| MaryM a întrebat:

Cum caracterizaţi zodia Vărsător?
Fundă happy

Răspuns Câştigător
| Ded a răspuns:

Calitati: inteligenta, intuitie, capacitati intelectuale deosebite, comunicare buna, atrasi de lucruri abstracte, putere creativa, le place sa promoveze noul.
Defecte: spirite rebele, exagerari, uneori atitudine distanta, aroganta, egoism, fixatii.

Varsatorul este imaginativ, are multe idei bune pe care doreste sa le promoveze si este imprevizibil. Adept al solutiilor reformatoare, gandeste adesa cu inima. Este o fire rebela si uneori este rece si distant.

Nativul Varsator nu este un om comun. Este original plin de vioiciune, activ si fascinant. Cu el nu te poti plictisi. Este atras de latura misterioasa, chiar mistica. Ii place tot ceea ce este vechi, tainic si indescifrabil. Este un progresist. Ii plac minunile stiintifice si crede ca viitorul a început deja. Apreciaza modernismul si progresul.

Este caracterizat de dorinta de schimbare si reinnoire. Puterea de munca, puterea creativa sunt insotite adesea de inspiratie artistica, dar adesea survine oboseala fizica sau psihica. Ii place schimbarea si face des noi alegeri.

Desi nativul din Varsator este individualist, ii place sa straluceasca in societate. Lucreaza cu abinegatie pentru a construi relatii personale si sociale armonioase. Uneori, datorita nerabdarii, genereaza încordare si instabilitate. Este un excentric plin de ciudatenii.

Modul contradictoriu de a gandi, il face sa ia uneori decizii incorecte si il predispun exagerarilor. Poate fi deseori nedrept. Gaseste greu echilibrul. Atitudine anarhica. Dorinta fireasca de a economisi se poate transforma in zgarcenie.

3 răspunsuri:
| Joannaa a răspuns:

2011 este anul Iepurelui, al patrulea semn zodiacal in Horoscopul chinezesc. Este un an plin de noroc, mai linistit decat cel precedent, cu mai multa bunatate, frumusete si armonie. Din aceste puncte de vedere, chiar daca nu va asteptati, pot sa apara surprize foarte placute. Acum puteti sa va deschideti linistit sufletul fata de prietenii adevarati pentru ca veti gasi intelegere si blandete. Este un an favorabil actiunilor diplomatice, a intelegerilor de lunga durata si a colaborarilor trainice. Domeniul artistic este favorizat, dar nici cel financiar nu este mai prejos.
Din punct de vedere social, in 2011, veti cunoaste aprecierea, daca veti da mai multa atentie calitatii, refuzand superficialitatea. Aveti multe lucruri de oferit, dar si de primit. Ordinea si rafinamentul va vor aduce prieteni multi si buni. Ascultati-le sfaturile. Fiti agreabili si veti avea anturajul de partea dumneavoastra. Nu va amestecati prea mult in viata celorlalti. In general, nu vor fi conflicte majore. Decat un conflict, mai bine o negociere abila cu avantaje reciproce.

Sub zodia Iepurelui puteti gasi iubirea adevarata. Horoscopul 2011 va este favorabil. Armonia de cuplu este aproape perfecta. Evitati comentariile negative, criticile nefondate, certurile si viata tumultuoasa. Bunatatea sufleteasca care va caracterizeaza va fi, in sfarsit, recunoscuta si puteti sa va bucurati de tandretea si sprijinul persoanei iubite sau a familiei.

In 2011 interesele materiale sunt bine aspectate. Atat la serviciu, cat si in afaceri, se deschid noi oprtunitati. Ratiunea este cea care va va conduce tot timpul in actiunile pe care le intreprindeti. Numai asa puteti obtine ceea ce doriti: fie o promovare, fie un job mai bun, fie un profit dintr-o afacere, etc. O scoala noua, niste cursuri de calificare, sau limbi straine sunt foarte potrivite.

Aflat sub semn de longevitate, anul Iepurelui va aduce imbunatatiri ale starii de sanatate. Faceti un mic efort si evitati emotiile puternice. Cautati confortul, pacea si securitatea personala. Astfel puteti dobandi sanatate si fericire. Atentie insa la riscurile date de micile vicii sau placeri. Totul cu moderatie.

| NorbO a răspuns:

Incapatanat si mandru!laughing