| anonim_4396 a întrebat:

Cum caracterizati comportamentul unui baiat in zodia varsator intr-o relatie?

Răspuns Câştigător
| Mynewlifestyle a răspuns:

Fiind un semn de aer, fix, nativii Vărsător, au principalul atribut gândirea. Ei sunt preocupaţi de relaţiile umane şi bineînţeles de cele de cuplu. În dragoste sunt oamenii marilor paradoxuri, când sunt departe de persoana iubită o doresc, iar când sunt aproape se simt constrânşi şi îngrădiţi, dorind să evadeze pentru a-şi regăsi libertatea. Ca amanţi sunt extrem de pasionali, dar şi incomozi. Dacă vrei să te desparţi de ei, trebuie să fi cicălitor, gelos şi posesiv, să-i îngrădeşti libertatea, dar mai ales să-i ceri socoteală pentru tot ce face. Dacă reuşesc să-şi tempereze exaltările mentale şi să se focalizeze cu mai multă seriozitate asupra aspectelor erotice, atunci da, pot fi nişte amanţi de calitate, ideali. Nu trebuie lăsaţi prea mult să gândească, o şedinţă de masaj sau de relaxare, mângâierile şi tandreţea îi ajută să aibă sentimente, să fie permanent în stare de efervescenţă. În acest fel pot da un randament maxim, pe măsura împlinirii erotice.

De si cum a sps si elias nu zodia conteaza in relatietongue

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Barbatul varsator este egoist, comod si se revolta atunci cand este impins de la spate.

| Elias_8470 a răspuns:

Nu cred că zodia este cea mai importantă într-o relaţie.