apreciat si la final cu ce m-a ajutat faptul ca m-a placut la inceput fizic si dupa s-a atasat de mine? Vezi, fizicul e irelevant cand caracterul nu inseamna nimic…
Asa ajungi in fata persoanelor care te-au iubit din lumea lor doar un necunoscut…

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Cum as putea sa mă remarc, sa cuceresc o femeie daca eu sunt mai tăcut?"

antidotul ar putea fi aici

https://smartliving.ro/......ina-viata/

| Fantaspirit2k23 explică (pentru sierra1):

Este foarte greu sa fii plăcut într-o generație în care majoritatea par fericiți, sunt foarte sociabili și au o stima de sine remarcanta. Eu cred că am mult potențial dar ceva mă blochează și nu neapărat anxietatea. Sufăr sincer din cauza asta uneori laughing Dar cred că totul pornește de la chimia creierului daca eu nu sunt mereu așa, la nivelul de serotonina și dopamina o fi problema, am momente când vb cu cineva la tel 3-4-6 ore deci r ceva ce nu îmi pot da seama, ceva psihologic. Antitodul cred că e sa nu mai îmi pese de ce părere își vor face unii de mine, de analizele lot critice, in fata nu au curajul sa îmi spună dar o fac prin bârfe.
Poate sunt pe aici băieți șmecheri care m-ar putea ajuta sa revin la setările din fabrică că par cam defecthee hee

| anonim3247 a răspuns:

Ai scris - S-ar putea îndrăgosti o fata de un bărbat relativ tăcut?

Femeile NU vor bărbați care pot pronunța mai mult de 5 cuvinte când se întâlnesc cu ei.

Sunt femei care fac sex cu un bărbat imediat și nici măcar bărbatul NU a spus că vrea să facă sex cu femeia.

O femeie preferă ca să se întâlnească cu un bărbat și să facă sex cu el și după aia să se comporte ca și cum nu s-a întâmplat nimic între ei.

| Fantaspirit2k23 explică (pentru anonim3247):

Ohoo nu am întâlnit așa ceva laughing Acum daca nu ești sociabil și șarmant,șmecheraș nu cred că poți atrage o fata. Nu vezi boss? Sunt multe,foarte multe atrase de interlopi,bătăuși,cocalari,șmecheri,bombardieri. Ce sa facă cu un bărbat cuminte? M-am saturat de singurătate, mi-au murit părinții și locuiesc singur nici prieteni nu mai am că erau perverși,daca nu actionez o sa fie prea târziu că "frumusel" nu o sa fiu la nesfârșit. Da,poate sunt unele așa,dar eu nu am anturaj sa le cunosc,sau prin intermediu prietenilor,numai dacă agat virtual. Și aroganta m-a costat mult admit și figurile, multe fete se băgau in seama cu mine necunoscute și eu eram cu nasul pe sus nici nu le băgăm în seamă. Tupeu am, dar o fii de la depresie sau anxietate, nu am cum sa fiu pampalau că și pe aici puteam agata fete multe când îmi trăia mama, nici nu mă chinuiam. Tu ai avut mangleala la femei și de aia ai avut succes laughing Tu nu erai tăcut sau timid.

| anonim3247 a răspuns (pentru Fantaspirit2k23):

Ai scris - Tu ai avut mangleala la femei și de aia ai avut succes

ERONAT TOTAL.

Am avut foarte multe femei că

- între 20 și 28 de ani lucram cu unul care era mult mai curvar și ăla tot timpul vroia ca să facă sex

Adică el lua prostituate pe gratis și făceam sex cu ele

- după 28 de ani m-am însurat dar am lucrat și 10 ani instructor auto cu vreo 200 de femei anual.

Deci - NU trebuie să vorbești mult cu femeile dar trebuie să lucrezi undeva unde ai treabă cu zeci sau sute de femei.

SFAT ca să cunoști femei aici NU ai cum să primești.

Eu dacă aș mai avea 30 de ani mă făceam instructor auto și din 10 eleve mă culcam măcar cu 2 că ELE vroiau.

| Fantaspirit2k23 explică (pentru anonim3247):

Tu ești puțin bătrânel că te știu,știu și cum arăți că îți postai poze cu tine,stimate domn sa știi că pe vremea ta fetele nu erau așa ca acum,le cucereau daca le duceai la un film,daca le ofereai un trandafir sau ciocolata,acum multe se uits dupa bani,ce mașina ai, ce statut ai in societate deși unele nici oua nu știu să facă mai in gluma sau in serios. Eu am văzut cum arăți și se vede după tine că erai șmecheraș,nu fraier. Bravo ție că ti-ai trăit viața. Fetele de aici nu au curaj nici poze cu ele sa își pună sau sa spună de unde sunt,am întâlnit câteva exemple laughing își pun poze cu alte fete. Pot agata si aici cu puțin noroc dar nici eu nu mă uit la orice uratela doar de dragul de a scăpa de singurătate.
Nu ziceam aici,ci în general,diferite contexte. O fata tot se dădea langa mine când lucrasem la Profi, nu știu dacă mă plăcea, eram tăcut și atunci, mai rău ca acum, mai plăcea încă un băiat, dar odată venise la mine și îmi spunea că fostul coleg al nostru tot o deranjează laughing îmi și cerea bani laughing 15 lei gen nu înțeleg nici acum de ce, trebuia să acționez și nu am acționat din cauza figurilor, dar eu fata de alții îmi recunosc minusurile, nu am o problema.
Eu rămân la pararea mea nu te poți remarca fiind tăcut, îți ia fata alții cu tupeu și vrăjeală! Fetele sunt atrase de băieți răi, nu toate dar în majoritatea cazurilor cam da deși nu admit asta.

| steamrogue77 a răspuns (pentru anonim3247):

Asa e, femeile vor niste prosti pe care sa ii poata manipula, daca se simt dominate te ignora.