| Dragooos223 a întrebat:

Cum as putea sa memorez ceva rapid? adica cum fac? stau si tot ma uit si citesc in gand pana imi vine acru... chesti de genu

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citește cu voce tare sau scrie!
Pa, pa.

| lolly a răspuns:

Eu citesc pana spun la perfectielaughing si daca gresesc un cuvant repet de la inceputbig grin trebuie sa ai ambitie. deci citesti de vreo 3 ori cu voce tare daca e scurta propozitia. daca e mai lunga iei pe particele sau te opresti la virgula asa fac eutongue apoi repeti happy daca uiti begin again.

| ascovit a răspuns:

Pai, consuma multe banane, nuci, alune, kiwi, ciocolata nagra, sunt bune la memorie.

Mai era o metoda sa te inregistrezi si pe timupl notpii sa asculti caci sunt mari sanse sa retii.

O zi buna1

| sandra_8620 a răspuns:

Glucoza te ajuta sau sunt pastile memoplus.asa vei retine mai usor

| anculita a răspuns:

Deci...citesti odata apoi inca odata intelegand despre ce este vorba iar a 3 oara cand citesti incerci sa retii e ff simplu (poti citi si cu voce tare e mai simplu)