| AndreeaAndreutza48 a întrebat:

Cum atrag atentia baiatului de care imi place?/

6 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Nu trebuie printr-un fel anume... pur si simplu te bagi in seama cu el si il complimentezi happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Poti atrage privirile sau sa-i infierbanti imaginatia, sa-i "zgandaresti" sentimentele admirative sau sexuale ale celui de care iti place tie, prin folosirea tuturor armelor cu care esti dotata ca femeie. In tentativa de a te face placuta/dorita/remarcata si in general apreciata de un barbat, se folosesc : farmecul, personalitate, umorul, indrazneala, sarmul, privirea misterioasa sau limbajul corpului, insa trebuie sa stii da le folosesti in mod diferit in functie de situatia existenta la un moment dat. In general barbatilor nu le place vulgaritatea, le place ca femeile sa fie... femei. Este simplu sa fii asa: cand mergi la intalnire poarta fusta sau rochie in loc de jeansi pentru ati putea admira picioarele, multi barbati sunt efectiv ahtiati/topiti sa priveasca niste picioare frumoase. Prin urmare, feminitatea unei femei este acceptata, dar nu si caricatura feminitatii. Intotdeauna incearca sa sugerezi mai mult in loc sa dezvalui si nu te abtine/rusina sa-l privesti in ochi, dar nu-l fixa mai mult de cateva secunde. Daca vei fi inspirata ai sa-l prinzi usor in mrejele tale fiindca el te place, te apreciaza.Succes.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Depinde de baiat. Daca e un baiat mai retras asa ii poti atrage atentia usor.
Dar crede ma. Baiatul potivit te observa si din 1000 de femei, ca sa zic asa happy

| Bobby711 a răspuns:

Fii tu insuti! daca incerci sa te schimbi pentru a fii observata atunci relatia voastra e bazata pe minciuni si nu vrem asta. daca e sa se indragosteasca de tine si sa traiti fericiti pana la adanci batraneti etc etc dintre toate tu vei iesii in evidenta. nu e ca si cum am putea stii ce fel de lucruri il atrage pe baiat. daca tot ce vrei e sa ii atragi atentia poti sa tipi in gura mare ca esti kamikaze si daca nu iese cu tine detonezi bomba sau ceva de genul asta laughing) ori poti oricand sa iti cumperi ceva sexy si sa il impresionezi cu decolteul din moment ce majoritatea fetelor practica aceasta tehnica presupun ca functioneaza chiar daca noi baietii ne gandim doar cum sa va...
Sfatul meu e sa incerci sa te apropii de el vezi ce lucruri ii plac ce aveti in comun vezi ce hobby-uri are si profita de ele vorbiti despre subiectul asta poate ii plac filmele atunci il inviti sa unul, poate ii place sa uite la meciuri sau alte sporturi sau cine stie. Eu spre exemplu sunt gamer si ma bucur mereu cand prietena mea imi zice sa ne jucam ceva

| BeardedSamurai a răspuns:

Cum crezi de cuviinta, pentru ca fiecare fata o face in felul ei, ce ti-am zice noi nu ti-ar fi potrivit tie, asa ca tu stii cel mai bine cum iti este natural.
Sa ai o seara placuta!

| DiannaManole a răspuns:

Intrebarea asta mi-am pus-o si eu de multe ori, insa raspunsul cel mai bun este :sa fii tu si nimic mai mult.