| anonim_4396 a întrebat:

Cum convingi un baiat care te iubeste sa te lase in pace?

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, cel mai indicat ar fi sa vb frumos cu el si sa nu il faci sa sufere pentru ca nici tu nu cred ca ti-ai dori sa fi in locul lui, si el are inima si sufera ca il respingi, deci incearca sa vb cat se poate de frumos, sa ii explici ca nu se poate dar ca puteti fi buni amici, succes.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Incearca sa vb cu el. sa ii explici ca nu simti acelasi lucru pentru el, ca nu poti fii cu el... dar ca puteti ramane amici...pa pa!

mariana
| mariana a răspuns:

Dragostea e sentimentul ce necesita sa fie impartasit de ambii parteneri. Daca tu nu-l iubesti este necesar sa-i comunici acest lucru.
Depinde si de ce fel de semnale i-ai transmis tu pana in prezent si daca ati avut vreo relatie unul cu altul.
Oricum fii diplomata si cu delicatete comunica-i punctul tau de vedere, precum si faptul ca, tu nu ai aceleasi sentimente pentru el si sper ca va intelege.
Esti totusi convinsa ca acel baiat nu merita sa vezi ce fel de om este si cum de s-a indragostit de tine? Poate o sa ai o surpriza si vei vedea ca are multe de oferit si ca chiar ti-ar putea deveni drag.
Sa fii fericita si sa ai multi oameni care sa te indrageasca, dar sa fii si tu in stare, sa oferi celor din jurul, tau aceleasi sentimente.

| micurutza2005 a răspuns:

Mai greu ca sa nu sufere... dar i spui frumos ca nu ai aceleasi sentimente pentru. el si nu are rost sa va amagiti, sau i spui ca iti place de altcineva ...inventezi ceva ...il eviti...

Răspuns utilizator avertizat
| I'm just me a răspuns:

Foarte foarte greu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa-l ignori, s anul-l bagi in seama, sa-l eviti chiar.In modul acesta va intelege singur ca nu vrei sa ai nicio tangenta cu el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii spui sincer ce simti pentru el si daca vrea doar sa ramaneti prieteni sentimentele daca nu sunt reciproce nu are rost sa va inhamati la o relatie care mai tarziu va fi mai greu de evita

| bubu_9742 a răspuns:

1-nu putem ramane amici pentru ca n-am fost niciodata impreuna
2-eu i-am dat de inteles ca nu-mi mai place de el si el continua sa faca pe nebunu' de vreo 2 ani, tare perseverent baiatu'
3-eu deja am facut ceva aluzii cu privire la "asa-zisul meu prieten"
si tot nu vrea sa inteleaga sau poate nu crede
4-se ofera cineva sa-l sune drept "asa-zis-ul meu prieten" si sa-i ceara sa ma lase in pace?, dar fara sa-l jigneasca happy peace?