| xFaith a întrebat:

Cum as putea sa-mi testez iubitul ?
As vrea sa aflu daca mai tine cumva la fosta lui prietena oh go on

Răspuns Câştigător
| raspunz a răspuns:

Singura cale de a afla este să vorbești cu el sincer și să-ți spună el ce simte pentru ea. Nu merge cu testatul, pentru că nu dovedește nimic. E normal, cu toții iubim, mai ținem la persoanele cu care am avut o relație, dar e clar că dacă nu mai suntem cu acele persoane ceva nu a mers. Dacă e cu tine înseamnă că te place pe tine nu pe ea, nu are rost să testezi nimic, pur și simplu discută o dată și gata. În general însă nu este bine să te concentrezi pe fostele relații, să discuți despre fostele iubite/foștii tăi iubiți. ce a fost înainte nu contează, contează doar să vă iubiți voi. Dacă se va înțelege bine cu tine cealaltă nu va mai avea loc.

7 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Sa-i faci o farsă și să te dai drept ea ca să-l verifici nu este o idee bună. Va simți că nu ai încredere în el. În plus nu vei dovedi nimic, deoarece el vorbește cu tine chiar dacă în mintea lui crede că vorbește cu aia, poate că tocmai chestiile pe care TU le spui îl fac să se simtă atras. Nu e o idee bună, am avut prieteni care au renunțat la relațiile cu tipe care au făcut așa ceva.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

De ce sa faci una ca asta
e cu tine? ce mai vrei?
gandeste.te ca poate nu are amintiri prea placute cu fosta lui prietena
daca se prinde de ce vrei sa faci va crede ca nu ai incredere in el si se va supara
de ce cauti nefericirea?

| Mann02 a răspuns:

Mai vorbeste cu ea? si-a lasat vreo cale de acces spre ea? a fost prima lui iubita? daca da atunci fii sigura ca poate avea sentimente pentru ea, poate e semnificativ dar stii ca prima iubire nu se uita... daca se raceste fata de tine inseamna ca ceva nu e bine

| Djlsghtnquuw a răspuns:

De ce nu il intrebi daca mai vorbesc, daca mai simte ceva pentru ea? E mult mai bine sa il intrebi pe el decat sa te complici atat.

| cypryan11 a răspuns:

Ai putea sa te dai cumva ea.adica sa vb cu el prin mesaje de pa alt nr si sa ii zici ca ea fosta, dar daca e mai intelegent incearca sa o face cumva pe fosta lui prietena sa vb cu el si sa iti spuna, dar asta se poate intampla doar daca te intelegi bine cu fosta lui prietena

| Catalin_Rusan_1992 a răspuns:

Suna-l cu privad si date fostalaughing

| dikdikutza a răspuns:

Fa-ti un id cu numele fostei lui prietene si da-te drept ea.