| saresipiper a întrebat:

Cum ati proceda daca va aflati cu partenerul impreuna de o buna bucata de timp, iubitul va spune des ca vrea ca in relatia voastra sa curga numai..lapte..si miere dar vedeti ca in timp ce sunteti cu el ii scriu tot felul de tipe la care nu le raspunde niciodata de față cu voi, iar dupa ce pleaca spre casa lui le scrie imediat "acum am plecat de la (numele tau)"...

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Comunicarea este solutia problemei tale!
Discuta cu el/ea, afla ce se intampla, faceti regulid e comun acord si le respectati, in asa fel incat sa nu fie calcate de nici unl dintre voi.
Lapte si miere curge numai cand este dragoste sincera.

26 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Lapte si miere egal diabet prea mult dulce. Tu esti fată?

suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde stii ca le scrie dupa ce pleaca?

| saresipiper explică (pentru suntserios):

Ii ceri sa iti deblocheze telefonul sa iti faci un selfie (de exemplu) si vezi discutia

| suntserios a răspuns (pentru saresipiper):

Wow.
Tu ii controlezi telefonul, el vorbeste cu alte femei... ce rost mai are relatia voastra?

| saresipiper explică (pentru suntserios):

Exista relatie perfecta?

| suntserios a răspuns (pentru saresipiper):

Nu, bineinteles ca nu. Dar este aboslut oribil controlul telefonului si inselatul. Din punctul meu de vedere e echivalent ce va faceti unul altuia.

| saresipiper explică (pentru suntserios):

Daca nu ar exista secrete, lucruri de ascuns, nu ar exista nici indoieli. Si sa stii ca doar 1 data am intrat, in conditiile in care am vazut de zeci de ori telefonul aprins si ca ii scriu alte fete.

| suntserios a răspuns (pentru saresipiper):

"Daca nu ar exista secrete, lucruri de ascuns, nu ar exista nici indoieli." SI NICI INCREDERE.

| Dalmore a răspuns:

Jeeeeeeeet.

| saresipiper explică (pentru Dalmore):

Ție prostule. Ca tu esti calare pe intrebarea mea!

| DarthNiger a răspuns:

Atunci de ce inca mai esti cu el?

| saresipiper explică (pentru DarthNiger):

Ai auzit de dragoste? Daca stiai nu puneai asemenea întrebare

| DarthNiger a răspuns (pentru saresipiper):

Ai auzit ca ''dragostea e oarba''? daca stiai nu mai puneai asemenea intrebare pe TPU, intrebarea era pusa cu subinteles in sensul ca daca daca are o relatie cu alte fete fara ca tu sa stii atunci trebuie sa te desparti de el, daca tu vrei sa stai cu el in timp ce el isi face de cap cu alte fete doar pentru ca ''iL iUbEsTi'' atunci de ce ai mai pus intrebare pe TPU? de ce mai ceri sfatul altora daca tie iti place sa ai o asemenea relatie?

| saresipiper explică (pentru DarthNiger):

Din dorinta de a imbunatati ce nu merge si de a avea o relatie normala!
Tu vorbesti din cărți! Vrei sa spui ca oamenii sunt perfecti si totul trebuie sa mearga de la sine, ei bine, viata bate filmul si toti trecem prin astfel de momente, important e sa trecem peste ele cu bine si sa invatam ceva din ele.
Nu stiu ce varsta ai, dar nu cred ca ai avut relatii de lunga durata, altfel ai sti sa gestionezi astfel de momente si mi-ai da un sfat...

| saresipiper explică (pentru DarthNiger):

Am uitat sa zic ca in afara de acest impediment, omul imi ofera si haina de pe el, imi pune totul la picioare, nu exista sa nu faca ceva pentru mine sau sa imi doresc ceva si sa nu imi îndeplinească dorinta.
De asta vreau sa repar acest lucru si pun intrebari.

| DarthNiger a răspuns (pentru saresipiper):

Ti-am dat deja un sfat draguta laughing daca vrei ti cont de el sau nu, nu ma intereseaza ce parere ai tu despre mine sau despre lucrurile pe care tu le asumi doar ca sa te simti mai bine, nu am zis nicaieri ca toti sunt perfecti, dar eu niciodata nu trimiteam mesaje pe ascuns altor fete in timp ce eram intr-o relatie, daca spui ca e un tip asa de treaba precum spui atunci vorbeste cu el si gata, ti-am oferit o solutie, tii cont de ea sau nu, fiindca nu am dispozitia sa ascult filozofiile tale si criticile de doi bani doar pentru ca ti-am spus ceva ce nu vrei sa auzi, pastreaza-le pentru tine fiindca din cate se pare ai mai mare nevoie de ele, daca asa il cicalesti si pe prietenul tau atunci e clar ce relatie aveti voi, in cazul asta si eu as fi facut la fel ca el, mai calmeaza-te ca nu ti-a spus nimeni sa il omori.

