| Sas a întrebat:

Salutari tuturor! Mi-ar prinde bine niste povesti despre cum v-ati gasit jumatatea. Ma refer la ceva serios, o fata care sa fie alaturi de mine, fara sa aiba asteptari nerealiste. Unde mai pot intalni astfel de fete?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eram intr-o firma unde luam comenzi pentru DHL, acolo am decis sa cer nr de telefon de la femeile care imi plac asa una macar sigur isi va dori o relatie. Multe mi-au zis ca sant luate asa ca a fost una din ele, o poloneza blonda care e destul de frumoasa la aspect (par si fata) m-a atras destul de mult, fizic normal nu grasa nici slaba. mi-a zis ca are familie, dupa barbat si i-am zis e bine atunci nu ma bag intre voi. Dupa 1-2 zile vine un stivuitorist la mine si mi-a zis ca ea mi-a dat nr de telefon sa o contactez. Am ramas masca avand barbat uite asa treptat ne-am intalnit tavalit si ea a prins sentimente fata de mine...

| ania a răspuns:

Roaga-te lui Dumnezru ca la momentul potrivit sa o intalnesti pe cea cu care Rl stie ca ti se potrivrste ca sotie.Te poti uita si pe site-uri crestine matrimoniale.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fiecare fata este diferita deci nu există un sablon ca sa cuceresti o fată.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu esti satul de povești? Treci la fapte, cauta ti singur fata numai astepta pe TPU povesti de agatat gagici, ale vin ele singure daca ai cu ce mă vorba unei melodii, am cu ce mă am cu ce, adica daca ai bani vin si gagicile, dar daca esti sarac stai cuminte ele vor sa se imbogateasca sa gaseasca moși cu bani, dar nu de la noi, ci din strainatate putrezi de bogati si cu zile putine, ca ele sa se aleaga cu averea lui după ce el moare, asa ca fete serioase cum vrei tu numai gasesti, dai de c rve care i ti papă banii si i ti trag un sut in dos cand sau terminat banutii si caută pe altul

| Violleta2022 a răspuns:

Eu mi-am intalnit jumatatea la facultate.

Tu ti-o poti intalni oriuunde: pe strada, la strand, la mare, printre colegi si prieteni, prietenele verisoarelor, surioarele colegelor, la biblioteca, la cofetarie, la o terasa, la magazine, la piata samd.

| Freya1 a răspuns:

Ti-as povesti relația mea, dar nu știu dacă tu o sa regăsești o cunoștință de acum 6/7 ani, sa ii dezvălui ca o placeai încă de pe atunci si sa ajungeți la o relatie serioasa care sa dureze de ani de zile.

Fiecare își găsește jumătatea într-un anumit mod.

| 1234568807 a răspuns:

Cu siguranta nu o sa iti gasesti jumatatea daca pui astfel de intrebari pe TPU

| sparklingqueen a răspuns:

Buna! Nu poti "intalni"fete de genul deoarece cum a zis si un membru TPU de mai jos,fiecare persoana e diferita,si cand universul o sa vrea sa iti gasesti jumatatea, o sa iti gasesti, dar desigur, si tu trebuie sa contribui, nu sa astepti sa vina o persoana la tine.

| Daz01 a răspuns:

Ca sa-ți întâlneti jumătatea în primul rând trebuie ca aspirațiile tale în materie de fete să fie realiste raportat la tine, iar în al 2-lea rând trebuie să și depui efort pentru că nu îți va pica o soție din cer. Succes.