| IamJoKeR a întrebat:

Cum ați reacționa in cazul în care v-ați întâlni cu un fost / o fostă din trecut?

Răspuns Câştigător
| Cristina12387 a răspuns:

Parerea mea este ca daca vrei sa stai de vorba cu ea ca sa iti stabilesti niste lucruri in mintea ta atunci ai putea sa ii spui lucrul asta. Nu trebuie sa astepti sa te intalnesti intamplator cu ea pe strada pentru ca este putin probabil sa se intample. Nu conteaza ce ar face X sau Y daca s-ar intalni cu fosta. Tu poti sa incerci sa vorbesti cu ea si sa ii spui ca vrei sa iti stabilesti unele lucruri in mintea ta legat de ceea ce s-a intamplat. Ea poate sa accepte sau sa te ignore. Daca as fi in locul tau as incerca.

14 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Eu consider ca sunt baiat bun, intotdeauna imi doresc sa ajut si in nici un caz nu caut sa fac rau neprovocat, insa nu am capacitatea de a ierta, daca o persoana mi-a facut rau, nu o iert niciodata, orice s-ar intampla.
Fiind o fosta, evident ca nu ne-am despartit de prea mult bine. Ceva urat s-a intamplat acolo. Eu n-am fost niciodata violent intr-o relatie si nici nu am inselat. Daca eu m-am despartit de ea, evident ca mi-a facut ceva si n-o iert...iar daca ea s-a despartit de mine, iarasi n-o iert, pentru ca m-a parasit. Cum as reactiona daca as reintalni-o? As face tot posibilul sa o evit. Nu mi-as dori sa schimb nici macar un cuvant cu ea.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

As invita-o sa facem sex pana rupem patul

| Freya1 a răspuns:

Eu evit sa ma întâlnesc cu ei, sau ma fac ca nu ii vad de obicei pentru ca nu vreau sa apucam sa spunem o vorba la nervi si sa facem un balamuc.

Nu sunt certata cu nici unul practic, dar chiar nu mai vreau sa ma intersectez cu ei.Dar daca totusi se intampla, salut politicos si imi vad de drum.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ne-am despartit oarecum,, amiabil''
Ne-am (re)intanit dupa vreo 18 ani m-a invitat la o pizza. DUPA care a sarit in gatul meu sa ma pupe si asta a fost.Iar de vreo 10 ani iar nu stiu nimic de el.

| LoveSleep a răspuns:

M-as face ca nu o vad, ca sa mi-am luat portia de cringe pe anotimpul asta de la secret santa.

| siriusblack98 a răspuns:

Bună și cam atât. Nu stau să pierd timp cu discuții aiurea cu o persoană din trecut.

| Crackman a răspuns:

Nu cred ca mai vorbim, depinde cum s au terminat treburile

| Eireann a răspuns:

Ne salutam, spunem "Ce mai faci?", eventual conversam 2-3 minute si fiecare pe drumul lui. Daca este cu altcineva ne rezumam la salut.

| IamJoKeR explică:

Eu mi-aș dori din suflet sa dau ochii cu ea, sa mai stau de vorbă cu ea macar 5 minute că m-a lasat cu treaba neterminată

| Cristina12387 a răspuns (pentru IamJoKeR):

Parerea mea este ca daca vrei sa stai de vorba cu ea ca sa iti stabilesti niste lucruri in mintea ta atunci ai putea sa ii spui lucrul asta. Nu trebuie sa astepti sa te intalnesti intamplator cu ea pe strada pentru ca este putin probabil sa se intample. Nu conteaza ce ar face X sau Y daca s-ar intalni cu fosta. Tu poti sa incerci sa vorbesti cu ea si sa ii spui ca vrei sa iti stabilesti unele lucruri in mintea ta legat de ceea ce s-a intamplat. Ea poate sa accepte sau sa te ignore. Daca as fi in locul tau as incerca.

| Hollyg a răspuns:

Fug.

| CristianPetre2002 a răspuns:

Nu ma pot intâlnii cu ea pentru ca e prostituata in Spania

| shookdazed a răspuns:

La cea mi-a facut fosta ar trebui batuta insa daca o voi vedea o voi da dracului ca oricum nu e buna de nimic.

| Tactuecelmaitare a răspuns:

Aș fugi mâncând pământul și aș ruga o sa mi dea pensie alimentară

| Czechoslovakia a răspuns:

Cu ma-sa mai ma intalneam intamplator si feream sa dau ochii cu ea.