| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a întrebat:

Cum credeti ca va ve-ti intalni jumatatea sau daca ati gasit-o de unde stiti ca e ea?:d

Răspuns Câştigător
| Brigitta a răspuns:

Mi-am gasit jumatateahappy Suntem de ani buni impreuna, inca din generala, acum suntem la facultahappy
Nu ne jignim, nu ne vorbim urat nici macar cand ne mai certambig grin Respectul conteaza f mult.
Ne facem mici surprize, ne alintam mereu. Vorbim mult.
Avem multe in comun dar si multe opinii diferite.
Nu stiu sa-ti explic exact, pur si simplu stiu...

20 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Jumatatea nu exista. Este doar un mit sa vanda mai mult de VD.
Daca ar exista, asta ar insemna sa se plece de la ipoteza ca eu nu sunt intreaga. Si sunt.

O persoana care sa ma completeze este cu totul altceva. Nu o voi gasi pentru ca am dezvoltat un stil de viata care nu prea trebuie completat. Am parte si de carti, si de oameni de calitate, si de prieteni, si de partea intima cat imi trebuie. Daca vrei sa imi spui ca iubirea imi poate imbogati viata, ok. Insa iubirea vine si pleaca. Am invatat sa fac fata ambelor situatii, iar parerea mea sincera este ca atunci cand iti vei intalni jumatatea - evident in termenii si conditiile tale- vei fi prea bucuroasa sa te bucuri de ea si sa ii multumesti. Sau nu vei sti ca e ea. SI va veti pierde in rutina.

| Encore a răspuns:

Io am acum o jumatate care o iubesc mult si e cea mai frumoasa relatie a mea de pana acum, ce ne rezerva viitorul nu stiu big grin

| hândel a răspuns:

Ne-ntelegem din priviri, stim ce vrem fara cuvinte, fara semne. Ne cunoastem asa bine incat ne anticipam nevoile, reactiile. Ne plac aceleasi lucruri, avem aceleasi gusturi, acelasi trecut tampit care ne-am facut mai uniti, mai 1 ca niciunu' individual. Ea e totu-n viata mea si nu ma tem sa eu arat, asa cum nici ei nu-i este sa mi-o arate-n fiecare zi de 1 an jumate. Ptr. mine astea-s semnele care ma fac sa simt ca suntem jumatati menite a fi un intreg.

| Crisu_8081 a răspuns:

Nu vreau sa fiu rea... dar "ve-ti" se scrie legat.Acum,referitor la intrebarea ta, n-ai de unde sa stii acest lucru. Dar cand intalnesti o persoana care iti este mai mult decat draga, aveti aceleasi sentimente si sunteti pe aceeasi lungime de unda, cred ca o poti numi "jumatatea ta".

| M.J. a răspuns:

Desi suntem impreuna de aproape 1an, pot sp ca el este jumatatea mea...suntem de nedespartit, apropiatii ne sp siamezi, ne intel f bine, ne completam unul pe altul, ne dam sfaturi... e cel mai bun prieten al meu, nu mai am nevoie de prietene...si il iub ffffffff mult

| liliana83 a răspuns:

Nu se stie niciodata. poti fi trista, poti fi vesela in momentul cand apare iubirea si ar vrea sa te anunte ca e cineva care ar vrea sa te iubeasca. cand nu te astepti hop si ea. asa e. nu o cauta.vine de la sine.

| ing. a răspuns:

Nu o gasesti intr-un mod anume.winking
Pur si simplu, simti.
Simti ca iubesti persoana respectiva si ca nu poti trai fara ea.winking
Te gandesti numai la acea persoana.winking
E ceva involuntar.love struck
Stii cum e:Inimii nu`i poti porunciwinking
big hug sper ca ti-am fost de ajutor.kiss Pupici

| christabell a răspuns:

Esti in cautarea jumatatii? Daca da, nu o mai cauta, vine singura atunci cand te astepti mai putin.Asa spun si babele si au dreptate! Vei simti, pur si simplu altceva decat ai simtit pana atunci!

| utilizatortpu a răspuns:

Ţi-a dat un răspuns bun @otonis. Dar nu se poate generaliza.Nu prea putem noi oamenii să ne alegem jumătatea, că tare ar fi bine!:d

| DarKJoKeR a răspuns:

Daca o vei cauta, nu o vei gasi.Si eu am tot cautat, si cand am renuntat sa o fac si am zis ca s-a terminat cu me, dragostea a aparut fix de la persoana la care ma asteptam cel mai putin.Simt.de fapt.stiu ca ea e jumatatea mea... Avem foarte multe in comun, o iubesc foarte mult, e prima dragoste adevarata...simt ca fara ea nu pot trai...Nu pot descrie absolut deloc in cuvinte. dar crede-ma...vei simti cand o vei intalniwinking.succes

| kenzo a răspuns:

Probabil o vei intalni intamplator...

| Lumy a răspuns:

Buna intrebare
Nu mi-am gasit jumateteasad
N-am idee cum o voi intalnibig grin

| laurentiu_9029 a răspuns:

Eu imi si imaginez.Eu dand foc la o biserica, ea omorand un popa. Dragoste la prima vedere:X

| oaiapufoasa24 a răspuns:

Nu stiu cum imi voi gasi jumatatea, ca sa fiu sincera. Dar stiu cand este ea, deoarece acea persoana m-ar iubi asa cum sunt, cu defecte si calitati. M-ar sprijini oricand as avea nevoie, si m-ar face sa fiu cea mai fericita. happy

| irimescumanole_2488 a răspuns:

Nu poti sa stii niciodat asta se descopere an timpul relatiei mai antai trebui gasita si dupa aia vezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nustiu dar eu unul mi-am pierdut sperantele, sau poate gresesc las mes meu este magureni@yahoo.es daca vreo fata este singurika si are placerea sa vb cu mine o astept pe mes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.romania-matrimoniale.ro e destul de bun, multa lume si foarte serios

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O metoda : Incearca sa afli unde sta si dui o floare sau o cutie de bomboane sau ce crezi ca i-ar parea dragut dar asta dupa ce vorbesti cu ea un picut la scoala liceu facultate. Apoi o alta metoda ar mai fi sa apara totu de la sine cea mai cunoscuta de noi oameni. Sper sa iti fie de ajutor big grin.

| BoomBoniKa a răspuns:

Se spune ca in lume pentru orice persoana exista umbra sa, adica a doua jumatate.Si oriunde nu ai fi ea neaparat te va gasi. Iar tu simti ca nu mai ai nevoie de nimeni si asta este ceea ce ashteptai atit de mult

| adinagheteu a răspuns:

Asta se simte, prin toti porii. Nu e nimic gandit sau calculat. jumatate poate fi si unul care te enerveaza f. tare intr-un anumit timp, iar pe parcurs sa-ti devina tare simpatic, amuzant, sa simti ca vrei sa-l vezi tot mai des, sa-l atingi...totul se simte, nimic nu se calculeaza. vei sti la momentul potrivit...