| c0l0rFuLLSkY a întrebat:

Cum as putea sa-mi conving cea mai buna prietena sa manance? Se infometeaza si mananca doar un mar pe zi straight face... Iubitul ei nu poate sa o influenteze cu nimic ca nu accepta nimic si cand ii oferim variante de slabit precum o dieta sanatoasa, sport, miscare, orice nu accepta sad Nu stim ce sa mai facem. mai rau e ca parintii ei nu se intereseaza deloc de ea.

Scuzati categoria da chiar am nevoie de ajutor! Si nu stiu ce sa mai fac
crying.

Răspuns Câştigător
| Cristinikcm a răspuns:

Am si eu o prietena care mananca foarte foarte putin...Nu accepta nimic din partea prietenilor...Mananca tot asa un mar pe zi, sau o felie de cozonac pe toata ziua si i se pare ca se ingrasa daca baga ceva in gura.Nu cred ca ai putea sa o ajuti cumva, numai spunandu-i complimente.

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Probabil ca persoanele care recurg la diete de acestea extreme nu dau doi bani pe ele si pe corpul lor. Ele au nevoie de multe complimente spuse din suflet ca sa se simta apreciate.Nu trebuie sa o bateti la cap sa manance.Trebuie sa o luati cu frumosul! Bafta!

| Theia a răspuns:

Pooi si eu ma cam gandeam ca e timpul sa slabesc putin... zii ca daca se infometeaza nu castiga nimic, nu se slabeste de la sta, ar trebui sa manance regulat dar nu foarte mult, se bea( cred ca asa se scrie) 2 litri de apa pe zi si sa faca si sport