| saresipiper explică (pentru DarthNiger):

Tu esti motivul pentru care nu mi-as da iubitul pe 1000 ca tine, esti un tip superficial si limitat, care isi da aere de Dumnezeu.
Hai lasa-ma odata ca m-ai plictisit maxim de la inceput cu porcariile tale.du-te tu la scoala si invata sa scrii, lasa TPU, ca nu esti in masura sa dai tu sfaturi unor intelectuali

| Adyy5 a răspuns (pentru saresipiper):

"Once a cheater always a cheater"-remember that.
Nu-l poți repara doar pentru că "îl iubești".
Relațiile nu sunt ca in filme, dar relația voastră e departe de a fi una normala și asta în sensul rău.
Nu-l iubești, nu poți iubi pe cineva care te rănește.Esti obsedata sa fii într-o relație cu el și nu vrei sa vezi adevărul,iar asta e deja iubire oarba, nu iubire adevărată.
Învață să faci diferența și înțelege că nu se va schimba, oricât ai vrea.
Te-a înșelat o data, se va repeta și nu, nu se poate schimba nici dacă vrea.Ii sta in fire.
Iar dacă tu crezi in vrajeli cum că iubirea e destul sa-l schimbi sau că se poate remedia situația ești idioata.Iti zic direct pentru binele tau.Crezi și faci ce vrei mai departe.

| Adyy5 a răspuns (pentru saresipiper):

"Tu esti motivul pentru care nu mi-as da iubitul pe 1000 ca tine"

Daca te înșală iubitul tau e un jeg și punct.
Cum sa dai un tip de încredere pe unul care f*** tot ce prinde? Te auzi măcar? Nici măcar nu te-a jignit, a încercat să-ți dea un sfat.
Tu ești singura care se oftica aici și își da aere.

| saresipiper explică (pentru Adyy5):

Asta puteai sa o spui si fara sa ma faci idioata in contextul in care imi vorbesti atat de convins/a despre relatia mea despre care nu stii tot, decat ce scriu aici pana la urmă.
Ceea ce nu stie nimeni este ca acest baiat nu vrea ca noi sa ne despărțim, imi dovedeste ca tine la mine f mult, ca ma iubeste prin faptele pe care le face pentru mine, nu exista sa fiu bolnava iar el sa nu imi ia tot ce am nevoie sa ma fac bine, sa vreau un lucru si sa nu mi-l dea de asemenea, nu poate fi vorba de asa ceva.
Desi discut cu el pe tema care ma deranjeaza, nu primesc raspunsuri satisfăcătoare, sau el nu considera ca ceea ce face ne-ar afecta relatia. Nu, el imi da de inteles ca nu le scrie pentru a ma insela cu ele...eu evident ca vad lucrurile altfel, dar am motivele mele sa cred asa, au fost multe faze...
Ideea e ca as vrea sa am o relatie fara sa mi se ascunda anumite lucruri si fara minciuni, de asta intreb aici.

| saresipiper explică (pentru Adyy5):

Tocmai ca nu stiu daca m-a inselat, am vazut doar ca vorbeste cu anumite tipe si nu vrea sa stiu eu chestia asta. Nu le-a scris ca ar face cu ele si asa mai departe, pe cateva le stiu, pe altele nu...i-a scris recent la o tipa de care se indragostise orbeste mai demult in timp ce era cu mine, dar e constient ca n-ar putea avea viitor cu ea (aici m-am simtit trădată)
El mereu e cu mine, nu le scrie cand suntem impreuna...asta ma deranjeaza, faptul ca imi ascunde "nu vorbesc cu nimeni" (obisnuia sa spuna), daca totul ar fi pe față nu ar fi nici o problemă, dar eu nu stiu de tipele astea si aflu pe parcurs, cand se aprinde ecranul telefonului...

| inflicted a răspuns:

N-as putea sa am incredere intr-un astfel de om asa ca m-as desparti de el. N as sta cu un om care ma inseala oricate ar face pentru mine in rest, m-as simti ca o carpa

| saresipiper explică (pentru inflicted):

Ai considera ca daca vorbeste cu altele dupa ce pleaca e inselat? Adevarul e ca nu l-am prins niciodata cu mesaje intime

| inflicted a răspuns (pentru saresipiper):

Da, daca nu stiu cine sunt persoanele respective si pare ca are ceva de ascuns. Pare foarte nerabdator sa vorbeasca cu altele daca nici nu pleaca bine de langa tine si deja ii scrie alteia.Nu puneai intrebarea asta daca nu aveai dubii si in relatia voastra exista incredere fii serioasa ca ceva aiurea sigur se intampla

| saresipiper explică (pentru inflicted):

Pai da, de aia intreb, e ceva dubios sa faca asa

Răspuns utilizator avertizat