| oooooooalexx a întrebat:

As vrea sa aflu daca iubitul meu mai vorbeste cu fosta lui prietena noi suntem de 2 ani impreuna...iar acum 1 an am gasit ceva o conversatie cu ea si as dori sa aflu daca mai au vreo legatura...el evident ar spun e ca nu mai vorbesc daca las intreba

10 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Si daca vorbeste care ar fi problema?

| PlayWithMe a răspuns:

Daca vorbeste cu ea, nu cred ca este o problema, pana si eu mai vorbesc cu fostele prietene, dar asta nu inseamna ca mai doresc ceva, ideea este ca nu vreau sa raman in viziunea lor un badaran si dupa ce nu mai sunt cu ele, sa le ignor si sa le las impresia ca au fost doar o aventura pentru mine, asta e ideea.

| Azµre a răspuns:

Păi dacă îl cicăli la cap de aceea te va și minți și îți va spune că nu. Dacă ai vorbi cu el și ia-i zice că nu ai nimic că vorbește cu fosta lui prietenă atunci ți-ar spune și el. Mare lucru decât să îl lucrezi pe la spate, discută cu el serios!

| Șurubelniță a răspuns:

Ar fi cazul sa ai o discutie serioasa cu el. Uite, neincrederea ta in el nu este deloc benefica relatiei voastre. Daca ar afla prietenul tau de intentia ta, de a stii daca mai vorbeste cu fosta prietena s-ar simti urmarit ca de SRI. Pur si simplu o sa ajunga sa se gandeasca dinainte de a face orice lucru, inclusiv mersul la WC daca nu cumva il urmaresti.
Oricum, chiar daca ar mai vorbi cu ea, nu are de ce sa te deranjeze. Pur si simplu nu traiti amandoi pe o insula pustie, sa fiti singurii oameni de pe planeta. Fosta lui prietena face parte din societate, deci implicit si din viata lui.
Totusi, tu trebuie sa te gandesti in felul urmator : TU esti prietena lui si nu fosta, de aici poti concluziona ca la tine tine mai mult, ce a fost, a fost, e de domeniul trecutului.
Daca inca mai poarta o simpla conversatie cu el, stai linistita, asta nu inseamna ca te inseala sau ca se gandeste la ea.
Daca tu o sa continui sa fii paranoica si sa crezi asta, atunci vei deveni rece cu el, vei ajunge sa-i vorbesti sictirit, ceea ce nu este deloc placut iar in cele din urma te va parasi pe baza motivului ca tu nu mai oferi reciprocitate sentimentala.
Daca prietenul tau ar incerca sa afle daca mai vorbesti cu fostii tai prieteni ti-ar place? Eu zic ca nu si te-ai simti aiurea sa vezi ca nu are incredere in tine.
Daca chiar te roade gandul asta si nu mai poti dormi noaptea, pur si simplu intreaba-l, calma, fara sa tipi la el sau sa-l jignesti daca intr-adevar mai vorbeste cu ea. Spune-i ca acest lucru nu te deranjeaza si ca decat sa se ascunda si sa-ti ascunda tie asta, iti poate spune linistit, ca nu te deranjeaza.
Daca vei face asta, crede-ma ca increderea ta in tine va creste cu mult iar pe viitor nu te vei trezi ca iti va ascunde anumite lucruri.

Sper ca ti-am fost de ajutor, o zi buna iti doresc! happy

| RexCuParuCret a răspuns:

Doamne lasa-l in pace, decat cu o iubita ca tine mai bine lipsa.

| zeulzamolxe666 a răspuns:

Lasa-ne mai multe date despre prietenul asta al tau.ce tigari fumeaza, ce numar la papuci poarta, care sunt injuraturile preferate si poate ne dai o haina de a lui sa putem ghici.ce intrebare tampita poti pune...

| Liliana1981 a răspuns (pentru zeulzamolxe666):

Meriti funda.

| zeulzamolxe666 a răspuns (pentru Liliana1981):

Iar tu pupici dulci!

| Wrufloukel a răspuns:

Se poate să vorghească prin telepatie! Sau cănd face dragoste cu tine să se găndească la ea! Deci, e tăbăcită chestia la care te găndești tu! laughing

| Diana3509 a răspuns:

Daca nici macar atata incredere nu ai in el, ar trebui sa va despartiti.